Günümüzde Yapılacak Karlı İşler

organik-urun

Günümüzde yapılacak en karlı işler nelerdir? Güzel bir soru ancak cevabının soru kadar kısa olduğunu söylemek zor. Günümüzde yapılacak birçok karlı iş fikri vardır ancak doğru olan iş fikrini bulmak için daima araştırmalar yapmalı ve var olan fikrinizi – iş yerinizi – işletmenizi geliştirmeniz gerekiyor. Yeni bir iş yeri kurmak yerine var olan işletmenizi günümüz şartlarına uydurmaya çalışmak da mantıklı bir fikir olacaktır. 

Karlı iş fikirleri her yıl hatta ay değişiklik göstermekte. Bu nedenle karlı iş fikirleri arıyorsanız, iş fikirlerinin ne zaman aktif olduğu hakkında bilgiler elde etmeniz gerekiyor. Örneğin internet cafe açmak 3-4 yıl önce karlı bir dükkan açma fikriydi ancak günümüzde internet cafe açmak hem aşırı sermaye gerektiriyor hemde müşteri potansiyeli gittikçe azaldı. Bu nedenle günümüzde yapılacak karlı işler konusunda mutlaka yeni araştırmalar yapmalı ve hangi işin günümüzde daha fazla kar sağladığını öğrenmelisiniz.

Birçok iş fikri temelde her daim karlıdır ancak özellikle girişimciler bu iş kolları ile pek ilgilenmezler. Örneğin sağlık, turizm, gıda gibi sektörler daima yüksek iş hacmine sahiptir ve bu tür işler insanlık var olduğu sürece değer kaybetmez. Ancak özellikle düşük sermayeye sahipseniz ve daha hızlı bir iş büyümesi elde etmek istiyorsanız günümüzde popüler olan karlı işleri araştırmak zorundasınız. Bu araştırmaları yaparken hangi iş fikrinin trend olmaya başlayıp başlamadığı konusunda da ince eleyip sık dokumanız gerekecek. Normal şartlarda doğru yapılan her iş fikrinin para kazandırdığını düşünebilirsiniz ancak bazı işler ister istemez değer kaybeder, modası düşer, yeni alternatifler doğar.

2018 yılına girerken özellikle Organik ve Bitkisel ürün sektörünün çok ilgi çekici olmayı sürdürdüğünü belirtelim.


Hemen hemen her ürününün organik veya bitkisel adı altında alternatifi ortaya çıkmaya başladı. Herhangi bir ürünün normal fabrika veya atölye üretimi 1 TL ise o ürünün organik veya bitkisel adı altındaki ürünü ise 3-4 TL arasında satılıyor. Yani temelde aynı ürün bu yol ile 3-4 kat pahalıya alıcı bulabiliyor. Organik ürün elde etmek için ise maliyetler ortalama olarak yüzde 40 artış göstermektedir. Bu trendin halen çok aktif olduğu ve gelecek yıllarda daha aktif olacağını belirtmek gerekiyor.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Yeni yıl ile birlikte tasarım içerikli sektörlerin de daha değerlenmesi bekleniyor.

Mobilya tasarımı, grafik tasarımı, reklam tasarımı ve iç mekan tasarımı. Bu sektörlerden hangisine girdiğiniz büyük ölçüde önemi yok. Tasarım ve grafik işlerinde nitelik arttığı için bu sektör gittikçe daha fazla iş potansiyeline sahip oluyor. Zira insanlar artık daha ilgi çekici, güzel tasarıma sahip ürünlere önem göstermeye başladı. Gelir odağının artması ile birlikte daha şık ve minimal tasarıma sahip mobilyalar, grafikler, reklamlar ve iç mekanlar ilgi çekmeye başladı. Bu nedenle bu sektörler de günümüzde yapılacak en karlı işler arasında yer alıyor ve almaya da devam edecek.

Ek olarak günümüzde basın ve yayın sektörünün İnternet sürümü de çok dikkat çekmeye başladı.

Artık küçük 200 bin nüfuslu bir ilçe için bile 3-4 yerel haber sitesi var ve bu haber siteleri aylık 10 – 20 bin liralık kazanç elde edebiliyor. Bu sektöre mutlaka göz atmanızı ve sektörde bir boşluk olduğunu fark etmeniz durumunda çalışma yapmanızı öneriyoruz. Ayrıca yaklaşık 30 bin liralık bir sermaye gücünüz varsa ulusal bir haber sitesi de açabilirsiniz. Bunun için minimum 4 editöre de ihtiyacınız olacağını unutmayın.

Günümüzde Yapılacak En Karlı İş Fikirleri:

 • Organik Ürün Yetiştiriciliği
 • Tasarım odaklı işler (hizmet ve üretim)
 • Soğuk Hava Deposu Açmak
 • İnternet Basın Yayın
 • Sosyal Medya’dan ürün satışı
 • Ev dekorasyonu
 • Ahşap Oyuncaklar
 • Profesyonel Emlak Danışmanlığı (standart emlakçılar değil)
 • Yatırım Danışmanlığı Büroları
 • Sigorta Acentesi
 • Elektrik ile çalışan motorlar (direkt ürün ve parça satışı)
 • Sanal Asistanlık
 • Pazarlamacılık
 • Düğün Salonu Açmak
 • Fotoğrafçı Açmak

 

Yazı dolaşımı

Mobil sürümden çık