1. Anasayfa
  2. Dükkan Açmak

Herkesin Kolaylıkla Başlayabileceği 12 İş Fikri

Herkesin Kolaylıkla Başlayabileceği 12 İş Fikri
0

Bazı iş fikirleri için uzun yıllar süren deneyim süreçleri, sertifikalar, eğitimler ve çok yüksek sermaye gereksinimleri gerekebiliyor. Ancak bazı iş fikirleri ise birçok insanın kolaylıkla başlayabileceği ve para kazanabileceği türden. Eğer bu yıl yeni bir iş fikrine başlamayı planlıyorsanız, sizler için yüksek potansiyel içeren ve başlaması kolay 15 iş fikrini inceledik.

Kendi küçük işletmenizi kurmak üzere harekete geçmeyi planlıyorsanız başlaması kolay 12 iş fikri…

1. Otomobil ve Bisiklet Tamiri

Her iki tamir hizmeti de çok kapsamlı ve başlaması zor gelebilir. Ancak bu hizmeti veren bir işletmede birkaç ay çalışırsanız, belirli bir konuda hizmet vermek üzere kendi işletmenizi kurmaya hazır hale gelebilirsiniz. Tamir hizmetlerinin büyük bir kısmı “el emeği” olması nedeniyle tamirciler önemli düzeyde para kazanırlar.

2. Yemek Servisi

Konutlara ve işletmelere yönelik yemek servisi yapabilirsiniz. İşletmelere yönelik bir küçük yemek işletmesi kurarak bu işe kolaylıkla başlayabilirsiniz. Yatırım seviyesi çok düşüktür ve her gün yemek servisi hizmeti alan kişilerin sayısı artış göstermektedir.

3. Elektronik Tamir

Çoğumuz evde ve işte birden fazla elektronik cihaz kullanıyoruz. Cep telefonu gibi günlük bir aygıtın işleyişindeki küçük bir sorun bile büyük bir rahatsızlığa neden olur. Bu nedenle insanlar elektronik tamir hizmeti için uzun süreli işletme arayışı nedeniyle en yakın küçük işletmeyi ziyaret ederler. Kendi mahallenizde bile bir elektronik tamir hizmeti vermek üzere harekete geçebilirsiniz.

Elektronik tamir işletmelerinde yatırım sermayesi 10 bin lira civarındadır.

4. Bloglama

Bilgisayar başında çok vakit geçiriyorsanız ve belirli bir konuda bilgilerinizi başkalarına aktarabilecek seviyede bulunuyorsanız bir blog kurabilirsiniz.

Bir blog kurduktan sonra Reklam Veren Siteler aracılığıyla kolaylıkla reklam alabilirsiniz. Ancak elbette ilk dönemde ziyaretçilerin ilgisini çekmeyi başarabilecek içeriklere ihtiyacınız olacak. Ek bilgiler Blog Açmak rehberinde.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

5. Özel Ders

Yeni bir işletme kurmak yerine kendi yetenekleriniz ile para kazanmaya odaklanmak istiyorsanız özel ders verebilirsiniz. Özellikle İngilizce ve Matematik konusunda yetenekliyseniz bu yol ile kısa sürede önemli düzeyde kazanç sağlayabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Çiçekçi Dükkanı Açmak

İlginizi Çekebilir: Özel Ders Vermek

6. Evcil Hayvan Bakım Servisi

Düşük yatırımlara sahip girişimciler için evcil hayvan bakım servisi başlamak için ideal bir iş fikridir. Evcil hayvan sahipleri, evcil hayvanlarından uzaktayken doğru bakımı ve tedaviyi almasını sağlamak için evcil hayvanlarına bakabilecek profesyonelleri ararlar.

Evcil hayvan sayısının gün geçtikçe arttığı Türkiye’de potansiyeli yüksek bir iş fikri olarak öne çıkıyor.

7. Mobil Eğitim Uygulamaları

Android ve IOS işletim sistemine sahip cep telefonlarına yönelik bir eğitim uygulamasını hayata geçirebilirsiniz. Elbette bir uygulama yazmayı muhtemelen bilmiyorsunuz, ancak bunun için kolaylıkla fikrinizi hayata geçirebilecek işletmeler var. Üstelik bir uygulama hizmeti almak, çok kapsamlı değilse 5 bin liranın altındadır. Önemli olan başarılı olabileceğinize inandığınız bir fikre sahip olmaktır.

İlginizi Çekebilir: İlham Arayanlara: 36 Mobil Uygulama (APP) Fikirleri

8. Giyim ve Aksesuar Kiralama

Başlamak için düşük yatırımlı harika bir iş fikridir. Yıllarca ülkemizde sadece gelinlikler kiralanırken, günümüzde artık hemen hemen her türlü giyim ve aksesuar ürünün kiralandığına şahit oluyoruz. Bu yönde hizmet veren sayısız giyim işletmesi arasında hizmet vermeye başlayabilirsiniz.

9. Güvenlik Kameraları

Ülkemizde en hızlı yükselen sektörler arasında yer alıyor. Herkes için başlaması kolay bir iş fikridir. Ana dağıtıcı bir güvenlik kamerası şirketinden bayilik alarak kolaylıkla başlamak mümkün. Tesisat ve bakım için bir personel istihdam etmeniz yeterli olacak. Bu iş fikrinde önemli olan en iyi pazarlama çalışmasını yapabilmektir.

10. Ev ve Ofis Mobilyaları Kiralama

İnsanlar kısa vadeli projeler ve işler için ülkenin dört bir yanına taşınırken kendilerini daha rahat hissetmek için evde ve işyerinde mobilyaya ihtiyaç duyarlar. Ancak, genellikle yeni mobilya satın alma güçlüğü ve masrafı istemiyorlar. Bu nedenle bu yönde hizmet veren birçok mobilya kiralama şirketinden hizmet alıyorlar. Siz de bu yönde hizmet vermeye başlayabilirsiniz.

11. Klima Tamiri ve Bakımı

Özellikle yaz aylarında en çok para kazandıran iş fikirleri arasında yer almaktadır. Üstelik klima tamiri ve bakımı hizmeti vermek için 500 liralık bir teçhizat kutusu dışında bir şeye ihtiyacınız yok. Bu konuda kendinizi birkaç klima üzerinde geliştirerek hemen başlayabileceğiniz bir iş fikridir.

12. Danışmanlık

Herkes için kolaylıkla başlanabilecek iş fikirlerinden biri de danışmanlıktır. Belirli bir konuda insanlara destek sağlayabilecek kapasitede bulunuyorsanız, bu alanda insanlara danışmanlık hizmeti vermeye başlayabilirsiniz. Danışmanlık hizmetlerine yönelik ilgi artarken, özellikle organizasyon faaliyeti de gösteren danışmanlık işletmelerinde iş hacmi artış gösteriyor.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir