Fason İş Veren Firmalar

Fason Tekstil

Belirli bir devamlılığı olmayan yani tek sefere mahsus üretilen ürünlere Fason ürünler adı veriliyor. Genellikle küçük çaplı işletmeler veya atölyeler tarafından alınan siparişlerin farklı nedenler ile elde kalması üzerine ortaya Fason ürünler çıkıyor.

Türkiye’de fason işlerin yüzde 99’u tekstil ürünleridir. Pantolonlar, gömlekler, etekler ve dahası için fason ürünler bulabilmek mümkün. Birçok firma ayrıca evde çalışanlara fason iş vermektedir. Fason iş alarak ev ekonominize katkı yapabileceğiniz gibi küçük çaplı tekstil atölyenizde kısa vadeli ek işler elde etme fırsatınız olacak.

TEKSTİL ATÖLYELERİNE UĞRAYIN

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Fason iş veren firmaları bulmak düşündüğünüzden daha kolaydır. Türkiye’de özellikle 2013 yılından sonra Anadolu’daki birçok şehirde küçük tekstil atölyeleri, KOSGEB hibeleri ile kurulmaya başlandı. Bu atölyelerde fason iş bulabilmek mümkün.

Eğer elinizde bulunan fason malları satmak istiyorsanız sizlere ilk önerimiz, şehrinizde bulunan ve ucuz giyim ürünleri satan mağazalardır. Bu tür mağazalarda, fason malları satmak düşündüğünüzden çok daha kolaydır. Hemen hemen bu işletmelerin tamamı zaten halihazırda fason mal almaktadır. Ancak fason iş yapmak için işveren arıyorsanız eğer bunun için mutlaka küçük tekstil atölyelerine gitmenizi öneriyoruz. Bu konuda birkaç firmanın iletişim bilgilerini de rehberimiz de bulabileceksiniz.

Fason iş yaparak gelir elde etmek istiyorsanız eğer bu konuda dikkat etmeniz gereken en önemli konu kesinlikle malların zamanında teslim edilmesidir. Çünkü fason mal üretmek isteyen firmalar genellikle kısa vadeli hızlı çözümler nedeniyle bu tür bir mal üretimi gerçekleştirmektedir. Bu nedenle genellikle sezonluk tekstil ürünlerinin taleplerine hemen cevap verebilmeniz gerekiyor. Eğer kısa vadeli çözüm üretebilme konusunda sıkıntınız varsa bu konuda daha dikkatli olmanız gerekiyor.

FASON İŞİ VEREN BİRKAÇ FİRMA

SİZDE İLANINIZI BIRAKMAK İÇİN TIKLAYINIZ… (Yorumdan alınmaktadır)

Yazı dolaşımı

Mobil sürümden çık