İkinci El Giyim – Kıyafet Mağazaları / Siteleri
  1. Anasayfa
  2. İnternetten Para Kazanmak

İkinci El Giyim – Kıyafet Mağazaları / Siteleri

2

Türkiye’de ikinci el giyim sektörü her yıl daha da büyüyor. Giyim ürünlerinin fiyatının artışına paralel olarak, ikinci el giyim mağazalarına yönelik taleplerde artış var. Ayrıca 2’nci el giyim ürünlerini satan birçok internet sitesini de bulabilmek mümkün. Bu sitelerde ve mağazalarda neredeyse kullanıldığı fark bile edilmeyen birçok giyim ürününü normal fiyatının 10’da birine almak mümkün.

Eğer ikinci el kıyafet mağazası açmak istiyorsanız, herhangi bir sebepten dolayı ikinci el giyim ürünlerine ihtiyaç duyuyorsanız veya kendi 2. el giyim ürünlerinizi satmak istiyorsanız sizler için Türkiye’nin en iyi ikinci el giyim mağazalarını ve sitelerini inceledik.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Giyim Mağazası Açmak

ÖNEMLİ NOT: Karlı İş Fikirleri platformunun bu site ve mağazalar ile hiçbir ilgisi bulunmamaktadır. Lütfen bu siteler ve mağazalar ile iş yaparken kendi güvenlik önlemlerinizi alın.

İkinci El Giyim Mağazaları / Siteleri

1. SPOTÇULAR

Türkiye’nin her noktasında küçük – büyük spotçulara rastlamak mümkün. 10 bin nüfuslu ilçelerde bile rahatlıkla spotçuları bulabilirsiniz. Spotçular hem ikinci el giyim ürünlerini almak hem de satmak konusunda en iyi alternatiftir. Ancak elbette çok kötü ürünleri almak istemeyebilirler. Bu açıdan iyi ürünleriniz varsa rahatlıkla satış gerçekleştirebilirsiniz.

2. YEREL MAĞAZALAR

Büyük şehirlerin tamamında, küçük şehirlerin ise büyük kısmında ikinci el giyim ürünlerini alan ve satan yerel mağazaları bulabilirsiniz. Bu mağazaları bulabilmek zor olmayacak, Google’de ve Facebook’ta kendi şehrinize, bölgenize yönelik aramalar gerçekleştirin.

3. FACEBOOK GRUPLARI

Facebook, ikinci el giyim ürünlerini almak ve satmak konusunda çok iyi bir sitedir. Hemen hemen her türden grubun bulunabildiği Facebook’ta küçük bir arama gerçekleştirerek, ikinci el ürün satın alan ve satan insanlara rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

4. LETGO

Türkiye’ye 2 yıl önce giriş yapan Letgo uygulaması, kısa sürede sergilediği agresif reklam politikası ile popülarite kazandı. Günümüzde Letgo’da her kategoride 2’nci el giyim ürünlerini bulabilmek mümkün. Letgo, bu ürünleri satın almak ve satmak için en iyi ücretsiz platformdur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Letgo’dan Para Kazanmak

5. DOLAP

Letgo’ya benzer bir yerli alternatif platform olan Dolap, cep telefonlarına yönelik bir uygulama. Platformda ikinci el ürünlerinizi satabilir ve mevcut ürünleri satın alabilirsiniz.

6. TARZ2

İkinci el kıyafet siteleri arasında en iyi yerli tercihlerden biri Tarz2’dir. Platfroma kayıt olmak ve bir şeyler satmak için en ücret ödemenize gerek yok. Sadece siteye girip listeleme yapabilirsiniz.

7. MODACRUZ

Tamamen bunun için açılmış olmasa da, 2. el kıyafet ürünlerini satın almanıza yönelik kategorisi bulunuyor.

8. GARDROPS

Son dönemde gardırobunuzdaki eşyaları satmak için en iyi tercih. Platform çok aktif ve ürünleri kısa sürede satabiliyorsunuz. Platformun mobil uygulamaları da bulunuyor.

Yorumlar (2)

  1. 15 Ocak 2020

    Merhabalar,

    Listede Tarz2’yi de görmek beni gerçekten çok mutlu etti. ♥️ Çünkü sizlerin de belirttiği üzere Tarz2 bu işin en iyisi, hem çok kullanışlı hem çok faydalı. Teker teker ürün satma zahmetine girmeden zahmetsizce gardırobunuzu hafifletebiliyorsunuz. ?

  2. Sayın yetkili ben KİLİS merkez selahattin iyigün ilkokulunda müdür yardımcısı olarak çalışmaktayım.öğrencilerimizin yüzde 70i Suriyeli fakir öğrencilerdir.Okulumuz kenar mahallede olduğu için maddi durumları yetersizdir.sizden okunmuş hikaye roman defolu kıyafet vs ne varsa gönderirseniz öğrencilerim adına çok sevinirim saygılar

Bir yanıt yazın