1. Anasayfa
  2. Ekonomi

Facebook’un Kripto Parası Yolda

Facebook’un Kripto Parası Yolda
0

2017 yılından itibaren tüm dünyada insanların ilgisini çekmeye başlayan Bitcoin ile birlikte günümüzde binin üzerinde kripto para birimi ortaya çıktı. Milyarlarca dolarlık işlem hacmine sahip kripto paralar aynı zamanda devletlerin ve şirketlerin de ilgisini çekmeye başladı. Bu furyaya son olarak dünyanın en büyük sosyal medya platformu Facebook’un da dahil olması bekleniyor. Şirkete yakın kaynakların iddiasına göre, Facebook yakın tarihte GlobalCoin veya FaceCoin adında bir kripto para çıkaracak.

ABD Merkezli Facebook şirketi, tüm dünyada hızla yükselişe geçen Kripto Paraların özellikle internet üzerinden alışverişlerde ve para göndermede büyük kolaylık getireceğini düşünerek kripto paralar için harekete geçti. Şirkete yakın kaynaklar, yakın dönemde Facebook’un kendi kripto parasını görücüye çıkaracağını iddia ediyor. Söz konusu iddiaların sahipleri, Facebook’un kripto parasının ise GlobalCoin veya SocialCoin olacağını da belirtiyor.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Henüz Facebook’tan konuyu doğrulayan veya yalanlayan bir açıklama yok. Ancak uzmanlar söz konusu kripto para ile birlikte Facebook, Instagram ve WhatsApp’a sahip olan şirketin bu sosyal medya ağları üzerinden insanların birbirine para göndermesini sağlamayı amaçladığını belirtiyor. Uzun bir süredir Facebook sosyal medya üzerindeki kullanıcıların birbirine para göndermesi için çalışmalar yürüttüğü biliniyordu. Bu nedenle iddialar dünyadaki tüm kripto para platformlarının ilgisini çekmiş gibi görünüyor.

2020’DE KULLANIMA SUNULABİLİR

Facebook’un ortaya çıkartmak istediği kripto paranın büyük ölçüde Dolar fiyatı ile endeksli olması bekleniyor. Bu nedenle GlobalCoin veya SocialCoin adındaki kripto para birçok borsada işlem görmeyecek. Bu kripto paranın genel amacı daha ucuz bir şekilde para transferi olacak.

Söz konusu iddialar son olarak BBC’de yer aldı. BBC’nin haberine göre, GlobalCoin adındaki yeni kripto para birimi 2020 yılının Mart ayına kadar dünyanın en az 10 ülkesinde kullanıma sunulacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Türkiye'nin En Yüksek Puanlı Üniversite Bölümleri

ŞİRKET KURMUŞTU

Facebook’un kripto para çalışmalarına odaklandığını gösteren en büyük kanıt ise, 2 Mayıs günü İsviçre’nin Cenevre kentinde “Libra Network” adındaki bir Blockchain şirketini kurması olmuştu. “Libra Network”‘un ana sahibi Facebook.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir