1. Anasayfa
  2. Dükkan Açmak

İlişki Koçluğu İşi Nasıl Başlatılır

İlişki Koçluğu İşi Nasıl Başlatılır
0

Son dönemde sorun yaşayan çiftler bu sorunu kendi başlarına aşmak yerine ilişki koçlarına danışmaya başladı. Sektör gün geçtikçe daha fazla talep ile yükselişte. Bu kapsamda bir ilişki koçluğu işi başlatmak mantıklı olabilir.

Bir ilişki koçluğu işi başlatmak için yüksek sermayeye ihtiyaç yok. Ancak psikoloji ve insan ilişkileri konusunda eşsiz bir eğitim süreci geçirmeniz gerekiyor.

İlişki koçları genel olarak karı – koca ve erkek – kız arkadaşların arasında yaşanan sorunları düzeltmek için destek sağlamaktadır. Ayrıca ilişki koçları genel olarak ilişkideki bireylerin alışkanlıklarını değiştirmek ve ilişkiyi güçlendirmek için gerekli motivasyonu sağlamaya çalışır.

İlişki koçluğu yapmak isteyenler iyi bir dinleyici olmalı ve başkalarının problemlerini çözebilmek için çaba gösterebilmelidir.

İŞİ BAŞLATMAK

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

İlişki koçları genel olarak romantik bir ilişki yaşamak isteyen herkes ile ilgilidir. Bu kapsamda hemen hemen her şehirde, bölgede hatta ilçede bile yapılabilecek bir iş fikridir. Ancak nüfus ne kadar fazla ise o kadar yüksek potansiyel içeriyor.

İlişki koçluğu yapabilmek için küçük veya orta büyüklükteki bir ofis ve bir sekreter yeterli olmaktadır. Bu nedenle ofisin kurulması için yapacağınız masraf bütçenize göre olmalı. Şık bir ofis elbette daha fazla dikkat çekecektir.

İlişki koçluğu hizmetinde kazanacağınız para saat başınadır. Ortalama olarak ilişki koçları saatlik 100 ile 200 lira arasında para kazanmakadır. Bu tutar genellikle yapabileceğiniz reklam ve pazarlama ile doğru orantılıdır. Çünkü bu iş genellikle bir elzem değildir ve insanların birçok tercih şansı bulunuyor. Bu nedenle çok ciddi düzeyde isminiz özelinde reklam ve pazarlama yapmanız gerekiyor.

İLGİLİ: Yaşam Koçu Nedir? Nasıl Olunur?

Elbette çiftleri geri getirmeyi başarabilmeniz gerekiyor. Bunun için de onları dinlemek ve kendilerini özel hissettirmektir. Bunu sağlamak için de eşsiz deneyim sağlamanız gerekiyor. Ayrıca ek olarak işin sonunda insanların ilişkileri için bir süreç katetmeniz ve belirli sorunları ortadan kaldırmayı başarmanız gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Organik Zeytinyağı Mağazası Kurmak

İlişki koçluğu hizmetinde en önemli masrafınız kira, personel maaşı ve sigortalardır. Ayrıca elbette kurumsal bir kimlik ve vergi levhası almanız gerekiyor. Bu nedenle her çifte de saat başına alınan para için fatura kesmeli ve haliyle vergi ödemelisiniz. Bu süreci bir muhasebeci tutarak daha kolay aşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir