1. Anasayfa
  2. Girişimcilik

Girişimcilik Kuralları: İyi Olmadığınız İşleri Profesyonellerine Devredin

Girişimcilik Kuralları: İyi Olmadığınız İşleri Profesyonellerine Devredin
Girişimci
0

Kendi başınıza çalışmak ve işletmenizi birçok yönden yalnız bir şekilde yönetmek istediğinizi büyük ölçüde anlıyoruz. Çünkü birçok girişimci, tohumlarını attıktan sonra büyüttüğü işletmeyi en iyi “kendinisinin bildiğini” düşünür. Bu çoğu yönden doğru olsa da hızla büyüyen bir işletmede artık tek bir kişinin kuralları ve yeteneği kesinlikle yeterli olmayacaktır. Bu durum birçok hızlı büyüyen işletmenin ilk 3 yıllık süreçte önemli yanlış kararlar almasına da neden olmaktadır. Bu nedenle bir girişimcilik kuralı ile bu sorunu çözmeniz için destek sağlamamız gerekir.

Herhangi bir şart ve koşulda girişimcilik özelliklerinizi arkanıza alarak başarılı bir şekilde kurduğunuz bir iş fikrinde, kısa sürede önemli yükselişler elde edersiniz. Bu durumda da tüm işi kendi başınıza yönetmek ve en iyi kararları sizin vereceğinizi düşünmeniz çok doğal. Ancak bu durum genellikle yanlış kararların peş peşe gelmesine neden olacaktır. Bu durumda personel masraflarınızı da göz önünde bulundurarak profesyonelleri işe almanız gerekir.

PROFESYONELLERLE ÇALIŞIN

Günümüzde çok düşük cirolara sahip olan bakkalların bile muhasebe kayıtlarını tutan muhasebecileri bulunmaktadır. Bu durum her işletme için kritik ve önemli bir süreçtir. Kısaca, işiniz büyümeye başladıkça, işin patronu olarak; iyi olmadığınız yönleri profesyonellere devretmeniz gerekir. Temel şartlar altında bir insan her konuda çok başarılı olamaz. Bu nedenle iyi bir ekonomist, muhasebeci, lider, girişimci, avukat, insan kaynakları uzmanı, pazarlama uzmanı gibi farklı alanlarda profesyonellere ihtiyacınız olacaktır. Bu süreçlerin her birinde verdiğiniz doğru karar, işletmenizin kısa ve uzun vadede daha iyi bir işletmeye dönmesi için önemlidir. Bu durumda yapmanız gereken en önemli şey, doğru kararı vermek için geç kalmadan önce hızlı bir şekilde profesyonelleri işe almanız olmalı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Projem Var Nereden Sermaye Bulabilirim?

Elbette bu işe alımları yönetirken ve kadronuzu kurarken yüksek maaş problemiyle karşılaşmamak için bu süreci de iyi planlamanız gerekir. Aksi durumda henüz kar etme aşamasına yeni geçmiş bir şirketi büyük personel masrafları ile karşı karşıya getirmek büyük bir soruna neden olabilir. Bu durumda da elbette bir profesyonelden yarı zamanlı olarak destek almanız önemlidir.

Kısaca, ne kadar iyi olursanız olun, işletmenizi yönetirken daima farklı bir göze ihtiyaç duymaktan çekinmeyin. Birçok açıdan daha başarılı bir girişimci olmanız en iyi yollarından biri de çok başarılı bir kadroyu bir araya getirmektir.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir