Evde Para Kazandıran 15 İş İmkanı ve İlanları

makale

Evde para kazandıran iş imkanları ve evde iş ilanları aracılığıyla ev ekonomisine katkı sağlamak için bugün bile harekete geçme fırsatına sahipsiniz. Birçok iş imkanı sayesinde hemen hemen her koşulda ek işlerden para kazanabilirsiniz.

Rehberimizde evde yapılabilecek işler ile nasıl para kazanabileceğinizi aktaracağız.

Türkiye’de 50 milyona yakın çalışma yaşında insan yaşıyor. Her insanın bir şirkette, kurumda çalışma şansı yok. Bazen zorunluluk gereğiyle de evden çalışmak zorunda kalınabiliyor. Örneğin 2 çocuğu bulunan ve kariyer yapmak yerine çocuklara bakmayı düşünen bir ev hanımı olabilirsiniz. Yada dışarıda çalışmanızı engelleyen bir engeliniz olabilir veya hepsinden farklı olarak evden çalışmaktan hoşlanıyor olabilirsiniz. Bu nedenle evde iş imkanı konusunda fikirlere ihtiyaç duyanlar için 15 iş fikrini bir araya getirdik.

Bu evde iş imkanı sağlayan fikirlerin birçoğu için çok düşük düzeyde sermaye sahibi olmanız yeterli.

1. YOUTUBERLİK

Evde yapılabilecek ve para kazandırma potansiyeli en yüksek işlerden biri Youtube’de video yayınlamaktır. Son dönemde oldukça popüler hale gelen Youtube aracılığıyla kolaylıkla para kazanma fırsatına sahipsiniz.

Youtube’de para kazanmaya başlamak için kolaylıkla yapabilecekleriniz var.

Öncelikli olarak Youtube’de yayınlayabileceğiniz bir kanal fikri belirleyin ve ardından Youtube’den para kazanma rehberinden yardım alarak kanalınızı kurmaya başlayın.

2. KANVAS TABLO


Son yılların evler için en iyi dekorasyon fikirleri arasında yer alan ve yüzde 600 kar marjı ile satışa sunulan kanvas tablolar evde iş imkanlarına göz atanlar için kesinlikle harika bir fikir. Evde kanvas tablo üretebilmek için herhangi bir marangoza gidip gerekli malzemeleri alabilirsiniz. Ayrıca kanvas tabloları satmak için herhangi bir ev ürünleri satan dükkanla direkt olarak iletişime geçebilirsiniz. Fabrika üretimi olarak tüm Türkiye’ye satılan kanvas tablolar genellikle aynı olduğu için farklı ve dikkat çekici ürünler daha hızlı satılmaktadır.

Kanvas tabloları üretebilmek için küçük bir baskı makinesi de satın alabilirsiniz. Böylelikle daha hızlı üretim gerçekleştirirsiniz ancak öncelikle potansiyelinizi görmeden makine satın almanızı önermiyoruz. Bu tür makineler için 6-7 bin lira sermaye ihtiyacınız olacak. Kanvas tablolar konusunda seri üretime geçerseniz eğer bu ürünleri sosyal medyadan da satışa sunabilirsiniz. Bunun için özellikle Instagram’ı kullanmanızı öneriyoruz. Ciddi satışlar elde edebilirsiniz. İlk etapta satış yapmamaktan şikayetçi olmayın, referans oluşturmayı sürdürün.

3. EVDE SABUN YAPIMI


“Ben ne anlarım sabundan” diye düşünmeyin hiç. Sabun üretimi gerçekleştirebilmek için sadece bir el kitabı yada birkaç Youtube videosu bile yeterli. Sabun üretmek o kadar zor değil.

Genellikle evde üretilen bu sabunlar “HOŞ GELDİN BEBEK” kutularında kullanılır ve hoş kokuları ile dikkat çeker. Siz bu ürünleri çok uygun fiyatlar ile yine internetten bulabiliyorsunuz. Bu tür sabunları hoş kokular ve şık küçük aksesuarlar ile paket haline getirip sosyal medyadan satabilirsiniz. Ayrıca şehrinizde bu tür ürünlerin satıldığı onlarca işyeri bulunuyordur. Bu dükkanlara da mutlaka KAR PAYI SATIŞI şeklinde ürün bırakmayı ihmal etmeyin. Evde iş konusunda son 1 yıldır ev kadınları arasında çok popüler bir iş olarak dikkat çektiğini de ayrıca belirtelim.

4. MAKALE YAZIN


Türkiye’de makale yazarak para kazanabileceğiniz onlarca platform bulunuyor. Bu platformlarda çeşitli şirketler, kurumlar, gazeteler ve dergiler için sık sık makale siparişleri alınıyor. Bu siparişler editör olarak alınan kişiler tarafından makaleye dökülüyor. Fiyatları genellikle değişmekle birlikte her 200 kelime için 2-3 TL para kazanabiliyorsunuz.

Eğer evde bilgisayarınız varsa ve klavye kullanımınızın iyi olduğunu düşünüyorsanız mutlaka bu iş fikrini değerlendirmenizi öneriyoruz. Bu konuda ayrıntılı bilgileri >MAKALE YAZARAK PARA KAZANMA adlı rehberimizde bulmanız mümkün.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

5. EL İŞİ


El işi yapmak için bu konuda maharetli olmanız gerekiyor. Biraz el beceriniz olduğuna inanıyorsanız eğer el işi yaparak para kazanmanız mümkün.

El işi sektörünün öldüğünü düşünmeyin, artık moda trendlerinde el işleri ve danteller de ciddi oranda yer alıyor. El işi malzemelerini hemen hemen her mahallede bulunan tuhafiyecilerde bulabilirsiniz. El işlerini yine bu tuhafiyecilere de satabilirsiniz. El işlerini son zamanlarda sosyal medyadan satan birçok kişi bulunuyor. Eğer ciddi manada dikkat çekici el işleri yapabilirseniz bunları sosyal medyadan da rahatlıkla satabilirsiniz.

6. DAVETİYE YAPIN


Yaklaşık 5-6 yıldır en iyi evde iş imkanı arasında yer alıyor. Evde yapılabilecek iş fikirleri ile para kazanma listelerinde mutlaka davetiye hazırlayarak para kazanma yer almalı. Zira davetiye hazırlamak çok zor olmadığı gibi daima iş de bulabiliyorsunuz. Şehrinizde veya semtinizde mutlaka onlarca matbaa bulunuyordur, bu matbaalara giderek bunlarda her daim davetiye işi alabilirsiniz. Her gün 500 – 1000 davetiye hazırlayarak ay sonunda 2 bin liraya yakın para kazanabilirsiniz. Ancak bunu 2-3 kişiyle yapmanız gerekebilir.

7. ÇEVİRMENLİK


İngilizce biliyorsanız eğer evde çalışarak para kazanabileceğiniz en iyi iş fikridir. Çevirmen işi almak için internet üzerinden de hizmet veren ve alan şirketlere ulaşabilirsiniz. Ayrıca yenibiris.com veya kariyer.net gibi sitelerde de bolca çevirmen ilanı bulabilirsiniz.

Çevirilere genellikle makalelerde, oyunlarda, videolarda ihtiyaç duyuluyor. Ayrıca birçok program için de yazılım – teknoloji şirketleri sık sık çevirilere ihtiyaç duyuyor.

8. SOSYAL MEDYA SAYFALARI OLUŞTURUN


Sosyal medya hesapları ciddi bir gelir kapısı olmuş durumda. Facebook’ta, Twitter’da, Instagram’da hatta Google Plus’ta yüksek takipçiye sahip sayfalar yüksek fiyatlara satılabiliyor. Ayrıca bu sayfalara sık sık reklam teklifleri de gelmektedir. Eğer reklam almak istiyorsanız sayfanızın HAKKINDA bölümüne bir iletişim adresi bırakmayı ihmal etmeyin.

Sosyal medyada fenomen olmak istiyorsanız bu konudaki rehberimize >FENOMEN OLMAK İSTİYORUM adlı bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

9. UYGULAMALARDAN KAZANIN


Android ve IOS platformlarında milyonlarca uygulama yer alıyor. Bu uygulamalardan bazıları para kazanmak için farklı yollar sunuyor. Örneğin bazı uygulamalarda makale okuyarak, anket şıklayarak yada video izleyerek para kazanma şansınız var. Bu uygulamalardan bazılarını incelemeniz için vermek gerekirse eğer; Hopi, Ebates, Swagbucks

Para kazandıran uygulamalar rehberimize göz atarak uygulamalar ve kullanımları hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

10. PAKETLEME

Türkiye’de evde en çok para kazandıran iş fikri paketlemedir. Türkiye’de hemen hemen her fabrikanın paketleme bölümü bulunuyor. İster oyuncak olsun, ister sabun olsun hiç fark etmez bu fabrikaların ürünlerinin paketleme olmadan piyasaya çıkma şansı yok. Fabrikalar bu paketleme bölümü için 50 personel alıp, hepsine asgari ücret verip SGK’larını yatırmak, yol ve yemek masraflarını ödemek büyük bir külfet durumuna geliyor. Bu nedenle Batı ülkelerinde olduğu gibi fabrikalar bu yol yerine evde paketleme işi vermeye başladı. Bu paketleme işlerini almak ise eskiye nazaran kolay değil. Zira fabrikalar bu konuda 1 kişiyle muhatap olmak için işi şirketlere veriyor, evde ek iş alan kişilerle de bu şirketler muhatap oluyor.

Evde paketleme işi veren firmalar rehberimize göz atmanızı öneririz.

11. MEYVE KURUTMAK

Evde meyve kurutma işi yaparak aylık ev ekonomisine ciddi katkıda bulunabilirsiniz. Özellikle yaz aylarında meyve kurutup, bu meyveleri kış aylarında satarak minimum çaba ile ciddi bir ciro elde edebilirsiniz. Evde meyve kurutma işinde en önemli konu, sağlık ve doğru meyve seçimidir.

Kayısı, Erik, Armut, Muz, Şefatali ve Üzüm’den bölgenize uygun bir meyve seçimi yaparak, bu meyveleri kurutup; Kış aylarında satabilirsiniz. Yazın fiyatına göre, kış aylarında bu tür meyveler 4-5 katına satılmaktadır.

Konu ile ilgili ek bilgiler Evde Meyve Kurutma İşiyle Para Kazanın rehberinde yer alıyor.

12. OYUNCAK YAPIMI

İnsanlar artık sıradan plastik oyuncaklar yerine özellikle ahşap oyuncaklara yönelmiş durumda. Bunun da en büyük nedeni plastik malzemelerin hem doğayı kirletmesi hem de çocuklar için zararlı potansiyeli taşıması. Bu nedenle el emeği ile yapılan özellikle ahşap ya da kumaş gibi çeşitli malzemelerden yapılan oyuncaklara ilgi var. Youtube’de el yapımı oyuncak üretimi videolarına göz atarak, ilgi çekici ürünler ortaya koyabilirsiniz.

13. BEBEK – ÇOCUK BAKICILIĞI

Özellikle büyük apartmanların bulunduğu sitelerde yaşıyorsanız size ek gelir sağlayabilecek harika bir evde iş imkanına sahipsiniz. Artık ailede bir kişinin çalışmasıyla maalesef ekonomik olarak yeterli seviyede bulunamıyoruz, bu nedenle ebeveynlerin 2’sinin çalışması nedeniyle bebek ve çocukların bakımında sorunlar yaşıyor. Bu soruna çözüm olarak para kazanabilirsiniz. Evet insanların birçoğu bebek ve çocuklarını kreş ve gündüz bakım evi gibi yerlere bırakıyor, ancak bunu herkes için “en mükemmel seçim” olmayabiliyor. Bu nedenle bu konuda kendinizi geliştirebilirseniz, sürekli 3-4 çocuk bile bakabilecek seviyeye gelerek iyi düzeyde para kazanabilirsiniz. Özellikle İngilizce biliyorsanız geliriniz 2-3’e katlanır.

14. İNGİLİZCE ÖĞRENİN

Muhtemelen bu başlık size tuhaf gelmiştir, İngilizce öğrenmek nasıl bir iş imkanı olabilir diye düşünüyorsunuzdur? Ama bunu kesinlikle düşünmeyin, çünkü evde geçirdiğiniz çok boş vaktiniz varsa, kurslar, ders kitapları, videolar aracılığıyla İngilizce öğrenmenizi tavsiye ediyoruz. Eğer İngilizce’yi başarılı bir şekilde öğrenirseniz, ciddi düzeyde gelir elde edebileceğiniz birçok iş fikri için imkan sahibi olursunuz. Örneğin İngilizce Öğrenilerek Para Kazanma rehberimize, sadece İngilizce bilerek yapılabilecek iş fikirlerine göz atabilirsiniz.

1. ORGANİK REÇEL YAPIMI


Evde iş imkanı arıyorsanız eğer ve reçel yapımı konusunda kendinize güveniyorsanız hiç durmayın, organik reçel üretimine başlayın. Pazardan veya şehrinizdeki Sebze ve Meyve Hali’nden uygun fiyatlar ile organik meyveler bulabilirsiniz. Bu meyvelerden organik reçel üretimi sağlayarak bu ürünlerden para kazanabilirsiz.

Organik reçel yapabilmek için birkaç video izlemeniz yada tariflere göz atmanız yeter. O kadar zorlu bir çalışma gerektirmiyor. Organik reçelleri ise herhangi bir markete yada pazarcı tezgahına bile satabilirsiniz. Ortalama olarak reçellerden elde ettiğiniz 200 TL’nin yaklaşık 130 lirası net kar.

Yazı dolaşımı

Mobil sürümden çık