Forum Yöneticisi Olarak Para Kazanmak

forum

Sosyal medyanın etkisiyle sayısı çok azalmış olsa da halen internetin önemli bir parçasını da forum siteleri oluşturmakta. Kapsamlı ve milyonlarla ifade edilen üyeleri bulunan forum siteleri için yöneticilik yaparak para kazanabilirsiniz.

Forumlar kısaca bir fikir yada çalışma alanı kurularak açılan internet sitesi anlamına geliyor. Örneğin kadınların buluştuğu, girişimcilerin buluştuğu yada memurların buluştuğu bir çok forum sitesi aktif olarak hizmet veriyor. Bu forumların bir kısmının üye sayısı milyonlarla ifade ediliyor. Bu nedenle bu forumlara kullanıcılar anlık yüzlerce mesaj gönderebiliyor. Hal böyleyken forum sitelerinin bir denetim mekanizmasına ihtiyacı var.

Eğer sermayem yok ama iyi internet kullanıyorum ve vaktim bol diyorsanız forum sitelerinde yöneticilik yaparak para kazanabilirsiniz.

Forum sitelerinde yöneticilik yapmak için yapmanız gereken ilk adım, mevcut forum sitelerinin iletişim bölümünden “yönetici” arayıp aramadıklarını sormaktır. İlgilenebileceğiniz tüm forum sitelerine bir mail gönderin, bu maillerde boş vaktinizin olduğunu ve forum için değerli içerikler ile birlikte adil bir yönetim sağlayabileceğinizi mutlaka belirtin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: 2020’de Para Kazanmanızı Sağlayacak En Kârlı E-ticaret İş Fikirleri

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Forum sahipleri büyük ihtimalle size ilk etapta bir deneme şansı vereceklerdir. Bu süreci başarıyla geçmeniz durumunda forumun yöneticisi olarak alınma ve bu sayede para kazanma şansınız olacak.

Eskisi kadar forumlar ile günün çok uzun vakitlerinde ilgilenecek profesyonel insanlar bulmak kolay değil. Forum sahipleri bu nedenle, yöneticilik için gelebilecek maillere iyi-kötü yanıt sağlamaktadır.

Forum yöneticisi olduğunuz zaman ise insanlar sizden daima doğru ve yansız kararlar vermeniz dışında herhangi bir şey istemeyecektir. İnternet kullanıcıları, forumlarda genellikle sorunlarına yanıt ararlar, forumun kategorisi hakkında da kısa bilgilere sahip olmak bu nedenle işinize yarayacak.

NE KADAR KAZANIRIM?

Forum yöneticisi olarak para kazanmak isteyenlerin genellikle internet üzerinden farklı gelir kaynakları bulunmaktadır. Forum Yöneticisi olarak zengin olamazsınız ancak ortalama olarak aylık 2-3 bin lira ek gelir elde edebilirsiniz.

Çok da büyük olmayan forum sitelerinde geliriniz bin liranın dahi altına düşebilir. Ancak aynı anda 4-5 tane forum sitesine de hizmet verebileceğinizi unutmayın.

KENDİ FORUM SİTENİZİ KURABİLİRSİNİZ

Forum yöneticisi olarak bir süre deneyim elde ettikten sonra sizlere en büyük tavsiyemiz, zaten işleyişini öğrendiğiniz bir forum sitesi kurmaktır. Bu sayede gelir şansınız artma potansiyeli gösterecek ve kendi işinize sahip olmuş olacaksınız. Forum sitelerini kurmak çok kolaydır, ancak önemli olan insanları bu foruma çekebilmektir. Bunu başarabilmenin en iyi yolu ise, belirli bir kategoride alanının en iyisi olmaya çalışmaktır.

Günümüzde başarısız olan veya hiç başarıya ulaşmadan kapanan forum sitelerinin neredeyse tamamı genel forum sitesidir. Asla genel forum sitesi kurmayın, zira tüm alanlara yetişemezsiniz ve tüm alanlarda iyi içerikler sağlayamazsınız.

Yazı dolaşımı

Mobil sürümden çık