1. Anasayfa
  2. Girişimcilik

Hayatımı ve Kendimi Değiştirmek İstiyorum Diyenlere 12 İpucu

Hayatımı ve Kendimi Değiştirmek İstiyorum Diyenlere 12 İpucu
1

Aslında çağın hastalıkları arasında yer alan sürekli aynı kalıpta yaşamak sorunu ile başbaşaysanız Hayatınızı ve Kendinizi değiştirmek istemeniz çok normal. Hayatımı ve kendimi değiştirmek istiyorsanız sizler için önemli birkaç ipucumuz olacak.

Hayatınızı ve kendinizi değiştirmeye başlamak istiyorsanız öncelikle kesinlikle ama kesinlikle kararlı olmalısınız. Kararlı olmayan bir insanın kendini ve hayatını değiştirme şansı kesinlikle yok. Ve karlı iş fikirleri platformundaki herhangi bir işte bile kararlılığın çok önemli olduğuna sık sık vurguda bulunduğumuzu belirtelim. Yani kariyer ve iş konusunda da başarılı olmak için mutlaka kararlılığa ihtiyacınız olacak.

Eğer kararlılık konusunda kendinizi hazır hissediyorsanız hep birlikte sizler için hazırladığımız 12 ipucuna göz atalım.

1- UYKU DÜZENİ SAĞLAYIN: Uyku düzenli sağlamak belki kendinizi değiştirmek için iyi bir fikir gibi görünmüyor olabilir ama hem sağlıklı hemde prensip sahibi bir insan olabilmek için mutlaka uyku düzenli sağlamalısınız.

2- MEKANLARI DEĞİŞTİRİN: Her insan sık sık dışarı çıkar ve belirli mekanlara gider. Bu mekanları değiştirmek hem kısa hemde uzun vadede sizi daha mutlu bir insan yapacaktır. Bu hayatınızı da kendinizi de büyük ölçüde değiştirir.

3- HAYALLERİNİZ İÇİN HAREKETE GEÇİN: Her insanın hayalleri vardır. Bu hayallerimiz için ise çok az harekete geçeriz. Harekete geçmek için ne yaptığınız önemi yok. Doktor mu olmak istiyorsunuz? Hemen sınavlara çalışmaya başlamak için bir nedene ihtiyacınız yok. Karar verin ve uygulayın.

4- NEGATİF İNSANLARDAN UZAK DURUN: Enerjinizi sömüren, negatif ve sıkıcı insanları hayatınızdan mümkün olduğunca çıkarın. Enerjisi yüksek ve bir yaşam koçu edasıyla sizi motive eden insanlarla tanışmaya özen gösterin.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

5- DOĞAYA GEREKEN ÖZENİ GÖSTERİN: Kanıtlanmış birçok araştırmaya göre doğa ile daha fazla iç içe olan insanlar daha fazla mutlu. Doğada vakit geçirmeye özen göstermelisiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Niş İş Nedir? Örnekleri

6- ÜRETMEKTEN ÇEKİNMEYİN: Bir şeyler üretmek insanı daima mutlu eder. Oya yapmak, ahşap oyuncaklar yapmak, bir pul koleksiyonu yapmak… Her ne olursa olsun daima bir şeyler üretmeye çalışın.

7- GÖRÜNÜMÜNÜZÜ DEĞİŞTİRİN: Kendinizi ve hayatınızı değiştirmenin iyi yollarından biridir. İnsanlar sık sık bu yönteme başvurur ama bunu düzenli olarak gerçekleştirmezler. Bu konuda sık sık küçük de olsa değişiklikler yapmayı ihmal etmeyin.

8- SAĞLIĞA ÖZEN GÖSTERİN: Sağlıklıysanız mutlu olmak için çok önemli bir sebebiniz var demektir. Sağlıklı olmak aynı zamanda gün içerisinde sizi daha pozitif ve enerjik yapar. Bu sayede hayatınızda değişiklik yapmak için kendi kendinizi motive etme gücünü elde edersiniz.

9- AYAKTA DURUN: Daima birilerine bağlı mısınız? Yada bağlı mı hissediyorsunuz? Kendi ayaklarınızın üzerinde durmak sizi çok daha mutlu edecektir, bunu unutmayın.

10- KAYGIYI UNUTUN: İnsanların tümü zaman zaman kaygılı süreçler geçirebilir. Bu kaygı sürecini ne kadar kısa vadede atlatabilirseniz o kadar başarılı ve değişime uygun bir hayat geçirebilirsiniz. Kaygı sizi asla mutlu etmez!

11- BİR MÜZİK ALETİ ÇALMAYI ÖĞRENİN: Bir müzik aleti çalmayı öğrenmek boş vakitlerinizi anlamlı bir şekilde doldurmanın en harika yollarından biridir.

12- DESTEK ALIN: Kendinizi ve hayatınızı değiştirmek için çalışan insanlar var. Bir Yaşam Koçu ile çalışmaktan çekinmeyin. Başarılı bir Yaşam Koçu sizi gerçekten değiştirebilir!

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

  1. 9 Ağustos 2018

    Alattintemiz368@gamil olan adresem yayınlansoın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir