Evinizin Elektriğini Bedavaya Getirmenin Yolu!

Evinizin Elektriğini Bedavaya Getirmenin Yolu! hakkında 2022 yılı güncelliğinde detaylı bilgiler rehberimizde yer alıyor.

Evinizin Elektriğini Bedavaya Getirmenin Yolu! ile benzer konular hakkında bilgi almak için Ekonomi, Karlı İşler kategorimize göz atabilirsiniz.

Vergi Kanunları ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Tasarısı’nın onaylanması ile birlikte konutların kendi elektriğini üretebilmenin önü açıldı. Bu değişiklik ile birlikte artık çatısı bulunan bina sahiplerinin elektriğini bedavaya getirmenin yolu açılmış oldu.

Getirilen yeni yasa ile birlikte apartmanlar kendi elektrik enerjisini üretebilmek için güneş enerjini kullanabilecek. Ayrıca fazla üretilen elektrik enerjisi de devlete satılacak. Böylece güneş enerjisi kurulumu yapılan apartmanlar, hem elektriğini bedavaya getirecek hemde fazla üretimden para kazanılacak.

Ortalama bir apartman için kurulacak güneş enerjisi panelleri ortalama 70 bin lira maliyet oluşturuyor. Bu 70 bin liralık paneller ise 5 yıl içerisinde kendini amorti ediyor. Ardından elde edilecek bütün enerjiler ise kar olarak apartman sahiplerine kalıyor. Ayrıca eğer maliyet 140 bin liraya çıkarılırsa, ek enerji ile devlete de elektrik satışı yapılabiliyor. 10 KW altı güneş enerjisi üretimi için, bulunan bölgedeki elektrik enerjisi kurumuna başvurulması gerekiyor.

Elektrik enerjisi sağlayan şirkete başvuru yapılacağı zaman istenen belgeler ise;

  • Elektrik Mühendisi tarafından hazırlanan şema
  • Harita Mühendisi tarafından hazırlanan kroki
  • Kimlik Bilgileri (Başvuru sahibi)
  • Başvuru Formu
  • Abonelik Formu
  • Apartmanda yaşayan tüm konut sahiplerinden noter belgeli onay imzası

Evinizin Elektriğini Bedavaya Getirmenin Yolu! hakkında yorum eklemek veya profesyonellerimize soru sormak için aşağıdaki formu ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

“Evinizin Elektriğini Bedavaya Getirmenin Yolu!” üzerine 2 yorum

  1. HAYIRLI GÜNLER.EVDE BONCUK İŞİ YAPMAK İSTİYORUM.KALABALIK BİR GRUBUZ.OLDUKÇA ÇALIŞKAN VE İSTEKLİYİZ.VERDİĞİNİZ İŞİ YARI YOLDA BIRAKMAYIZ.TECRÜBELİYİZ.İLETİŞİM KURARSANIZ SEVİNİRİZ.TEŞEKKÜRLER..

    Cevapla

Yorum yapın