Kar Marjı Yüksek Olan İşler
  1. Anasayfa
  2. Karlı İşler

Kar Marjı Yüksek Olan İşler

2

Karlı iş fikirleri platformunda yer verdiğimiz kar marjı yüksek olan işlere sık sık yenilerini ekliyoruz. Ancak bu konuda belirtmek istediğimiz husus ise, hemen hemen dünyadaki her işte kar marjını yükseltmenin sizin elinizde olduğudur. Temelde 10 TL’e alınan bir ürünü 11 TL’e satmanız gerekiyorsa ve başka yolunuz yoksa kar marjınız yüzde 10’dur. Ancak dünya üzerindeki her işte kar marjını yükseltmenin bir yolu vardır. Eğer satış fiyatını düşüremiyorsanız, maliyetleri düşürmelisiniz.

Bu rehberimizde ise Kar Marjı Yüksek Olan İşler ve Ürünlere yer vereceğiz. Bu ürünlere yönelik yapılan işlerde otomatik olarak kar şansınız çok yüksek.

KAHVE – %600

KAHVE
KAHVE

Kahve sektöründe kar marjı çok yüksek. Hiç düşündünüz mü kahve satan dükkanlar hemen hemen şehrin en yüksek kira veren yerlerinde bulunur? Neden, çünkü o tür bir kirayı ancak kar marjı yüksek olan kahve sektörü ile karşılayabilirsiniz. Kahve sektöründe ortalama kar marjı yüzde 600’e ulaşıyor. Ortalama olarak 1 TL’e mal edilen bir kahve 6 TL’e satılıyor. Kahve sektörüne girmek istiyorsanız üst kesime hitap etmek adına ciddi bir dekorasyon maliyetinizin olacağını unutmayın.

TEBRİK KARTI – %800

TEBRİK KARTLARI
TEBRİK KARTLARI

Tebrik kartı sektöründe para kazanmak çok kolay. Özellikle turistik bir bölgede bulunuyorsanız tebrik kartlarının para kazandırdığını belirtelim. Tebrik kartları ortalama olarak 50 kuruşa üretiliyor ve 4 TL civarına satılıyor. Bu sektöre girmek için yaklaşık 5 bin lira sermayeye ihtiyacınız var. Çok karlı ve para kazandıran bir sektördür. Bu sektör birçok şehirde 1-2 şirketin elinde bulunuyor.

KOZMETİK ve KİŞİSEL BAKIM – %130

KİŞİSESEL BAKIM
KİŞİSESEL BAKIM

Türkiye’de onlarca kozmetik ve kişisel bakım firması bulunuyor. Bu firmalar yıl sonunda her üründen ortalama olarak yüzde 130 kar elde ediyor. Kozmetik ve kişisel bakım şirketlerinin tek derdi ürünü satabilmektir. Eğer ürünü satabiliyorsa o şirketin kar elde etmeme şansı yoktur. Kahve dükkanlarında olduğu gibi birçok şehirdeki en yüksek kiralı dükkanlarda kozmetik ve kişisel bakım şirketleri bulunuyor. Zira, yüzde 130’a varan kar marjı nedeniyle bu tür şirketler ürün satmayı başarıyorsa eğer çok ciddi kar elde ediyor.

CEP TELEFONU AKSESUARLARI – %200

TELEFON AKSESUARLARI
TELEFON AKSESUARLARI

Genellikle 10 – 50 TL arasında satılan bütün cep telefonu aksesuarları minimum yüzde 200 kar marjı ile satışa sunulmaktadır. Cep telefonu aksesuarları sektöründe ister üretici, ister satıcı olun bu sektörde kar marjı çok yüksektir. Eğer üreticisiyseniz ortalama olarak 40 kuruşa mal ettiğiniz bir cep telefonu kapağını 2 TL’e toptan olarak perakendeciye satarsınız ve perakendeci de bu kapağı müşteriye 10 – 20 TL arasına satar. Bu sektöre giren herkes yüksek kar marjlarını gördüğü için bu sektöre ek yatırım yapmaktadır. Bugün ülkenin en büyük aksesuarcıları mutlaka telefon aksesuarlarına yoğunlaşmaktadır.

SPOTÇULUK

SPOTÇULUK
SPOTÇULUK

Spotçuluk sektöründe son yıllarda ciddi manada bir artış yaşanıyor. Türkiye’de hemen hemen her ilde hatta belde de bile onlarca bulunan ikinci el eşya alım ve satımı yapan spotçularda kar marjı çok değişkendir. Ancak spotçular asla bir ürünü 2 katının altına satmaz. Örneğin evlerden 50-100 liraya satın alınan bir buzdolabı bu tür spotçularda biraz temizlendikten sonra 400-500 liraya bile satılabilmektedir. Bu iş kolunu kesinlikle öneriyoruz.

Karlı ve yeni iş fikirlerine göz atmak için KARLI İŞLER kategorimize göz atabilirsiniz…

Yorumlar (2)

  1. Kahvedende ii para kazanmak içinde illerin en işlek caddesinde olmali ve çevrende genişolmali ki o zaman paraya para demezsin

  2. Tebrik kartları eskisi kadar satılmıyor ya

Bir yanıt yazın