Kısa Yoldan Para Kazanmanın En İyi Yolları

internet

Birçok iş fikri kendi içerisinde size para kazanmanın yollarını açacaktır ancak bazı işler ve fikirler kısa yoldan para kazanmak için daha uygun şartlara sahiptir.

Bu rehberimizde sizlere kısa yoldan para kazanmanın en iyi yollarını sunacağız, bu fikirlerden hangisinin size daha uygun olduğunu belirlemek için, bulunduğunuz bölge, eğitiminiz, becerilerinizi göz önünde bulundurmayı aklınızdan sakın çıkarmayın.

Temel şartlarda her iş para kazanmak için yapılır ancak bir iş karlıdır diye direkt olarak o işe para yatırmayın. Bu süreçte mutlaka sakince düşünün ve öncelikle o işi yapıp yapamayacağınızı öğrenin. Biz herhangi bir işten hayal kırıklığı ile ayrılmamanız için sık sık bu uyarıları yapmaya devam edeceğiz, okumayı çok sevmediğinizi biliyoruz ancak para kazanmak istiyorsanız mutlaka okumalı ve araştırma yapmalısınız.

KISA YOLDAN PARA KAZANMANIN EN İYİ YOLLARI

1 – TİCARET

Kısa yoldan para kazanmanın en öncelikli yolu ticarettir. Sadece Türkiye’de değil, dünyanın geri kalanında da ticaret daima en çok para kazandıran yoldur. Ticaret yapmak ise bir beceri ister, zira pazarlık yapmak, insanlarla sıkı iletişime geçmek ve bağlantılar kurmak kolay bir süreç değildir. Ticarette temel esas bir malı ucuza bulmaktır. Eğer piyasada 10 TL olan herhangi bir ürünü 3 TL’e bulabilirseniz daha ticaret yapmadan para kazandığınız anlamına gelir. Bu nedenle ticaret yapmadan önce bir malı nasıl daha ucuza bulabileceğinizi öğrenmeniz gerekiyor. Bunun farklı yolları var.

 • Malı kendiniz üretin
 • Komisyoncuları azaltmaya çalışın
 • Ürünü direkt üretim yerinden alın
 • İthalat yapın
 • Batmış veya zordaki satıcıları bulun

Bu yollardan bir veya birkaçı ile almak istediğiniz ürünleri daha uygun fiyattan bulma şansına sahip olabilirsiniz. Evet bu yolların tamamı kendi içerisinde çeşitli zorluklar barındırmaktadır. Ancak bazen kısa ve kolay yollardan ucuz fiyatlı ürün bulmanıza siz bile şaşıracaksınız. Bu tür yolların NERESİ KOLAY YOL? demeyin, bir iki işten sonra aslında çok kolay olduğunu fark edeceksiniz. Örneğin internette her gün iflas ettiğini açıklayan onlarca şirket ilanı yayınlanıyor, bu ilan sahiplerine ulaşarak çok ucuza ürünler alabilirsiniz.

Ticarette dediğimiz gibi bir ürünü ucuza bulduktan sonra onu satmak çok daha kolaydır. Halihazırda örneğin piyasada 10 TL’e satılan bir tencereyi, satıcılara ulaşarak onlara 3-4 TL’e satabileceğinizi belirtirseniz, olumsuz cevap alma şansınız yok.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

2 – YETENEKLERİNİZİ KULLANIN

Kısa yoldan para kazanmanın en etkili yollarından biri ise yeteneklerinizi kullanmaktır. Halihazırda bir müzik aletinde çok başarılıysanız, o alet için kurs açabilir veya özel ders verebilirsiniz. Birçok yeteneğinizin farkında bile olmayabilirsiniz o nedenle neleri iyi yaptığınızı küçük bir kağıda yazarak bunların hangisini paraya dönüştürebileceğinize karar vermeniz çok daha kolay olacaktır.

3 – İNTERNETİ KULLANIN

Son 5-6 yıldır aktif bir şekilde internetten kısa yoldan para kazanma fırsatları arttı. Tamamen yeni bir dünya olan internet ile kısa yoldan para kazanmanın binlerce yeni yolu ortaya çıktı. Bu fikirlerden bazıları:

 • Sosyal Medya Hesaplarını Büyütmek
 • Youtuber Olmak
 • Anket Doldurarak Para Kazanmak
 • Mail Okuyarak Para Kazanmak
 • İnternet Sitesi Açmak
 • Sosyal Medya Danışmanlığı Vermek
 • Makale Yazmak
 • Grafikerlik yapmak

Ve daha birçok farklı yol ile internet üzerinden para kazanabiliyorsunuz. Bu yolların her biri kendi içerisinde farklı dinamiklere sahiptir. Hepsini yapmaya çalışmak yerine birini çok iyi yapmanız daha mantıklı olacak. Bu yolların tümüne ait rehberlerimiz de var bu rehberlere İnternetten Para Kazanmak bağlantısından ulaşabilirsiniz.

4 – BAYİLİK ALIN

Birçok iş fikri bulunuyor ancak bu işlerin hangisinin para kazandıracağını tahmin etmek elbette zor. Bunun yerine halihazırda tutmuş ve para kazandıran bir şirketin bayiliğini almak da kısa yoldan para kazandıran bir fırsat. Bazı iş modelleri ülkenin her yerinde iş yapıyor. Örneğin çiğ köfte bayilikleri bu konuda önemli bir mihenk taşı oldu. Zira çiğ köfte bayililerinin yüzde 90’ından fazlası kar elde ediyor ve işletme kısa sürede para kazandırmaya başlıyor. Böyle binlerce bayilik fırsatı bulunuyor. Bu bayilikler ile ilgili yeni bilgiler içinde harika bir kategorimiz var. Bayilik Veren Firmalar kategorisine arada bir göz atmayı ihmal etmeyin.

5- PART TİME İŞLERE GÖZ ATIN

Birçok cafe, dükkan, fabrika ve şirket sık sık part time işler vermektedir. Gününüzün sadece 2-3 saatini bile bu işlere ayırarak harika part time işler bulabilirsiniz. Bu tür işlerde zaman sınırı genellikle olmadığı gibi herkesin yapabildiği işlerdir. Şehrinizde bu tür part time işler veren binlerce yer vardır. Bu tür ilanları ayrıca internetten de ilan sitelerinden bulabiliyorsunuz.

Ayrıca son zamanlarda sosyal medyada da sık sık part time ilan veren şirketler bulunuyor, mutlaka sosyal medya hesapları açarak bu ilanlara da ulaşın. Bu yol ile kısa zamanda küçük de olsa gelir elde edebiliyorsunuz.

Yazı dolaşımı

Mobil sürümden çık