Kar Marjı Yüksek Ürünler Olan 9 Sektör

Kar Marjı Yüksek Ürünler

Kar marjı yüksek ürünler yer alan sektörlere giriş yaparak kısa sürede daha yüksek potansiyel içeren bir iş fikrine başlama fırsatınız bulunmaktadır.

Türkiye gibi harika bir ticaret pazarında kar marjı yüksek ürünler yer alan 9 sektöre göz atmanızı öneriyoruz. Her daim para kazandırma şansı bulunan en karlı 9 ticaret sektörü listesindeki ticari ürünlere ve sektörlere göz atarak para kazanabilirsiniz. Bu sektörlerin kısa zamanda yüksek geri dönüş sağladığını özellikle belirtmek gerekiyor.

Pandemi sonrası bazı ticaret kollarında kar marjlı ürünler değişiklikler gösterdi elbette. Bu değişiklikler yeni sektörlerin doğmasına yol açtı. Bazı sektörler de pandemi öncesinde çok karlı iken bu dönem ve sonrasında tamamen iflasa sürüklendi. Örneğin sinema sektörü sinemaların kapanması ve yasaklanmasıyla ciddi kan kaybı yaşadı. Ancak kendisini netflix, disney gibi internete dayalı sistemlere adapte edenler bu alandan yüksek kârla satışlarını yapmaya devam ettiler.

Bu yazımızda biraz klasiklerden bahsedeceğiz. Tabi her sektör kendi içerisinde farklı bazı fırsatlar sağlamaktadır.

Örneğin, Bebek giyim sektöründe yapılabilecek onlarca farklı dükkan – iş fikri vardır.

YAZILIM

Kar marjı yüksek ürünler kapsamında sayılması gereken işlerin başında yazılım gelmektedir. Bunun en iyi kanıtı dünyanın en zenginleri listesinde ilk 10’da bulunanların yazılım şirketleri olması gösterilebilir. Diğer ürünlerden farklı olarak, 1 tane ürettiğiniz yazılım binlerce hatta milyonlarca kopya şeklinde satabilir ve kar marjını inanılmaz seviyelere çıkarabilirsiniz. Farklı olarak, ürettiğiniz yazılımla milyonlarca kullanıcıya hizmet verebilir ve bu sayede kişi başı 1 dolar kazanmayı bile hedefleseniz kar marjı oldukça yüksek bir sonuç elde edebilirsiniz.

Yazılım sektöründe yer almak için her zaman kendinizin bir yazılımcı olmasına gerek yok. İyi bir girişimci yazılım ekibini toparlayarak istediği ürünün ortaya çıkmasını sağlayabilir. Yazılım şirketlerine hem devlet destekleri hem de banka kredileri ile finansman bulabilirsiniz.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

BEBEK GİYİM

BEBEK GİYİM

Türkiye gibi doğum oranının yüksek olduğu bir ülkede bebek giyim ürünlerinin en karlı ticaret ürünleri arasında yer aldığını bilmeniz gerekiyor. Ortalama olarak 2 TL‘e üretilen bir bebek pijamasının 20 TL‘e satıldığını unutmayın. İster en kaliteli ister en kalitesiz ürün dahi olsa bebek giyim ürünleri en karlı ticaret ürünleri arasında yer almaktadır.

AYRICA İNCELEYİNEn Trend İş Sektörleri ile Karlı Yatırım Fırsatlarını Kaçırmayın

MAKYAJ

MAKYAJ

Binlerce marka, onbinlerce modelin bulunduğu makyaj sektörü her geçen gün büyüyen bir sektör. Bu sektörün büyümesinin en büyük nedenlerinden biri ise tabii ki yüksek kar marjına sahip olması. Makyaj ürünlerinin genelinde kar marjı yüzde 100’ün üzerindedir. Ruj, rimel ve dahası. Konu hangi makyaj ürünü olursa olsun maliyetten yüzde 100, satıştan yüzde 50 civarından fazla kar verdirir.

UCUZ AYAKKABI

UCUZ AYAKKABI

Tüm ayakkabılar bu kategoriye girmemektedir. Ancak ucuz olarak adlandırılan ve genellikle ismini hiç duymadığınız markalara sahip ayakkabı ürünlerinde kar marjı yüzde 400’e ulaşmaktadır. Çoğu merdiven altında ve markasız olarak üretilen ayakkabılar genelde 15-20 TL‘ye üretilmekte ve son kullanıcıya 80-100 TL’den satılmaktadır. Yaklaşık olarak yüzde 300-400 kar marjı bulunan ucuz ayakkabı sektörünün satışlarının da çok yüksek olduğunu asla unutmayın. Çünkü herkesin onlarca ayakkabısı vardır ancak herkes bu 10 ayakkabıyı 500 TL’e alamaz.

ORGANİK ÜRÜN

ORGANİK ÜRÜNLER

1 kilogram yoğurt ortalama olarak 25 TL’den marketlerden bakkallardan satılabiliyor. Bu işin piyasası ülkenin hemen hemen her yerinde aynıdır. Ancak yoğurdun adı “1 Kilogram Organik Yoğurt” olduğu zaman fiyatı 50 TL’e kadar çıkmaktadır. Evet sanayi ürünlerine göre doğal ürünler daha fazla maliyet ile üretilir ancak asla 50 TL’e satılan bir yoğurt 30 TL maliyete bile ulaşmaz. Organik ürün sektörünün tamamı böyledir ve yüksek kar marjının yanında daima büyüyen bir sektörü arkasına alır.

HEDİYELİK EŞYALAR

HEDİYELİK EŞYA

Hediyelik ürünler ihtiyaç değildir ve insanlar hediyeye çok ihtiyaç duydukları için bu sektöre giriş yapmazlar. Hediyeler genelde insanların mutlu olduğu zamanlarda alındığı için fiyatlar çok da önemli değildir. Bu nedenle hediyelik ürünlerin fiyatları her yerde yüksektir. Çoğu zaman 5-10 TL‘e üretilen bazı hediyelik ürünler 30-40 liraya kadar alıcı bulur ve siz asla bu kar marjının peşine düşmezsiniz. Çünkü mutlusunuzdur ve bu para gözünüze gelmez. Hediyelik eşya sektörü kesinlikle yüksek kar marjı arayanlar için bulunmaz nimet.

İLGİLİ: Hediyelik Eşya Dükkanı Açmak

CAFE SEKTÖRÜ

CAFE

Cafe sektöründe para kazanmayan birini görürseniz eğer bilin ki o iyi bir girişimci değildir. Sadece Türkiye’de değil tüm dünyada cafe sektörü yüzde 500‘ün üzerinde kar marjları ile çalıştığı için çok az müşteriye ev sahipliği yapsa bile ayakta durabiliyor. Bu sektörde kar marjları çok yüksektir ve devasa bir kira, onlarca personel olsa dahi bazı cafeler 20-30 müşteri ile bile kar elde edebiliyor. Cafe sektörüne girecekseniz eğer mekanınızın güzel bir dekora sahip olması ve güler yüzlü personel dışında fazla bir şeye ihtiyacınız olmadığını unutmayın.

İLGİLİ: Cafe Açmak

İÇ GİYİM

Son yıllarda onlarca yeni iç giyim markasının neden kurulduğunu böylelikle anlamış olabilirsiniz. Çoğu 9-10 TL‘e imalat edilen iç giyim ürünleri, yüksek kiralı yerlerde 100 TL‘e kadar alıcı bulabilmektedir. İç giyim sektöründe en kaliteli malzemeden dahi yapılan ürünlerin maliyetinin asla 20 TL’i aşmadığını bilmeniz gerekiyor. İç giyim sektörü belki de yukarıda yer alan bütün sektörlerden daha fazla kar marjına sahiptir. Ancak bu sektörde markaların büyük önem taşıdığını ve markaların bunun için çok yüksek reklam bedelleri ödediğini de unutmamalısınız.

İLGİLİ: Toptan İç Giyim Firmaları

OTO TAMİR

Genellikle yoğun iş gücüne ihtiyaç duyulan işler arasında yer almaktadır. Bu sektörde ana gelir kaynağı bir perakendecilik değil hizmettir. Dolayısıyla sektördeki kar marjları son derece yüksektir. Çoğu zaman 100 liralık bir ürünün montajı için 300-400 liralık ücretler kazanılabilmektedir. Sektör son derece aktiftir ve ikinci el araç fiyatlarının hızla yükseldiği ülkemizde geleceği parlak iş fikirleri arasında yer almayı sürdürecektir.

İLGİLİ: Oto Tamir Dükkanı Açmak

Yazı dolaşımı

Mobil sürümden çık