Girişimci İş Fikirleri Örnekleri

Farklı Fikirler Bulun

Dünyada olduğu gibi Türkiye’de girişimciler iyi iş fikirleri ile sonradan girişimci olmak isteyenler için harika örnekler sunuyor.

İyi bir girişimci olmak için temelde çok uç veya farklı iş fikirleri örneklerine ihtiyacınız yok. İyi bir girişimci herkesin yaptığı işi farklı yaparak da harika sonuçlar elde edebilmektedir. Eğer sektörlerdeki eksiklikleri veya yeni sektör trendlerini iyi fark edebilecek yapınız varsa harika sonuçlar elde edebilirsiniz.

Örneğin basit bir büfe açılışı bile başarılı bir girişimci tarafından bir BAŞARI HİKAYESİ’ne dönüştürülebilir. Burada önemli olan yaptığınız işteki eksiklikleri görmek ve müşterilerin nelere daha fazla ilgi gösterdiğini fark edebilmektir. Bu nedenle girişimci iş fikirleri örnekleri için temelde çok ciddi araştırmalar yapmanıza gerek yok. Aslında her iş fikri birer başarı hikayesine dönüştürülebilir.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Şimdi Dünyadan ve Türkiye’den girişimciler tarafından başarı hikayesine dönüştürülmüş iş fikri örneklerine göz atalım.

RENKLİ YUMURTA TAVUĞU İŞİNE GİRDİ ŞİMDİ ÇİFTLİĞİ VAR


Sivas’ın Gölova ilçesine bağlı Karayakup köyünde yaşayan Nurhan Doğan, pazardan aldığı renkli iki yumurtanın besin değerinin çok yüksek olduğunu fark etmesi üzerine hemen işe koyulup bu yumurtaları nasıl üretebileceğini araştırmaya başladı. Kısa sürede Araucana tavuk yetiştiriciliği işini yapmaya başlayan Nurhan Doğan, şuanda 100 tavuklu bir çiftlik sahibi. Aylık 500’ü aşkın yumurta verimi alan Doğan bu yumurtalardan aylık 5 bin lira civarında para kazanmaya başladı.

3 BİN KİŞİYE İŞ SAĞLADILAR

OTHERS

Gizem Kaya ve Samed Torun adlı 2 girişimci iş bulamadıkları için Others adlı akıllı cep telefonlarında hizmet veren bir uygulamayı hayata geçirdi. Bu uygulama ile bugüne kadar 5 bin kişiye iş sağladıklarını ifade eden girişimciler, şuanda bu iş arama ve bulma sürecini paralı hale getirerek aylık 10 bin liranın üzerinde gelir elde etmeye başladı.

HAVAALANI KONSEPTLİ RESTORAN


Sadece 5-10 dakikada ne istersen alabileceğin harika havaalanı konseptli restoran kesinlikle dikkat çekici. Restoran Londra’da gayet popüler oldu ve son 2 yılda iş hacmini 14 kat artırmayı başardı.

ÇOCUKLAR İÇİN MR


Çocukların MR’da rahat durmadığını fark eden bir tasarımcı yeni tasarımını böyle ortaya çıkardı. GE Healthcare tarafından kullanılan bu MR cihazı sayesinde birçok çocuk daha sağlıklı sonuçlar ile MR verebiliyor.

KARMAŞIK TUŞLARA ÇÖZÜM


Dünyanın en büyük otomotiv devlerinden BMW’nin karmaşık ön konsol tuşları için Playstation’un oyun konsolunun patentini kullanması da önemli inovasyon örnekleri arasında yer alıyor. Bu sayede el alışkanlığını da kullanan BMW bir çok övgü de almayı başardı.

BEBEK ARABASI TEKERLEKLERİ


Bir havacılık ve test uçuşu pilotu olan Owen Maclaren tarafından geliştirilen Bebek Arası Tekerlekleri aynı zamanda katlanılabilir ve çukur gibi engelleri kolaylıkla aşacak şekilde tasarlandı. Kısa sürede hızla yayılan bu tekerleklere sahip bebek arabaları Maclaren’i kısa sürede zengin etmeyi başardı.

Yazı dolaşımı

Mobil sürümden çık