Kapat

Evde Yapılacak İşler

Anasayfa Evde Ek İş Evde Yapılacak İşler
Ev-Yemekleri

Türkiye kesinlikle evde yapılacak işler konusunda harika fırsatların bulunduğu bir ülke. Türkiye’nin her şehrinde hatta ilçesinde evde yapılacak birçok farklı iş var. Özellikle evde kalmak zorunda olanlar ile ev hanımları veya ek gelir arayanlar tarafından evde yapılacak işler büyük bir gelir kapısı. Ancak her şehirde her işin yapılamadığını belirtmek gerekiyor, daha doğrusu her bölgenin taşıdığı potansiyel aynı değil. Örneğin Erzurum’da oltu taşı paketleme ve tespih dizme işi çok karlıyken farklı bir şehirde o kadarda iyi bir iş fikri değil.

Bu rehberde birçok şehirde ortak olarak evde yapılacak ve gelir elde edebilecek ortak işlere yer vereceğiz. Bu işlerin tamamı Türkiye’nin hemen hemen her bölgesinde para kazandırmaktadır.

EV YEMEKLERİ YAPMAK

Ev-Yemekleri
Ev yemekleri Türkiye’nin her yerinde para kazandırabilecek bir evde ek iş fikri. Ev yemekleri yapıp para kazanmak istiyorsanız eğer ilk etapta leziz yemekler çıkartabilmeniz gerekiyor. İnternette leziz yemek tariflerini bulabileceğiniz harika yapılış videoları bulabilirsiniz. Bu yemekleri çıkartarak ilk etapta yakındaki evlere ve işyerlerine satış yaptığınızı duyurmanız yeterli. İnsanları memnun etmeyi başarırsanız eğer iş hacminiz gittikçe büyüyecektir. Ayrıca restoranlara da ev yemekleri yaptığınızı mutlaka bildirin. Bu restoranlar sizinle iş birliğine gitmek için can atmıyor olabilir ancak mutlaka iş alacağınız yerler olacaktır. Zira birçok restoran bu konuda evlere ek iş de vermektedir.

DAVETİYE KATLAMA

davetiye
Yine hemen hemen tüm Türkiye’de yapılabilecek bir evde ek iş fırsatı. Şehrinizdeki matbaalara giderek bu işi yapabileceğinizi belirtmeniz yeterli. Hemen hemen her matbaada davetiye katlama işi vardır. Eğer evde 2-3 kişiyseniz çok güzel gelirler elde edebilirsiniz.

ORGANİK SABUN YAPIMI

ev-yapimi-sabun
Son 2-3 yıldır organik sabunlara yeniden ciddi oranda ilgi var. Organik sabun yapımı gerçekleştirebilmek için yine Youtube’i öneriyoruz. Youtube’de organik sabun yapımını adım adım gerçekleştirerek öğrenebileceğiniz binlerce video var. Bu videolar aracılığıyla sabun yapımı gerçekleştirebilir ve bu sabunları şehrinizdeki Organik ürün satan iş yerlerine komisyon usulü bırakabilirsiniz.

EL İŞİ YAPIMI

Elişi
Bu konuda temelde ek bilgiye ihtiyaç yok. Bir tuhafiyeye giderek burada malzemeleri 100 – 200 TL’e satın alabilirsiniz. El işi yapımı konusunda ek fikirler istiyorsanız yine Youtube harika bir kaynak. Sadece arama kısmına “El işi örnekleri” yazmanız yeterli. Bu tür ürünleri de yine tuhafiyelere satabileceğinizi belirtelim. Ayrıca komşularınıza da satış yapabilir yada bu ürünler için bir sosyal medya hesabı açabilirsiniz. Özellikle Instagram bu konuda iyi fırsatlar sağlıyor.

BAKICILIK

Bakıcı
Evde bakıcılık yaparak ayda ek olarka 700 – 800 TL kazanmanız mümkün. Eğer 2 çocuğa bakabilirseniz bu miktar artacaktır. Bulunduğunuz apartmanda ve komşularda mutlaka bakıcı arayan insanlar vardır. Kolu komşuya küçük bir haber vermeniz yeterli.

“Evde Yapılacak İşler” üzerine 26 yorum

 1. Sibel günden says:
 2. Adem says:
 3. FIRAT says:
 4. mehmet says:
 5. Cansel ulubay says:
 6. demet says:
  • Nergiz says:
  • HATİCE says:
 7. Gul haman says:
 8. Yasamin says:
 9. Şule says:
 10. Şule says:
 11. Mustafa ÇIRAK says:
 12. HAKAN says:
 13. Hatce says:
 14. Plnar says:
 15. aysel says:
 16. Kezban şenuslu says:
 17. Kezban says:
 18. Esra says:
 19. Sevilay Akgüneş says:
  • Plnar says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir