1. Ana Sayfa
  2. Bayilik Veren Firmalar 2023 - Franchise

Franchise Veren Firmalar 2019

Franchise Veren Firmalar 2019
1

Türkiye gibi her yıl yüzde 5’e yakın bir ekonomik büyüme sağlayan bir ülkeye sık sık yeni şirketlerin giriş yapması dikkat çeken bir durum. Bu şirketler direkt olarak Franchise Veren Firmalar listesine dahil oluyor ve bu süreçten ise girişimciler büyük avantajlar elde edebiliyor.

Türkiye’ye her yıl özellikle Avrupa kaynaklı 4 bin yeni şirket geliyor. Bu şirketler 80 milyon nüfusa direkt olarak ulaşmakta sıkıntı yaşayabiliyor. Bu nedenle bu şirketler direkt olarak Franchise sistemine dahil oluyor. Franchise veren firmalar özellikle 2019 yılı ile birlikte birçok yeni avantaj ile girişimcilerin karşısında olacak. Franchise yani bayilik veren firmalar bu franchising sistemi sayesinde kısa sürede çok ciddi büyüme elde edebiliyor.

HIZLI ERİŞİM

CAFE | SU | VİTAMİN BAR | AYAKKABI | MEDİKAL DÜKKAN | DÖNER | OTO YIKAMA | ŞARKÜTERİ | MARKETGİYİM | SİGORTA ACENTESİ | ÜCRETSİZ

Adını vermek istemediğimiz bir giyim şirketi 2014 yılında sadece ama sadece 1 milyon 400 bin lira ile Türkiye pazarına girdi. Bu şirket sadece İstanbul ve İzmir’de iki şube açtıktan sonra Franchise vermeye başladı. Şirket franchise verme şartlarını ciddi oranda düşük tuttu. Girişimcilerden sermaye, teminat mektubu ve isim hakkı bedeli istemeyen bu giyim şirketi aradan geçen 3 yılda tam tamına 97 şubeye ulaştı. Son aldığımız bilgilere göre bu giyim şirketi sadece ama sadece 1 milyon 400 bin lira yatırım ile girdiği Türkiye’den bugün aylık 2 milyon liraya yakın gelir elde etmeyi başardı. Ayrıca dolaylı olarak 97 şubesinde 400’e yakın kişiyi istihdam eden bu şirket ciddi manada franchise vermenin şirketler için ne derece önemli olduğunu göstermesi açısından önemli bir örnek.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  İş Kurmak: Başarı için Kritik 6 Adım

Franchising sistemine girmeyi düşünen şirketlere ve franchise almak isteyen girişimcilere ise bazı önerilerimiz var.

Öncelikle eğer bir şirketiniz varsa ve franchise vermek istiyorsanız piyasa şartlarına dikkat etmelisiniz. Eğer ortalama düzeyde bir şirketiniz varsa ve halihazırda bu sektörde bayilik veren firmalar varsa bu bayilik veren firmaların istediği talepleri öğrenmeniz gerekiyor. Zira, A şirketi bayilerinden 20 bin lira sermaye istiyorsa ve siz 40 bin lira isterseniz bayii bulmanız zorlaşacaktır. Bu nedenle rekabet şartlarına dikkat edin ve ne çok az nede çok yüksek talepler istemediğinize dikkat edin. Franchise sisteminden korkmayın ve yatırım koymadan büyüyebileceğinizi daima bilin.

Eğer bir girişimciyseniz ve bayilik arıyorsanız ise size en önemli tavsiyemiz ilk önce sermaye istemeyen şirketlerle iletişime geçin. Evet bu tür şirketler genellikle çok ciddi markalar değildir ancak bu tür potansiyelli binlerce ciddi şirketin bulunduğunu belirtelim. 2018 yılı ile birlikte franchise veren en iyi markalar ise iç giyim, kişisel bakım ve kahve sektöründe bulunuyor. Bu sektörlerde kar marjları çok yüksek ve bu nedenle bu sektöre her geçen gün yeni bir marka giriyor. Ortalama olarak bayilikler 50 bin lira civarında alınabiliyor.

Eğer Franchise veren firmalara göz atmak istiyorsanız Franchise Veren Firmalar adlı kategorimize mutlaka göz atın!

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Sancaktepe sarigazide cafe açmak istiyorum ciddi guvenebilicek bir ortak arıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir