1. Anasayfa
  2. Başarı Hikayeleri

Kısa Sürede Zengin Bir Patron Oldu! Sizde Başarabilirsiniz!

Kısa Sürede Zengin Bir Patron Oldu! Sizde Başarabilirsiniz!
1

Malatya’dan yola koyularak ABD’de işletme okuyan Önder Bor, ABD’de aradığı işi bulamayınca memleketi Malatya’ya döndü ve kısa sürede zengin bir patron ldu.

Türkiye ve ABD’de işletme okuduktan sonra aradığı işi bir türlü bulamayan girişimci Önder Bor, memleketi Malatya’ya dönüp brada bir süt üretim çiftliği kurdu. Devlet desteği almadan önce birkaç inek ile süt üretimi yapan Bor, devlet desteği alıp işini büyüttü. Kısa sürede 600 sağımlık inek sahibi olan girişimci Önder Bor, şimdi günde 10 tona yakın süt üreterek zengin bir patron olmayı başardı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRZengin Olmanın YollarıNasıl Zengin Olunur

Girişimci Bor, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Bilkent Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olduğunu ve 1998’de ABD’ye giderek San Francisco’da uluslararası ticaret okuduğunu söyledi. Buradaki eğitiminin ardından Türkiye’ye döndüğünü ve 3 yıl çeşitli firmalarda çalıştıktan sonra yeniden ABD’ye gittiğini anlatan Bor, burada finans üzerine yüksek lisans yaptığını ifade etti.

“ARKADAŞLARIM ‘DELİ MİSİN?’ DEDİ”

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Daha sonra yeniden Türkiye’ye döndüğünü söyleyen Bor, şöyle devam etti:

“Ailemde daha önce hayvancılık yapan yoktu. Beni biraz babam yönlendirdi, biraz da balıklama atladık. İyi de yaptık diye düşünüyorum. ‘Bir daha yapar mısın?’ diye sorsalar yine yaparım. Hiç bocalamadım, taktım çizmemi ve içeri girdim. İğne yaptık, hayvan doğumuna yardımcı olduk… Eşimin çok büyük desteği var, hiç sıkıntı yaratmadı. Çocuklarım da sıkıntı yaratmadı. Onlar da hep burada köpeklerle, buzağılarla oynuyorlar. Beyaz yakalı olmak çok da önemli değil. Herkesin böyle bir hayali vardır ama cesaret edip yapamaz. Arkadaşlarımın hepsi ‘Deli misin?’ diyor. Bir daha olsa yine yaparım. Annem ‘güzel maaşını bıraktın’ diye hala bana küstür ama birilerinin bunu yapması lazım. Herkes yurt dışında kalamaz. Bir şekilde üretim yapılması gerekli.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Çok Para Kazanmak İçin Ne Yapmak Lazım?

ŞU AN 600 HAYVANI BULUNUYOR

Bor, süt üretimine 2012’de 146 hayvanla başladığını, şu an yaklaşık 20 çalışanla 600 hayvana baktıklarını belirtti.

İlk zamanlarda tesisi büyütmek gibi bir niyetinin olmadığını ama Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Malatya İl Koordinatörlüğü personelinin kendisini cesaretlendirdiğini anlatan Bor, “Biz pek sıcak bakmıyorduk ama TKDK’nin desteği sayesinde büyümeye karar verdik. Bu konuda hiç zorluk da yaşamadık. Destekleri çok rahat aldık. Bu destek olmasaydı büyümeyi düşünmüyorduk. Çünkü büyük bir yatırım gerekiyordu. Bunu TKDK’nin yönlendirmesi ve IPARD sayesinde yaptık.” diye konuştu.

Anadolu Ajansı

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

  1. 9 Nisan 2018

    Evde paketleme işi arıyorum yardımcı olurmusnuz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir