1. Anasayfa
  2. Girişimcilik

İşletmelerde Büyük Fark Oluşturan 5 Şey

İşletmelerde Büyük Fark Oluşturan 5 Şey
0

Bir işletmenin başarılı olması için bazı küçük ayrıntılar çok önemlidir. Bu ayrıntılara dikkat ederek, sektörde daha sağlam bir markaya sahip olabilir, müşterilerinizi elde tutabilir ve elbette yeni müşteriler elde edebilirsiniz.

Bir girişimci olarak işletmenizde büyük fark oluşturabileceğiniz birçok değişiklik bulunmaktadır. Bu değişiklere ayak uydurarak zamanla işletmenizin güvenirliliğini artırabilir ve kısa sürede daha büyük bir işletmeye sahip olabilirsiniz.

Vizyonunuzu geliştirecek ve büyük fark oluşturacak 5 şey!

1. PAKETLEME

İşletmeniz herhangi bir ürünü satışa sunuyorsa, bu ürünün paketlemesi genellikle dikkate alınmayan küçük bir unsur gibi ele alınır. Aslında ürünlerinizin paketleri, onların raflarda tercih edilmesini sağlayan en önemli unsurlar arasında yer almaktadır.

Ürünüzün paketi için kullandığınız malzeme de dahil olmak üzere, paketleme için yaratıcı çözümler bulmaya çalışın.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

2. HIZLI TESLİMAT

Hem ürün satışı hem de hizmet satışı için dikkat etmeniz gereken konulardan biri de hızlı teslimattır. Doğru zamanda doğru yerde olmanın dışında, gelen siparişlere en hızlı şekilde yanıt sağlamalı ve hızlı teslimat yapabilmelisiniz. Bunun size getireceği ek maliyetleri göz önüne almadan, hızlı teslimata odaklanmanızı mutlaka öneriyoruz.

3. PARA İADE GARANTİSİ

Günümüzde dünyada özellikle e-ticaret platformları arasında fark oluşturmanın en büyük niteliklerinden biri para iade garantisi sağlamaktır. Muhtemelen işletmeniz için çok büyük bir maliyete neden olabilir ancak bu durum kısa sürede rakiplerinizden bir adım öne geçmenizi sağlayabilecek büyük bir fark oluşturacak.

Doğrudan ürün garantisi sunmak yerine sağlayabileceğiniz para iade garantisi ile kararsız tüketicileri doğrudan elde edebilirsiniz.

4. MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ

Bir işletmede fark oluşturmanın en büyük etkilerinden biri de elbette müşteri memnuniyeti sağlamaktır. Bunun kolay olmadığını bilmek zor değil; ancak başlamak, hiç başlamamaktan bir adım önde olmanızı sağlar. Bu nedenle müşteri memnuniyeti sağlamak üzere, müşterilerinizden talepler alın ve adım adım uygulamak üzere harekete geçin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Instagram'da 10 Bin Takipçiye Nasıl Ulaşılır

Müşterilerinizin fikrini ve taleplerini almanın en kolay yollarından biri de elbette müşteri memnuniyeti anketidir. Bu konuda ek bilgiye Müşteri Memnuniyeti Anketinize Eklemeniz Gereken 8 Soru rehberimizden ulaşabilirsiniz.

5. KUTLAYIN

Bir işletmede kurum kültürü oluşturmak önemlidir. Bunu sağlamanın en etkili yollarından biri de kutlamalardır. Küçük dahi olsa işletmenizde sık sık bir şeyleri kutlamak iyi bir fikir olabilir.

Dünyanın geri kalanında işletmeler bu konuda iyi bir seviyede bulunurken, ülkemizde kutlama kültürü henüz tam olarak oturmamıştır. Bu konuda işletmenize personel açısından önemli bir değer katabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir