1. Anasayfa
  2. Girişimcilik

İyi Bir Girişimci Nasıl Olunur: Araştırma Yapın

İyi Bir Girişimci Nasıl Olunur: Araştırma Yapın
1

Potansiyeli yüksek veya düşük bir iş fikrini hayata geçirmek ve başarılı olmak istiyorsanız; araştırma ve inceleme yapmaya odaklanmalısınız. Önünüzü görmek için bu, kendinize ve işletmenize yapabileceğiniz en büyük iyiliklerden biridir.

Ülkemizdeki girişimci ve yatırımcıların büyük bir kısmı işi kurarken araştırma ve inceleme yaparken; birçoğu önemli bir stratejik hata olarak işi geliştirmek istediği dönemde bu araştırma ve incelemelere odaklanmamaktadır.

Araştırma araştırma yapmanın ilk kuralı daha önce bu işi yapmış insanlara danışmaktır. Ardından bu işle başarıya ulaşmış fikirlerin nasıl bu konuma geldiklerini de incelemeniz gerekiyor. Her işin bazı püf noktaları bulunmaktadır, bu püf noktalarını bulabilmek de sizin araştırmanızın ne kadar kaliteli olup olmadığına göre ortaya çıkartacaktır. Bazen çok küçük fikirleri bile işinizin kısa zamanda büyümesinin sağlayabilir.

Karlı İş Fikirleri’nde yer alan başarı hikayeleri bölümüne göz atarak insanların nasıl farklılık yarattığını görebilirsiniz.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

HER ZAMAN FARKLI OLMAYA ÇALIŞMAYIN

Bazen farklı fikirler bulmak yerine herkesin zaten yaptığı bir iş fikrini daha iyi yapmaya odaklanmak daha iyi olabilir. Çünkü zaten ortada başarıya ulaşmış bir fikir var.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Girişimcilerin Mutlaka İzlemesi Gereken 24 Film

Bu nedenle mevcut bir işi ele alıp, o işi daha iyi yapmaya odaklanmak da kısa sürede size önemli düzeyde iş hacmi sağlayabilir. Elbette bu durumu taklit veya kopya olarak değerlendirmenizi istemeyiz. Örneğin, dünya üzerinde milyonlarca market bulunuyorken bir market açmak sizi taklitçi yapmaz. Market açmak başarıya ulaşmanın milyonlarca mümkün olduğunu göstermiş bir iş fikridir.

TRENDLERİ KONTROL EDİN

Karlı bir iş arıyorsunuz trendleri sık sık kontrol etmelisiniz. Dünyanın hangi yöne doğru gittiğini ve hangi iş kollarında ne yönde fırsatların oluştuğunu sık sık incelemelisiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Tavuk Çiftliği Kurma Maliyeti | Ne Kadar Sermaye Lazım?

Yüzyıllardır insanlar bu trendleri takip etmektedir. Başarılı girişimciler başkalarının fark edemediği noktaları görmek için sık sık inceleme ve araştırma yapmaktadır. Önemli olan her zaman fikirdir; insanların satın almaktan hoşlandığı yeni ürünleri bulmak size her daim para kazanma fırsatı sağlayacak.

Yeni ürünleri ve trendleri bulmak için de her daim araştırma yapmalı ve dünya trendlerini kontrol etmeniz gerekir. Bunu yapmanın en iyi yollarından biri de başta İngilizce olmak üzere en az bir yabancı dil bilmekten geçiyor. Ayrıca iyi bir düzeyde bilgisayar-internet kullanıcısı olmak da önemli.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

  1. Sık sık araştırma yapıyorum ama çok sermaye sıkıntım var ? güzel fikirlerimi hayata geçiremiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir