1. Anasayfa
  2. Başarı Hikayeleri

Fırıncılığı Bıraktı Şimdi Yıllık 8 Milyon Dolar Ciro Yapıyor

Fırıncılığı Bıraktı Şimdi Yıllık 8 Milyon Dolar Ciro Yapıyor
4

Batman’da yıllarca fırıncılık yaptıktan sonra, iş yerindeki makinelerin sık sık bozulması üzerine İstanbul’a giderek bu makineler hakkında kurs alan Aziz Yavuz, daha sonra fırıncılık mesleğini bırakarak Organize Sanayi Bölgesi’nde küçük bir atölye açarak hamur teknesi, hamur kesme ve tartma makineleri üretmeye başladı.

OSB’de açtığı atölyesini kısa sürede 14 bin metrekare alana kadar büyütmeyi başaran girişimci Aziz Yavuz, şimdi yıllık 8 milyon dolar ciro yapıyor.

Bir fabrikaya dönüştürdüğü atölyesinde hamur kesme ve tartma, hamur eleme, çevirme, dinlendirme, şekil verme makineleri, tava arabası ve ekmek pişirme fırınları gibi fırınlarda kullanılan makineleri seri üretime almayı başaran Yavuz, bu ürünleri Türkiye’nin dışında Irak, Azerbaycan, Kazakistan, Gürcistan, İran, Estonya, Letonya, Bosna Hersek, Litvanya’ya ihraç ederek yıllık 8 milyon dolardan fazla ciro elde ediyor.

6 kardeşiyle fırıncılık yapıyordu

Yavuz, AA muhabiri Selman Tür’e yaptığı açıklamada, Batman’da uzun yıllar 6 kardeşi ile fırıncılık yaptıklarını ancak fırınları arızalandığı zaman bölgede fırın tamircisi bulunmadığı için büyük sıkıntı yaşadıklarını kaydederek, bozulan ekmek pişirme makinelerini kendilerinin tamir etmeye çalıştığını ifade etti.

Daha sonra İstanbul’da bu konuda 6 aylık eğitim gördüğünü belirten Yavuz, eğitimin ardından Batman’da fırıncılığın yanı sıra bölge illerine teknik servis desteği vermeye başladığını söyledi.

İşlerini zamanla büyüttü

OSB’de açtıkları küçük atölyeyi zamanla büyüttüklerini ifade eden girişimci Yavuz, son 5 yıldır da hamur teknelerinin yanı sıra hamur kesme ve tartma, hamur eleme, çevirme, dinlendirme, şekil verme makineleri, tava arabası ve ekmek pişirme fırınlarının seri üretimine geçtiklerini açıkladı.

Bu makine ve teçhizatları 9 ülkeye ihraç ettiklerini dile getiren Yavuz, bu ihracatlar sayesinde ülke ekonomisine de büyük katkı sağladıklarını belirtti. Yavuz, fabrikayı büyütme heveslerinin halen sürdüğünü de aktardı.

ANADOLU AJANSI
https://aa.com.tr/tr/yasam/firinciydi-girisimci-oldu-urunlerini-9-ulkeye-ihrac-ediyor-/1066717
SELMAN TÜR

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (4)

  1. Çok güzel iş var yaparsan yardmci olurum

  2. 2 Mart 2018

    Hemserime helal olsun tebrik ediyorum

  3. 2 Mart 2018

    Öncelikle iyi günler.Benim 100_150 bin tl arasi nakitim var.Bu nakitlen isim hakki almayan piyasaya yeni giren 8_10 şubesi olan döner bayiligi acmayi dusunuyorum.(il araştirmasi yapilacak.)Bir kac bayilikle görüştüm.hatta ortalama net kar masraflar ciktiginda 15 bin ve uzeri kardan bahsediyorlar.siz ne diyorsunuz bu düşünceye…2.Sorum bu sitenizde Çinde ürun getirip türk. Pazarlama yapabilirsiniz diyor.siz ne dersiniz…3. Sorum sizin önereceginiz bu nakit parayla bir iş varmi.Her il olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir