1. Anasayfa
  2. Girişimcilik

İşsizim Sermayesiz Ne İş Yapabilirim?

İşsizim Sermayesiz Ne İş Yapabilirim?
0

Türkiye’de sermayesiz olarak iş yapabilmeniz için her zaman harika fırsatlarınız olacak. Ancak bu fırsatların her zaman yüksek potansiyelli olup olmadığı konusunda elbette yüzlerce dinamik bulunmaktadır. Doğru zamanda doğru iş fırsatını yakalarsanız eğer sermayesiz olarak bile karlı bir iş fikrine giriş yapabilirsiniz.

İşsizim sermayesiz ne iş yapabilirim diye düşünüyorsanız, Karlı İş Fikirleri platformu olarak sizlere sık sık yardımcı olmak amacıyla hazırladığımız sermayesiz iş fikirlerine göz atabilirsiniz. Platformumuzda sadece bu konuya özel olarak Sermayesiz İş Fikirleri kategorisi bulunmaktadır. Bu kategoride birbirinden değerli ve potansiyelli yüzlerce iş fikrini bulma şansınız olacak. Eğer işsizseniz bu kategoriyi sıklıkla incelemenizi öneriyoruz.

Sermayesiz iş fikirlerinin en büyük sorunu yüksek emek ve zaman ile düşük gelir elde etmektir. Bu iş fikirlerini büyük ölçüde ortalama bir sermaye edinmek için kullanmanızı öneriyoruz. Sırasıyla gitmek üzere, işsizseniz ve sermayeniz yoksa bu adımları takip etmeniz faydalı olabilir.

  1. Öncelikle Sermayesiz İş Fikirleri kategorisi delik deşik ederek size uygun bir iş fikri bulmaya çalışın.
  2. Doğru işi bulamadıysanız Hiç Sermayem Yok rehberine göz atarak direkt önerilerimize göz atın.
  3. Bu kategori ve rehberlerde yüzlerce iş fikri bulunuyor, hiç sermayeniz olmadığı için muhtemelen bu iş fikirleri size zor ve zahmetli gelebilir ancak sermayeniz olmadığı için bu iş fikirlerine odaklanmanız gerekir. Eğer bir şekilde orta düzeyde bir sermaye bulabilirseniz bu durumda daha fazla şansınız olacak. Bulduğunuz sermaye düzeyine göre, aşağıda yer alan sermaye rehberleri sayfalarına göz atmanızı öneririz
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Viral Pazarlama Nedir: Bir Gecede Başarıyı Yakalamak

Bu rehberlerde her biri yüksek potansiyel içeren binlerce iş fikri bulabilirsiniz. Elbette işsiz olduğunuz için ve çok zor bir şekilde bir sermaye bulduğunuzu bildiğimiz için sizlere birkaç önerimiz olacak.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Bir iş fikrini seçerken mutlaka ve mutlaka kendi sermaye düzeyinizi çok doğru bir şekilde değerlendirin. Sermayenizin çok az kısmını da, çok büyük bir kısmını da direkt olarak işe yöneltmeyin. Sermayenizin yarısı için bir iş fikri seçmek daima doğru bir tercihtir. Eğer hiç sermayeniz yoksa da size en uygun olan iş fikrini seçmeniz gerekir. Bu iş fikirleri yüksek emek ve fazlaca bir zamanınızı çalabilir, ancak bu orta düzeyde bir sermaye biriktirmek için mecbur kalacağınız durumlardan biri olacak.

BİR SÜRE BAŞKA BİR YERDE ÇALIŞABİLİRSİNİZ

Eğer işsizseniz ve hiç sermayeniz yoksa, hızlıca iş bulabileceğiniz cafe, tekstil gibi işletmelerde bir süre çalışarak para biriktirmenizi öneririz. Çok düşük gelirler ile para biriktirmek zor gelebilir, ancak Para Biriktirme rehberimiz aracılığıyla, çok düşük gelirler ile bile para biriktirme şansınız olabilir. Bu durumda 6 ay boyunca çalışarak en azından 5 bin lira sermayeli iş fikirlerine odaklanmaya çalışmanızı öneririz.

İşsizseniz iş bulma konusunda İŞKUR‘a da mutlaka kayıt olmanızı öneririz. Ayrıca kısa vade içerisinde işten çıkarıldıysanız İŞKUR İşsizlik Maaşı aracılığıyla da bir şans daha elde etme fırsatınız olabilir.

Son olarak Türkiye’de yeni bir iş kurmak isteyenler için KOSGEB’in önemli hibe ve teşvikleri bulunuyor. KOSGEB kategorimizde, kurum tarafından sağlanan hibe ve sıfır faizli krediler hakkında ayrıntılı bilgiler alabilirsiniz. Ülkemizde uzun yıllardır yüz bini aşkın girişimci KOSGEB aracılığıyla sıfırdan önemli iş fikirlerini hayata geçirme fırsatı elde etmiştir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir