1. Ana Sayfa
  2. Başarı Hikayeleri

İş Arıyordu! Şimdi Paraya Para Demiyor

İş Arıyordu! Şimdi Paraya Para Demiyor
1

2 çocuk annesi girişimci Esma Çakar, uzun aylar iş aradı. İstediği işi bulamayınca KOSGEB’e başvuran Çakar, aldığı destekler ile kurduğu iş ile şimdi paraya para demiyor.

Siirt’te yaşayan lise mezunu 2 çocuk annesi Esma Çakar(35), ailesinin maddi durumuna katkı sağlamak için aylarca iş aradı. İstediği işi ararken karşılaştığı “kadınlara yönelik girişimcilik kursu” ilanını fark eden Çakar, KOSGEB’in düzenlediği girişimcilik kursuna katıldı. Girişimci anne, bu kursu başarıyla tamamlayıp, girişimcilik sertifikasını aldı.

 

[affiliate_news id=”6052″]

 

Sertifikasını aldıktan sonra hemen KOSGEB’in 50 bin liralık hibe desteğine başvuruda bulunan Çakar, başvurusuna onay aldıktan sonra bir de makine ekipman kredisine başvurdu. 100 bin liralık da ekipman desteği almayı başaran Esma Çakar, beton tesviye ve mastarlama üzerine yeni bir işletme kurarak kendi işinin patronu oldu. Kısa sürede 4 kişiyi de istihdam eden Esma Çakar, hem kredisini ödüyor hem de hayal ettiğinden fazla para kazanıyor.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

“İSTİHDAM SAĞLIYORUZ”

esma çakar

Siirt’te bu işi yapan başka kimsenin olmadığını belirten Çakar, AA muhabirine, “İş arıyordum ve şimdi çok şükür istihdam sağlayacak seviyeye geldim. Bir şeyler üretebilmek ve özellikle bir kadının inşaat firmasının başında olması gurur veriyor.” ifadelerini kullandı.

KOSGEB’in sağladığı birçok destekten faydalandıklarını dile getiren girişimci Çakar, “Sağladığımız ciro hem personel masraflarını, diğer giderleri ve krediyi karşılıyor. Bize de karı kalıyor” dedi.

“KADINLAR CESARET ETMELİ”

esma çakar-iş

Kadınların iş dünyasında yer edinmesi gerektiğini belirten Çakar, “Siirt’te ben beton sektöründe bir ilk oldum. İnşaat işinde kadınlar az ama ben dahil olmaları tavsiyesinde bulunuyorum. Sektörde birçok iş alanı bulunuyor. Cesaret ederseniz kesinlikle başarırsınız” ifadelerini kullandı.

Anadolu Ajansı
Ali Tepe
https://www.aa.com.tr/tr/yasam/is-ararken-kosgeb-destegiyle-isveren-oldu/1316165

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Karşınızda "İnsan Yıkama" Makinesi

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. 5 sene önce

    KOSGEB den 1 yıldır hibe desteği gelecek diye bekliyoruz ödenek durdu diyorlar sonra KOSGEB den destek diyor lar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir