Evde Yapılacak İşler

Ev-Yemekleri

Türkiye kesinlikle evde yapılacak işler konusunda harika fırsatların bulunduğu bir ülke. Türkiye’nin her şehrinde hatta ilçesinde evde yapılacak birçok farklı iş var. Özellikle evde kalmak zorunda olanlar ile ev hanımları veya ek gelir arayanlar tarafından evde yapılacak işler büyük bir gelir kapısı. Ancak her şehirde her işin yapılamadığını belirtmek gerekiyor, daha doğrusu her bölgenin taşıdığı potansiyel aynı değil. Örneğin Erzurum’da oltu taşı paketleme ve tespih dizme işi çok karlıyken farklı bir şehirde o kadarda iyi bir iş fikri değil.

Bu rehberde birçok şehirde ortak olarak evde yapılacak ve gelir elde edebilecek ortak işlere yer vereceğiz. Bu işlerin tamamı Türkiye’nin hemen hemen her bölgesinde para kazandırmaktadır.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

EV YEMEKLERİ YAPMAK


Ev yemekleri Türkiye’nin her yerinde para kazandırabilecek bir evde ek iş fikri. Ev yemekleri yapıp para kazanmak istiyorsanız eğer ilk etapta leziz yemekler çıkartabilmeniz gerekiyor. İnternette leziz yemek tariflerini bulabileceğiniz harika yapılış videoları bulabilirsiniz. Bu yemekleri çıkartarak ilk etapta yakındaki evlere ve işyerlerine satış yaptığınızı duyurmanız yeterli. İnsanları memnun etmeyi başarırsanız eğer iş hacminiz gittikçe büyüyecektir. Ayrıca restoranlara da ev yemekleri yaptığınızı mutlaka bildirin. Bu restoranlar sizinle iş birliğine gitmek için can atmıyor olabilir ancak mutlaka iş alacağınız yerler olacaktır. Zira birçok restoran bu konuda evlere ek iş de vermektedir.

DAVETİYE KATLAMA


Yine hemen hemen tüm Türkiye’de yapılabilecek bir evde ek iş fırsatı. Şehrinizdeki matbaalara giderek bu işi yapabileceğinizi belirtmeniz yeterli. Hemen hemen her matbaada davetiye katlama işi vardır. Eğer evde 2-3 kişiyseniz çok güzel gelirler elde edebilirsiniz.

ORGANİK SABUN YAPIMI


Son 2-3 yıldır organik sabunlara yeniden ciddi oranda ilgi var. Organik sabun yapımı gerçekleştirebilmek için yine Youtube’i öneriyoruz. Youtube’de organik sabun yapımını adım adım gerçekleştirerek öğrenebileceğiniz binlerce video var. Bu videolar aracılığıyla sabun yapımı gerçekleştirebilir ve bu sabunları şehrinizdeki Organik ürün satan iş yerlerine komisyon usulü bırakabilirsiniz.

EL İŞİ YAPIMI


Bu konuda temelde ek bilgiye ihtiyaç yok. Bir tuhafiyeye giderek burada malzemeleri 100 – 200 TL’e satın alabilirsiniz. El işi yapımı konusunda ek fikirler istiyorsanız yine Youtube harika bir kaynak. Sadece arama kısmına “El işi örnekleri” yazmanız yeterli. Bu tür ürünleri de yine tuhafiyelere satabileceğinizi belirtelim. Ayrıca komşularınıza da satış yapabilir yada bu ürünler için bir sosyal medya hesabı açabilirsiniz. Özellikle Instagram bu konuda iyi fırsatlar sağlıyor.

BAKICILIK


Evde bakıcılık yaparak ayda ek olarka 700 – 800 TL kazanmanız mümkün. Eğer 2 çocuğa bakabilirseniz bu miktar artacaktır. Bulunduğunuz apartmanda ve komşularda mutlaka bakıcı arayan insanlar vardır. Kolu komşuya küçük bir haber vermeniz yeterli.

Yazı dolaşımı

Mobil sürümden çık