1. Ana Sayfa
  2. Girişimcilik

Karşınızda “İnsan Yıkama” Makinesi

Karşınızda “İnsan Yıkama” Makinesi
0

Finlandiyalı mucit Matti Paaso, duşta yıkanmanın zor olduğunu fark etmesi üzerine, araç yıkamaya benzer bir alet üzerine çalışmaya başladı. 3 yıl süreç çalışmasıyla “HumanWash” adını verdiği bir makineyi hayata geçiren Paaso, makineyi 5 bin dolar karşılığında evlere kurmaya başladı.

Finlandiya Helsinki’de yaşayan mucit Matti Paaso, uzun yıllar yıkanmak için bir makine geliştirmek istedi. Özellikle yaşlılar ve hayvanlar için büyük kolaylık olacağını düşündüğü makine üzerine 3 yıl çalışan mucit, bu yılın başında ilk “HumanWash”‘ın prototipini üretti ve seri üretime geçmek üzere fon bulmaya başladı. Binlerce dolarlık fon toplayan mucit, kısa sürede birçok sipariş bile almayı başardı.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Yeni makinesinin özellikle hastaneler tarafından sıklıkla kullanılabileceğini belirten Matti Paaso, “Makine ile 2-3 dakikada çok daha sağlıklı bir şekilde yıkanmak mümkün. Ancak daha yumuşak ve masaj özellikli başlıklar ile yıkanmak 10 dakikaya kadar sürebiliyor. Makine tamamen güvenli ve acil durumlar için birçok güvenlik seçeneği bulunuyor. Birçok büyük hastane ile şimdiden görüşüyoruz ve prototipi birkaç yerel hastanede kullanılmaya başladı. Makineyi kullanmak için ayak pedallarını kullanmak yeterli oluyor. HumanWash birçok banyoda yıkanmak için kullanılan alana rahatlıkla monte edilebiliyor” dedi.

5 bin dolardan (30 bin TL) satışa sunulan HumanWash’ların kısa sürede özellikle engelliler ve yaşlılar için en önemli icatlar arasında yer alması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  En İyi 23 Geri Dönüşüm Fikirleri
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap