Hafta Sonu Ek İş Fikirleri

fotoğrafçılık

Hafta içerisinde çalışıyor veya okuyorsanız muhtemelen ek gelir elde etmek için pek vaktiniz kalmıyor. Ancak hafta sonlarını bu kapsamda rahatlıkla değerlendirebilirsiniz. Hafta sonu yapılabilecek birçok ek iş fikirleri var. Part Time olarak değerlendirilebilecek bu iş fikirleri ile ekonomik olarak rahat bir nefes alabilirsiniz.

GARSONLUK

Türkiye’de hafta sonlarında genellikle cafe ve restaurantlar daha yoğun olur. Bu kapsamda birçok cafe ve restaurant  da hafta sonlarında çalıştırılmak üzere part time personel ihtiyacı doğar. Daha fazla masraf olmaması açısından genellikle evinize yakın bu tür iş yerlerine giderek burada iş sorgulaması yapabilirsiniz. Çok fazla deneyim ihtiyacınızın olmasına gerek yok, zaten bu tür personel ihtiyaçlarında şartlar daha esnektir. Ayrıca iş arama sitelerinde de bu tür binlerce ilan bulunuyor, bunları da arayabilirsiniz. Günlük 80 TL’e kadar kazanabilirsiniz. Deneyiminiz varsa bu rakam rahatlıkla artıyor.

KURYE

Hafta sonlarında yine lokanta ve restaurantlar daha fazla sipariş alıyor. Bu nedenle günlük olarak kurye ihtiyacı doğuyor. Eğer motosiklet ehliyetiniz varsa veya ehliyet gerektirmeyen elektrikli motosiklet kullanabiliyorsanız kuryelik yapabilirsiniz. Günlük 100 TL’e kadar gelir kazanabilirsiniz.

EV TEMİZLİĞİ

Günlük ev temizliği yaparak da hafta sonunda gelir kazanabilirsiniz. Birçok ev temizliği hafta içi yapılıyor ancak hafta sonunda da bu ihtiyaçlar sık sık doğuyor. İş bulabilmek için iş arama sitelerini öneriyoruz. Yenibiriş, KariyerNet, SecretTV gibi sitelerde ev temizliği konusunda binlerce ilan bulunabiliyor. Ayrıca büyük sitelerin giriş panolarına bir ilanınızı da bırakabilir veya broşür dağıtımı yapabilirsiniz.

BEBEK – ÇOCUK BAKICILIĞI

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Özellikle bir bayansanız bebek ve çocuk bakıcılığı yapabilirsiniz. Birçok ebeveyn genellikle hafta sonlarında bu gibi konularda yardıma ihtiyaç duymaktadır. Eğer deneyim sahibiyseniz mutlaka değerlendirmenizi öneriyoruz. Türkiye’de bu konuda binlerce ajans bulunuyor, bunlara profilinizi bırakmayı ihmal etmeyin. Ayrıca ev temizliğinde olduğu gibi yine büyük sitelerin panolarına ilan ve broşür dağıtımı gerçekleştirebilirsiniz. Mutlaka geri dönüş alacaksınız.

FOTOĞRAFÇILIK

Türkiye’de düğün – nişan ve çeşitli organizasyonlar genellikle hafta sonlarında yapılıyor. Bu kapsamda iyi fotoğraflar çekebileceğinize inanıyorsanız eğer düğün – nişan ve çeşitli organizasyonlar için fotoğrafçılık hizmeti verebilirsiniz. Kendi fotoğraf makineniz varsa alacağınız para 2-3 katına kadar da yükselecektir. İş bulabilmek için fotoğrafçılara ilan bırakabilirsiniz, ihtiyaç halinde arayacaklardır. Ayrıca sosyal medya hesaplarınızı da açarak buradan mutlaka iş aldığınızı belirtmeyi ihmal etmeyin. Ve son olarak yine iş arama sitelerine muhakkak göz atın.

ŞOFÖRLÜK

Uber ve BlablaCar ile hafta sonunda günlük 200 – 300 liraya kadar kazanabilirsiniz. Bu hizmetlerden muhtemelen haberiniz olmuştur. Taksi hizmeti verilen bu uygulamalara başvurmak da çok kolay. Bir kere profil oluşturuyorsunuz ve sisteme dahil ediliyorsunuz. Uber ve Blablacar’ı mutlaka denemenizi öneriyoruz, tabii iyi bir şoförseniz!

SATIŞ DANIŞMANI

Çalışma alanı çok fazla olan bir part – time iştir. Görebileceğiniz bütün mağazalarda rahatlıkla iş bulabilirsiniz. Ancak sadece hafta sonu çalışacaksanız eğer bu kapsamda daha büyük mağazalara gitmenizi öneriyoruz. Özellikle kurumsal kimliğe sahip mağazalarda gün sonunda rahatlıkla paranızı alırsınız, küçük mağazalar sıklıkla ödeme sorunu yaşattığı için pek tavsiye etmiyoruz.

GİZLİ MÜŞTERİ HİZMETİ

Bugün Türkiye’de özellikle bayilik ağına sahip büyük markalar gizli müşteriler ile anlaşıyor. Bu gizli müşteriler bayileri dolaşıyor ve gördüklerini ana firmaya aktarıyor. Gizli müşteri olarak çok fazla gelir elde edemezsiniz. Genellikle bu tür firmalar aynı bayilikte kullanılmak üzere size çek veriyor. Yada online olarak da bu çeki kullanabiliyorsunuz. Gizli müşteri olmak için başvurabileceğiniz platformlar; Yenibiriş, Ipsos, Roni Araştırma, PiramitDanışmanlık, Tr-Trio, Çözümaraştırma…

MAKALE YAZMA

Klavye kullanımınız iyi ise, makale yazarak hafta sonlarında evinizde oturarak para kazanabilirsiniz. Makale yazmak ve makaleleri satacağınız platformlar hakkında çok ayrıntılı bir rehberimiz var. Bu rehbere Makale Yazarak Para Kazanmak adlı bağlantıdan ulaşabilirsiniz. Tavsiye ediyoruz!

TELEMARKETING

Telemarketing onlarca yıldır evden para kazanmanın önemli yollarından biri olmuştur. Kısaca telefon üzerinden pazarlama faaliyetlerine verilen isim olan Telemarketing yönteminde, bir şirketten komisyon usulü ürünler satılabileceği gibi kendinizin de topluca ucuzdan aldığı ürünleri satmaya çalışabilirsiniz. Ürün satışlarını PTT Kargo ile kapıda ödeme seçeneği ile müşterilere gönderebilirsiniz. Özellikle aranan kozmetik ürünleri, hobi oyuncakları, yeni temizlik ürünleri bu konuda daha hızlı satış rakamlarına ulaşıyor. Sadece hafta sonları bile çalışarak güzel bir gelir elde etmek mümkün.

EL İŞİ YAPMAK


El sanatlarına halihazırda ilginiz varsa veya becerebileceğinize inanıyorsanız, sadece hafta sonları evinizde el sanatı ürünleri oluşturarak gelir elde edebilirsiniz. Örgüler, danteller, resim, filografi ve ahşap oyuncaklar bu konuda en çok tercih edilenler arasında yer alıyor. Son dönemde ise Filografi’ye yoğun bir ilgi var. Özellikle sosyal medya platformları üzerinden Filografi tabloları çok yüksek bedeller ile alıcı buluyor.

Yazı dolaşımı

Mobil sürümden çık