1. Anasayfa
  2. Girişimcilik

Instagram’da Markanızı Geliştirmenin 4 Yolu

Instagram’da Markanızı Geliştirmenin 4 Yolu
0

Sosyal medyanın en önemli platformu olan Instagram’da markanızı geliştirmek, kısa ve uzun vadede daha fazla iş potansiyeli sağlayabilmeniz için büyük önem arz ediyor.

Instagram, günümüzde en çok kullanılan sosyal ağlardan biri. Ancak doğru bir geliştirme yönergesi izlenmeden, Instagram’da başarılı bir marka oluşturmak mümkün değil. Kitlenizin seveceği alakalı resimleri, reklamları ve videoları yayınlamak, başarı formülünün yalnızca bir parçası.

1. Doğru kullanıcı adını seçin.
Markanızın adının, diğer online mülklerinizle adınızı veya marka bilinci oluşturan şirket adınız gibi mümkün olduğunca eşleştiğinden emin olun. Bu, görülme şansınızı artıracak ve kitleniz için herhangi bir karışıklığı ortadan kaldıracaktır. Çevrimiçi tanınma için profesyonel bir kafa atışı veya markalı logo da gereklidir.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

2. Olağanüstü görsel içerik oluşturun.
Instagram’da her saniyede binlerce resim ve video yayınlanıyor. Bu resim ve videoların çoğu birkaç saniye görülüyor, siz bu sürede bile kullanıcının dikkatini çekecek görsel içerikler oluşturmalısınız. Nişlerinize bağlı olarak, insanlar genellikle dünyanızdaki son olaylara, üzerinde çalıştığınız ürün veya hizmetlere ve seyahat etmek için en iyi yerler hakkındaki görsellere daha çok zaman ayırıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Sosyal Medyadan Para Kazanma Yolları

3. Yönergeleri izleyin.
Instagram kurallarını bilerek markanızın yasaklanmasını veya engellenmesini önleyin. Instagram’ın da diğer platformlara benzer birçok kuralları ve yönergeleri bulunmaktadır. Bu yönergeler arasında en çok dikkat etmeniz gereken şey takipçi veya beğeni satın almaktır.

4. Reklamcılığa yatırım yapın.
Günümüzün mobil dünyasında Instagram, kişisel markanıza daha fazla görünürlük getirmenin yanı sıra insanların web sitenize yönlendirilebilmesi için kullanılabilecek en iyi araçtır. İçeriğinizi yaratmanıza ve planlamanıza yardımcı olmak için kullanılabilecek pek çok araç ve uygulama var ancak bunlar arasında en hızlı çözüme reklamlar ile ulaşabiliyorsunuz. Instagram hesabınızı Facebook Reklamlar bölümü ile bağlayarak reklam sistemini aktif etmeniz mümkün.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Türkiye'de Kadınlar İçin İş Kurmak Kolaylaşıyor

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir