Fırıncılığı Bıraktı Şimdi Yıllık 8 Milyon Dolar Ciro Yapıyor

Aziz Yavuz

Batman’da yıllarca fırıncılık yaptıktan sonra, iş yerindeki makinelerin sık sık bozulması üzerine İstanbul’a giderek bu makineler hakkında kurs alan Aziz Yavuz, daha sonra fırıncılık mesleğini bırakarak Organize Sanayi Bölgesi’nde küçük bir atölye açarak hamur teknesi, hamur kesme ve tartma makineleri üretmeye başladı.

OSB’de açtığı atölyesini kısa sürede 14 bin metrekare alana kadar büyütmeyi başaran girişimci Aziz Yavuz, şimdi yıllık 8 milyon dolar ciro yapıyor.

Bir fabrikaya dönüştürdüğü atölyesinde hamur kesme ve tartma, hamur eleme, çevirme, dinlendirme, şekil verme makineleri, tava arabası ve ekmek pişirme fırınları gibi fırınlarda kullanılan makineleri seri üretime almayı başaran Yavuz, bu ürünleri Türkiye’nin dışında Irak, Azerbaycan, Kazakistan, Gürcistan, İran, Estonya, Letonya, Bosna Hersek, Litvanya’ya ihraç ederek yıllık 8 milyon dolardan fazla ciro elde ediyor.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

6 kardeşiyle fırıncılık yapıyordu

Yavuz, AA muhabiri Selman Tür’e yaptığı açıklamada, Batman’da uzun yıllar 6 kardeşi ile fırıncılık yaptıklarını ancak fırınları arızalandığı zaman bölgede fırın tamircisi bulunmadığı için büyük sıkıntı yaşadıklarını kaydederek, bozulan ekmek pişirme makinelerini kendilerinin tamir etmeye çalıştığını ifade etti.

Daha sonra İstanbul’da bu konuda 6 aylık eğitim gördüğünü belirten Yavuz, eğitimin ardından Batman’da fırıncılığın yanı sıra bölge illerine teknik servis desteği vermeye başladığını söyledi.

İşlerini zamanla büyüttü

OSB’de açtıkları küçük atölyeyi zamanla büyüttüklerini ifade eden girişimci Yavuz, son 5 yıldır da hamur teknelerinin yanı sıra hamur kesme ve tartma, hamur eleme, çevirme, dinlendirme, şekil verme makineleri, tava arabası ve ekmek pişirme fırınlarının seri üretimine geçtiklerini açıkladı.

Bu makine ve teçhizatları 9 ülkeye ihraç ettiklerini dile getiren Yavuz, bu ihracatlar sayesinde ülke ekonomisine de büyük katkı sağladıklarını belirtti. Yavuz, fabrikayı büyütme heveslerinin halen sürdüğünü de aktardı.

ANADOLU AJANSI
https://aa.com.tr/tr/yasam/firinciydi-girisimci-oldu-urunlerini-9-ulkeye-ihrac-ediyor-/1066717
SELMAN TÜR

Yazı dolaşımı

Mobil sürümden çık