Karşınızda “İnsan Yıkama” Makinesi

Girişimcilik, StartUp > Karşınızda “İnsan Yıkama” Makinesi

Finlandiyalı mucit Matti Paaso, duşta yıkanmanın zor olduğunu fark etmesi üzerine, araç yıkamaya benzer bir alet üzerine çalışmaya başladı. 3 yıl süreç çalışmasıyla “HumanWash” adını verdiği bir makineyi hayata geçiren Paaso, makineyi 5 bin dolar karşılığında evlere kurmaya başladı.

Finlandiya Helsinki’de yaşayan mucit Matti Paaso, uzun yıllar yıkanmak için bir makine geliştirmek istedi. Özellikle yaşlılar ve hayvanlar için büyük kolaylık olacağını düşündüğü makine üzerine 3 yıl çalışan mucit, bu yılın başında ilk “HumanWash”‘ın prototipini üretti ve seri üretime geçmek üzere fon bulmaya başladı. Binlerce dolarlık fon toplayan mucit, kısa sürede birçok sipariş bile almayı başardı.

Yeni makinesinin özellikle hastaneler tarafından sıklıkla kullanılabileceğini belirten Matti Paaso, “Makine ile 2-3 dakikada çok daha sağlıklı bir şekilde yıkanmak mümkün. Ancak daha yumuşak ve masaj özellikli başlıklar ile yıkanmak 10 dakikaya kadar sürebiliyor. Makine tamamen güvenli ve acil durumlar için birçok güvenlik seçeneği bulunuyor. Birçok büyük hastane ile şimdiden görüşüyoruz ve prototipi birkaç yerel hastanede kullanılmaya başladı. Makineyi kullanmak için ayak pedallarını kullanmak yeterli oluyor. HumanWash birçok banyoda yıkanmak için kullanılan alana rahatlıkla monte edilebiliyor” dedi.

5 bin dolardan (30 bin TL) satışa sunulan HumanWash’ların kısa sürede özellikle engelliler ve yaşlılar için en önemli icatlar arasında yer alması bekleniyor.

İNCELEYİN: Zengin Eden En İyi İş Fikirleri

Karşınızda “İnsan Yıkama” Makinesi hakkında yorum eklemek veya profesyonellerimize soru sormak için aşağıdaki formu ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Yorum yapın