1. Anasayfa
  2. Dükkan Açmak

Güzellik Şirketi Kurmak İsteyenler İçin 3 İpucu

Güzellik Şirketi Kurmak İsteyenler İçin 3 İpucu
0

Dünyada 300 milyar dolarlık bir büyüklüğe ulaşan güzellik sektörü, Türkiye’de 4 milyar dolarlık büyüklüğü aşmıştır. Sektör her yıl gelişen piyasalar ışığında yüzde 10 civarında büyüme kaydetmemektedir. Üstelik sağlık endişeleri nedeniyle son dönemde organik güzellik sektöründe ise yıllık büyüme yüzde 30’un üzerinde bulunuyor.

Dünyada son 10 yılda sağlık endüstrisine para kazandıranlar arasında erkeklerin oranında ise yüzde 42’lik bir artış var. Bu açıdan, güzellik sektöründe yeni bir iş fikrini hayata geçirmek isteyenler erkeklere yönelik çeşitli planlamalar da yapabilir.

Peki güzellik sektöründe yeni bir şirket açmak isteyenlere ne önerilebilir?

1. NİŞ ÜRÜN BULUN

Türkiye ve dünyada güzellik sektörünün çok farklı dalları bulunuyor. Her alt dal sektör aynı anda binlerce farklı ürün ile müşterilere hizmet sağlıyor. Ortalama büyüklükte bir güzellik mağazasında 6 bin ürün bulunmaktadır. Bu nedenle güzellik ürünlerine yönelik hizmet veya üretim yapmak isteyen girişimci ve yatırımcıların niş bir ürün bulması kritik öneme sahip bir konu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Güzellik Merkezi Açmak

Şirketinizin özellikle ilk kurulduğu dönemde aynı anda onlarca – yüzlerce ürün gamında başarılı olması çok zordur. Bu nedenle ilk etapta maksimum 5 ürün veya hizmet için planlama yapmanız önerilir.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Hangi ürün veya hizmet için en iyi teklifi ve hizmeti sağlayabilirsiniz? Evet, cevap bu soruda.

2. ONLİNE PAZARLAMAYA ÖNCELİK VERİN

Günümüz dünyasında fiziksel düzeydeki pazarlamalar gün geçtikçe daha fazla maliyet oluşturmakta ve online pazarlamaya göre istenilen başarı oranını yakalamakta başarısız bir görünüm sağlamaktadır. Bu nedenle işletmeniz için online pazarlamaya mutlaka öncelik vermeniz gerekir.

Ürün ve hizmetlerinizi tanıtacak ve satınalma gerçekleştirilebilecek bir e-ticaret platformu kurun. Her düzeydeki kullanıcının rahatlıkla kullanabileceği bir tasarım ve otomasyon sistemini satın alın. Ayrıca e-ticaret platformuna ek olarak bir blog sistemi kurun ve bu blogda mutlaka ürün ve hizmetlerinize yönelik eğlenceli içerikler bulundurun.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Ahşap Oyuncak İmalatı

Bir sonraki aşama olarak Instagram, Facebook, Youtube, Twitter ve Pinterest’te hesaplar açmanız gerekir. Ayrıca bu hesaplara içerikler ekleyin, güncel olun ve küçük bütçeler ile başlamak üzere reklamlar verin. İnsanları teşvik etmek üzere ücretsiz hediyeler veya çekilişler de düzenleyebilirsiniz.

E-ticaret blogunuza e-mail bülteni ekleyin ve e-mail bültenleri aracılığıyla kullanıcıları yeniden siteye getirmek üzere çaba gösterin. Ayrıca gerekli izinleri alarak müşterilerin cep telefonu numaralarına da kendilerini rahatsız etmeyecek düzeyde SMS mesajları gönderebilirsiniz.

3. DOĞRU İNSANLAR İLE ÇALIŞIN

Güzellik sektörünün çok büyük bir kısmı memnuniyet odaklıdır. Bu nedenle tüm personelin güler yüzlü ve müşteri odaklı olması çok önemlidir. Kişisel olarak müşterilere dokunmak, size eşsiz bir müşteri geri dönüşü sağlayacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Manikür – Pedikür Salonu Açmak

Doğru insanları işe almak daha maliyetli olabilir ancak işletmenin uzun yıllar büyüme adımlarını atabilmesi için bu maliyet kabul edilebilir düzeyde olmalıdır.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir