1. Anasayfa
  2. Girişimcilik

İyi Liderler Ekipleriyle Aralarındaki Güveni İletişimle Nasıl Kurarlar

İyi Liderler Ekipleriyle Aralarındaki Güveni İletişimle Nasıl Kurarlar
0

Çalışanlarınızla sağlıklı bir ilişkinin neden önemli olduğunu merak ediyorsanız size bir sır vereceğim. Çalışanlarınızla olan iletişiminiz, çalışanlarınızın müşterilerinizle gerçekleştireceği iletişime yansır. Altınızda çalışanlara güvenle dolu şeffaf bir iş ortamı oluşturmak bağlılık, özveri ve sadakati arttırır. Sağlıklı bir ilişki satın alınamaz, sadece kazanılabilir. Zaman alacak olsa da, özveri, fedakarlık ve iyi bir ilişki kurmak için gerekli olan diğer her şey size bu ilişkilerden daha fazla kurmanıza imkan sağlayabilecek deneyimi kazandıracaktır.

İşte bir lider olarak çalışanlarınız, takım arkadaşlarınız veya iş arkadaşlarınızla ilişkinizi kuvvetlendirecek altı pratik ipucu!

1. Nezaket

En profesyonel ve iyi huylu insanların bile kötü günleri olur ve bazen bu durumun müşterilerinize yansıyabilir. Basit nezaket gösterileri asla hafife alınmamalıdır. Basit bir ‘’bugün iyi görünüyorsun’’ veya ‘’ dünkü sunumun harikaydı’’ cümlesi, duyan kişinin günü aydınlanabilir. Liderlik aslında tam da bununla ilgilidir.

2. Dürüstlük

Nazik olmaya çalışırken gerçekleri bilinçli olarak saklamamalısınız, pembe yalanların zararı, yararlarını aşabilir.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

3. Sözleri Tutma

Aslında bu gayet basit, çünkü vermediğiniz bir sözü tutmak da zorunda değilsiniz. Eğer çalışanlarınıza başlangıçta kariyer yolunda sözler verdiyseniz, bu sözleri tutmaya gayret etmelisiniz. Aksi durumda her çalışanın motivasyonu ve iş için aldığı sorumluluk gittikçe azalacaktır.

İlginizi ÇekebilirÇalışanları Motive Etmenin 4 Yolu

4. Beklentilerinizi Açıklayın

Herhangi bir çalışanınızla ‘’ben demiştim’’, ‘’hayır böyle bir şey dememiştin’’, ‘’dediğime eminim’’ gibi bir konuşma içine girdiniz mi? Veya çok basit bir şekilde anlayacağını beklediğiniz bir şeyi anlamadığında hayal kırıklığına uğradınız mı? Bu sorulara evet cevabı veriyorsanız, beklentilerinizi açıkça dile getirmeye başlama zamanınız gelmiş olabilir. İyi bir lider açık ve bütünlük olarak kapsayıcı olmalıdır. Kendiniz ile çelişmekten vazgeçmelisiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  En Trend İş Sektörleri ile Karlı Yatırım Fırsatlarını Kaçırmayın

5. Sadakat

Sadakat basitçe, sürekli ve komple destekle olur. İşveren sadakati farklı şeklerde gösterilebilir fakat en basit şekli iyi bir işi takdir etmektir. Bunu düzenli yapmak çalışanlarınıza aynı tarafta olduğunuz mesajını verir, onlara karşı olmadığınızı gösterir.

6. Özür Dilemek

Yukarıdakilerden herhangi biri için yanlış yaparsanız, özür dileyin. İçten bir özre eşlik eden ağırbaşlılık ve saygının yerini başka hiçbir şey tutamaz. Bu çalışanlarınıza da aynen yansıyacaktır, kendileri de yanlış bir karar verdikleri zaman bunun yanlış olduğunu ve daha iyi çalışarak bunun önüne geçilmesini anlayacaklardır.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir