1. Anasayfa
  2. Girişimcilik

İş Kredisi Almanın En Doğru Zamanı Nedir?

İş Kredisi Almanın En Doğru Zamanı Nedir?
0

İş dünyasında başarının temel yollarından biri, istikrarlı bir finans akışıdır. İşletmeler için, fonlamanın doğru bir zamanlamaya sahip olması hem kısa hem de uzun vadeli fırsatlar elde etmenizi sağlar. Bu nedenle bir işletme kredisi almayı planlıyorsanız, belki de doğru zamanı beklemeniz gerekir.

Peki bir küçük işletme sahibi olarak, iş kredisi almanın en doğru zamanı nedir?

GENİŞLEME KARARI VERİLDİĞİNDE

Bir küçük işletmede her şey standart olarak ilerliyorsa, ek faiz ödeyerek işleri bozmanın çok da bir esprisi yoktur. Bu nedenle öncelikli olarak belirli bir veya birkaç alanda genişleme kararı vermeyi beklemek daha doğru olacaktır. Bankalardan gelecek bu ek fon ile bu genişleme fırsatlarına yatırım yapılabilir.

EKONOMİK FIRSAT

Türkiye’de bazı dönemlerde yasalar veya piyasa şartları büyük ölçüde değişir. Bu nedenle bir küçük işletme olarak ekonomik fırsatlara hazır olmak gerekir. Bu kapsamda, bir iş kredisi almak için en doğru zamanlardan biri de ekonomik fırsatların yakalanabildiği dönemlerdir.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

YETENEK TRANSFERİ

Dünya hızla değişirken, en hızlı büyümeyi kaydeden şirketlerin temel özelliklerinden biri; alanlarında yetenekli kişilere ev sahipliği yapmaktır. Özellikle teknolojinin hızla değişmesiyle birlikte, teknolojik konularda yetenekli personelleri de transfer etmek için bir iş kredisi kullanmak mantıklı olabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Devlet Destekli Krediler ile Faizsiz Sermaye Fırsatı

STOK ALIMI

Bazı işletmelerde düzenli olarak bazı ürünlere ihtiyaç duyuluyor. Bu ürünlere yönelik, ciddi maliyet avantajı sağlayabilecek bir stok avantajı sağlamak amacıyla da iş kredisi kullanılabilir. Elbette bu durumda faiz hesabı da maliyet hesabına dahil edilmelidir. Örnek olması açısından, iş kredisi için 10 bin lira ödeyecekseniz, stok alımında 10 bin liradan fazla düşük fiyat oluşturabilmeniz gerekir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Organizasyon Şirketi & Firması Kurmak

TEKNOLOJİK YÜKSELTME

İş dünyasında kurallar teknoloji ile birlikte çoktan değişmiş durumda. Çağı yakalayamayan işletmeler bir bir rakiplerine yenilirken, bir iş kredisi ile teknolojik açıdan fırsatlar değerlendirilebilir. Bu nedenle teknolojik yükseltme amacıyla bir iş kredisi alınabilir.

AR-GE

Karlı İş Fikirleri platformu olarak hangi düzeyde olursa olsun, tüm işletmeler için araştırma ve geliştirmeye önem verilmesini tavsiye ediyoruz. Bu nedenle işletmenize yönelik bir AR-GE çalışması için iş kredisi pekala kullanılabilir.

İTHALAT – İHRACAT GELİŞİMİ

İthalat ve ihracat ihtiyacı veya talebi bulunan bir işletmeye sahipseniz, bu konudaki gelişim ve danışmanlık süreçleri için de bir iş kredisi çekebilirsiniz. Bir işletmenin uzun vadeli planları arasında ithalat ve ihracatın önemi büyüktür.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir