1. Anasayfa
 2. Bayilik Veren Firmalar 2024 - Franchise

Kasap Döner Bayilik & Franchise

Kasap Döner Bayilik & Franchise
0

Türkiye’nin en önemli fast food – döner restaurantları arasında yer alan Kasap Döner, yaklaşık 75 yıllık et deneyimini; 2011 yılında Global Restoran Yatırımları firması ile yapılandırmaya aldı. 2011 yılının ardından hızlı bir büyüme kaydeden Kasap Döner bayilik ve franchise sistemini ise aktif tutmayı sürdürüyor.

Son dönemin en hızlı büyüyen markaları arasında yer alan Kasap Döner, 2013 yılından itibaren bayilik veriyor. Firmanın günümüzde 12’si merkeze ait olmak üzere toplam 53 satış noktası bulunuyor. 2018 yılında bayi sayısını 65’e çıkarmayı planlayan firma bu kapsamda şartları karşılayan her yatırımcıya bayilik veriyor.

KASAP DÖNER BAYİLİK SİSTEMİ

Kasap Döner’in bayilik sisteminde en çok merak edilen konu şüphesiz yatırım bedeli. Firma bu bedeli yaklaşık olarak 700 bin lira olarak belirtiyor. Bu rakama 150 bin liralık isim hakkı bedeli de dahildir. Kasap Döner, 150 bin liralık isim hakkı bedelinin dışında royalty bedeli, lojistik primi ve reklam katkı payı almıyor. Ve bu konuda uzun süreli taahhüt veriyor.

Bir kasap döner bayisinde ürünlerin kar marjı ise yaklaşık olarak yüzde 55 olarak belirtildi. Firma bu oranı yükselen et fiyatlarına rağmen koruyabileceğini ifade ediyor. Türkiye’de diğer fast food döner markalarının kar marjının ise yüzde 40 civarında olduğunu belirtmekte yarar var.

Kasap Döner bayisi olmak için izlenen süreç şu şekilde;

 1. Franchise başvurusunda bulunulması,
 2. Lokasyon değerlendirilmesi ve alternatiflerin sunulması,
 3. Franchising sözleşmesinin imzalanması ve isim hakkı bedelinin ödenmesi,
 4. Gayrimenkul kiralamasının yapılması,
 5. Proje çiziminin gerçekleştirilmesi ve bütçenin hazırlanması,
 6. Projenin yatırımcıya sunulması ve olası düzenlemelerin projede işlenmesi,
 7. Bayinin tedarikçilere yönlendirilmesi,
 8. Projenin hazırlanması,
 9. Şube açılışının gerçekleştirilmesi,
 10. Demirbaş alımları,
 11. Personel alımı,
 12. Personelin eğitim sürecinden geçirilmesi,
 13. Projenin teslim alınması,
 14. Ve şube açılışı

YER SEÇİMİ

kasap-döner2

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Kasap Döner bayisi olabilmek için en çok dikkat etmeniz gereken konu yer seçimidir. Bu konuda belirtilen ayrıntılar şu şekilde;

 • Yer seçiminde görünürlük ve ulaşılabilirlik en önemli faktörlerin başında gelir. Restoran ve reklam tabelası görünür ve geniş cepheli olmalıdır. Cadde lokasyonlarda anlık görüp karar vererek gelinebilecek, yaya trafiğine hizmet edebilecek noktalar seçilmelidir. Bir KasapDöner restoranı için cadde seviyesinde ortalama 100 M2 + 50 M2 depo, mutfak, tuvalet alanı olmak üzere 150 M2 alan gereklidir
 • Demografik yapı, satınalma gücüne doğrudan etki eden en önemli kriterdir. KasapDöner hedef kitlesi, 15-55 yaş grubu, orta /üst gelir grubu, minimum 20.000 Çevre Nüfusu, %60 ticari ve %40 konut bölgeleri, Kadın-Erkek, Öğrenci, Mavi-Beyaz yakalı gruptur.
 •  Potansiyel yaya trafiği yaratan faaliyetler büyük önem taşır. Bunlar; Ticari ( Parakende, Sinema, Eğlence Merkezleri vb), İdari (Üniversiteler, Okullar, Devlet Daireleri V.B.) ve Ulaşım (Metro, Otobüs Durakları, Havalimanı V.B.) adı altında sınıflandırılabilir.
 • Hedef Lokasyonda, günlük minimum yaya trafiği 10.000 olmalıdır. Lokasyon çevresine ait çalışma-aktivite saatleri önem taşır. Alternatif noktaların değerlendirilmesinde değişik zamanlardaki saatlik, günlük, haftalık, aylık ve sezonluk ) yaya ve taşıt trafiği izlenmeli ve en yoğun – durgun saatler saptanarak değerlendirme yapılmalıdır.
 • Mümkünse köşe ve cadde seviyesindeki alternatifler seçilmeli, merdiven ile inilip çıkılan lokasyonlar tercih edilmemeli ve çevrede müşteri ulaşımını olumsuz etkileyebilecek fiziksel ve psikolojik (Demiryolu-Mezarlık vb) bariyerlerin olup olmadığı kontrol edilmelidir.
 • Düzgün şekil, büyüklük ve yükseklik seçilecek lokasyon için önem taşır. Mümkünse dikdörtgen şeklinde ve en az üç metre yükseklikte olmalıdır.
 • Yerleşim planlaması kullanışlı olmalı, oturum alanları ve tuvaletler mümkünse zemin katta yer almalıdır. Teras ve dış oturum alanlarının bulunmasının müşteri memnuniyeti açısından değer taşıdığı hatırda tutulmalıdır.
 • Hukuksal problemi olmayan, ruhsat alım problemi yaşanmayacak ve mevcut restoranların etki alanı içinde yer almayan lokasyonlar değerlendirilmeli , kira sözleşmeleri uzun vadeli olmalı ve kira bedeli tahmini cironun % 12’sini aşmamalıdır. Alternatif noktalara ait Proforma Kar&Zarar (P&L), satış tahmini, yatırım bedeli dikkate alınarak nakit akışı ve yatırımın geri dönüşü hesaplanmalıdır.
 • Rakipler, sayıları, ciroları, müşteri kitleleri ve faaliyetleri değerlendirmelidir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  The Langosh Pizza Bayilik

YÜKSEK DESTEK

Bir Kasap Döner bayisi olmayı planlıyorsanız en büyük avantajınız ise merkezden göreceğiniz destek olacak. Kasap Döner, bütün bayileri ile yakın temasta bulunuyor ve şirketin cirosunun artırılması için sınırsız destek sağlanıyor. Kasap Döner, şube açılışlarında ise anahtar teslim fırsatı sağlıyor. Yani herhangi bir şube kurulumu için çalışma yapmanıza gerek yok, Kasap Döner şube açılışını anahtar teslimine kadar destekliyor.

Kasap Döner’de satılan her ürün merkez yönlendirmeleriyle yapılır. Firmanın her bölgede yetkili tedarikçileri bulunmaktadır ve ürün – lojistik – satın alma konusunda sıkıntı yaşamazsınız. Ayrıca firma bayilik süresince her konuda üst düzey destek sunmayı garanti altına da alıyor.

EĞİTİM

kasap-döner

Kasap Döner’in günümüzde en hızlı büyüyen markalar arasında olmasının en önemli nedenlerinden biri düzenli bir eğitim programı düzenlemesidir. Bu sayede şirket yenilikleri daima uygulayabilmekte ve her noktadaki restaurantında üst düzey profesyonel seçenekler sunmaktadır. Kasap Döner gerek franchise sahiplerine, gerekse de personele 3 aylık 6 aylık eğitim programları hazırlamaktadır ve bu konuda üst düzey önem vermektedir.

Karlı bir yatırım yapmayı planlıyorsanız ve 700 bin liraya yakın yatırım bedeline sahipseniz Kasap Döner’in franchise sistemini öneriyoruz. Kasap Döner’in Franchise sistemine başvurmak için;

İLETİŞİM

Adres: Barbaros Mahallesi Şen Sokak No: 14 Ataşehir – İstanbul

Telefon: 0216 472 24 34

Faks: 0216 472 86 23

İlginizi Çekebilir
Dilim Börek Bayilik

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir