Hiç Sermayesi Olmayanlar İçin Sermayesiz İş Fikirleri

Sermayesiz İş Fikirleri

Hiç sermayesi olmayanlar ve ticarete atılmak isteyenler, sermayesiz dükkan açmak için sermayesiz iş fikirleri sayfamızda size özel çözümler bulacaksınız. Sermayesiz iş fikirleri geldikçe bu rehber sık sık güncellenmektedir. Rehberde yer alan her iş fikri kendi içerisinde farklı kaynak ihtiyaçları barındırabilir, bu nedenle hangi iş fikrinin size uygun olduğunu belirlemek için yeteneklerinizi, eğitimlerinizi ve deneyimlerinizi kullanın.

SERMAYESİZ TİCARETE ATILMAK

Hayatınızın bir döneminde aldığınız bir eğitim, tanıştığınız bir arkadaşınız, bir akrabanız ya da basit bir bilgi bazen sermayeden daha değerli olabiliyor. Bu bilgiyi, eğitimi doğru yönde kullandığınızda para sermayeniz olmasa bile çok güzel işler ortaya çıkarabilirsiniz. Ayrıca toplumun genelinden farklı olan bir yeteneğiniz size sermaye oluşturabilir.

Sermayesiz ticarete atılmak için edindiğiniz bilgi, çevre ya da yeteneğinizi doğru yerde kullanabilmeniz sizi bir çok platformda ön plana çıkaracaktır.

Sermayeniz olsa da olmasa da ticarete atılmak istiyorsanız, basiretli bir tüccar olmanız bu işin ilk kuralıdır. Genelde gün içinde çoğu zamanımızı alan televizyon, bilgisayar, telefon, tablet ekranlarına izleyici olarak bakmaktan vazgeçip bir tüccar gözüyle bakmayla başlayabilirsiniz.

Tam da bu noktada size bir sır verelim. Mesela bu yazıyı okuyan ve bu kadar süreyi bu ekranda harcayan birisi olarak size bu bilgileri paylaşan bizlerin bu işten kârı ne olabilir? Cümleyi okuduğunuzda kafanızda bir ampul yandı mı? Bu cümle sizi heyecanlandırdıysa ve ekranlara bakış açınızı değiştirmenizi sağlayabildiyse tüccar olmak için basiretiniz var demektir. Şimdi iş bu yeteneği doğru yönde kullanmak olacaktır.

Aşağıdaki listede internetten para kazanma yollarını bulacaksınız. Orada yer alan daha detaylı bilgileri gözden geçirin. Eğer yeterli gelmezse ve aklınızda hala sorular varsa bize sormaktan çekinmeyin.

Bu noktada ilham verebilecek bir kişi olarak Warren Buffett’in biyografisini de okuyabilirsiniz.

Bundan 20 yıl önce eş, dost, akrabadan bulunacak sermaye ile ticarete atılmak hesabı yapılırdı. Bugün ise bankalardan kredi kullanmak veya devlet hibe desteklerinden faydalanmak da sermayesiz ticarete atılmak, dükkan açmak isteyenler bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor. Tabi henüz hiç bir çalışma hayatınız olmadıysa ya da bir şeyler kötü gitti ve bankalar nezdinde kredibilite değeriniz düştüyse işler zorlaşmış gibi görünebilir. Bu durumda başvuracağınız banka kredilerinden olumsuz cevap almış olabilirsiniz ya da bu cevabı almaktan korkuyor olabilirsiniz. Devlet teşviklerini bu noktada çok iyi değerlendirmenizi tavsiye ederiz. KOSGEB başta olmak üzere birçok kurumun teşviklerini göz ardı etmeyin.

İlginizi çeken rehberin bağlantısına giderek, o iş hakkında en kapsamlı bilgileri bulabilirsiniz. Elbette bu iş fikirleri sık sık güncellenmektedir. Bazı iş fikirleri dönemlik olmak üzere, bazı zamanlarda çok düşük potansiyelli olabilir. Bu durumda iş fikrini incelerken mutlak suretle dönemsel analiz yapmayı da ihmal etmeyin. Bu durumda iş fikirlerinin hangisine yöneleceğinizi daha iyi belirleyebilirsiniz.

SERMAYESİZ İŞ FİKİRLERİ

 1. İnternetten Para Kazanma Yolları – 19 Yeni Yol!
 2. Yeni Sermayesiz İş Fikri!
 3. Özel Hediyelikler Üretin
 4. Makale Yazarak Para Kazanmak
 5. Düşük Sermayeli Yeni İş Fikirleri
 6. Sermayesiz Ticarete Atılmak
 7. Stoksuz E-ticaret Dropshipping
 8. Ek Gelir Elde Etmenin 7 Yolu
 9. BPN Western Union Sermayesiz Temsilcilik Veriyor
 10. Evde Mandal Paketleme İşi
 11. Parasız İş Kurmak İstiyorum Diyenler İçin İş Fikirleri
 12. 11+ Para Kazandıran Uygulamalar
 13. Sermayesiz İş Fikri: Çorap Satıcılığı
 14. Özel Ders Vermek
 15. Sanal Asistan Olarak Para Kazanma
 16. Sermayesiz Bayilik Veren Firmalar
 17. Mail Okuyarak Para Kazanmak
 18. Parti Organize Ederek Para Kazanın
 19. Anket Doldur Para Kazan
 20. Para Kazandıran Siteler
Mobil sürümden çık