Kapat

Evde İş İlanları > HEMEN BAŞVURUN

Anasayfa Evde Ek İş Evde İş İlanları > HEMEN BAŞVURUN
evde ek iş ilanları

Evde para kazanmak istiyorsanız evde iş ilanları aracılığıyla kısa sürede ev ekonomisine katkı sağlayabilirsiniz. Türkiye henüz özellikle Avrupa ve ABD gibi evde rahatlıkla çalışma koşulları sağlanabilen işlerin bulunabildiği bir ülke değil, ancak buna rağmen birçok evde iş ilanları bulunuyor ve bunların koşullarını karşılayabilmeniz durumunda evinizden çıkmadan para kazanabilirsiniz.

Türkiye’de son dönemde özellikle ev hanımları, ev ekonomisine katkı sağlamak amacıyla yoğun bir şekilde evde iş fırsatlarına başvuruda bulunuyor. Evde iş ilanları arasında en çok başvuru alan ilanlar ise Paketleme işleri olarak dikkat çekiyor. Paketleme işleri genellikle pek bir sorumluluk içermediği için evde iş ilanları arasında en çok başvuru alanlar ilanlar.

Paketleme ilanları arasında ise birçok seçene bulunuyor, bunlar arasında;

 • Sabun Paketleme
 • Kına Paketleme
 • Kürdan Paketleme
 • Boncuk Paketleme
 • Düğme Paketleme
 • Mandal Paketleme

ilanlarına yoğun başvurular var. Paketleme çalışmaları nispeten daha kolay olduğu için ve hiç sermaye gereksinimi duymadığı için çok sık tercih ediliyor. Ancak paketleme iş ilanlarına çok yoğun başvurular geliyor, bu nedenle 2018 yılının Ağustos ayı itibarıyla Türkiye’de evde paketleme işine yönelik iş ilanlarının tamamına binlerce başvuru gelmiş durumda. Bu nedenle şu anda başvurabileceğiniz bir evde paketleme iş ilanı bulunmuyor.

Ancak yeni iş ilanları için başvurular düzenli olarak açık tutuluyor. Eğer sizde evde ek iş ilanları için başvuruda bulunmak istiyorsanız, aşağıdaki rehberimizden başvuruda bulunabilirsiniz. Yeni iş ilanları açıldığı anda yeni başvurular da bilgilendiriliyor.

BAŞVURU İÇİN REHBER

Evlere İş Veren Firmalar

ÖNERİLER

Evde ek iş yaparak para kazanmayı planlıyorsanız paketleme gibi iş ilanlarına başvurmak yerine, düşük rakamlardaki sermayeler ile kendi işinizi yapmaya başlamanızı öneririz. Zira birçok evde ek iş veren firma dolandırıcı çıkıyor ve ödemelerde de sorunlar yaşanabiliyor. Bu nedenle kendi işinizi yapmanız çok daha mantıklı ayrıca daha fazla da kazanç sağlayabilirsiniz.

Sadece evde basit ahşap oyuncaklar yaparak bile aylık 1-2 bin lira gelir elde edebilirsiniz. Üstelik bu durumda işçi değil işveren bile olabilirsiniz. İşte sizlere önerdiğimiz evde kendi işinizi yapmanızı sağlayacak iş fikirleri.

BASİT BİR BAHÇENİZ VARSA

bahçeli-ev

Eğer eviniz müstakil bir evse ve küçük de olsa bir bahçeniz varsa organik ürün yetiştiriciliği yapabilirsiniz. Basit ama direkt olarak para kazanmanın yolları arasında yer alan bu iş fikrini mutlaka değerlendirin.

Örneğin sarımsak daima değerlidir ve birçok bölgede organik sarımsaklar ciddi talep görüyor. Bu sarımsakları sadece komşularınıza bile rahatlıkla satabilirsiniz. Bahçeniz büyükse ve fazla verim alırsanız pazardaki bir tezgah sahibine piyasanın yüzde 20 altına da satma şansınız var.

Sadece sarımsak olarak düşünmeyin, bulunduğunuz bölgede yüksek talep gören ürünlere de ayrıca yönelebilirsiniz.

KÜMES KURABİLİRSENİZ

kümes-ev

Yine bulunduğunuz ev size aitse ve bu eve küçük de olsa bir kümes kurabilirseniz, yetiştiricilikten ciddi paralar kazanabilirsiniz. Hemen 5-10 tane tavukluk bir kümes kurmak ve bunların yumurtalarını satmak için işe koyulabilirsiniz. 5-10 tane civciv almak ve basit 10-20 tahtan bir kümes kurmak için maksimum 200 lira masrafınız olacak, ancak 2 ay sonra günlük 5-10 yumurta satışı ile 2 yıla kadar ek gelir kazanırsınız.

Yumurtaları yine komşularınıza veya pazardaki tezgah sahiplerine rahatlıkla satabilirsiniz.

EL İŞİNE YATKINSANIZ

elişi

El işi yapmak yeni başlayanlar için zordur ancak birkaç aylık bir deneme ile harika el işleri ortaya çıkartabilirsiniz. Para kazandıran el işleri ise;

 • Bebek Battaniyesi
 • Bebek Patikleri
 • Jile
 • Keçeden Bardak Altlığı
 • Bere
 • Tığ İşi Motifler
 • Örgülü Erkek Kazakları

El işi hakkında hiç bilginiz yoksa, 81 il ve hemen hemen tüm ilçelerde Halk Eğitim Merkezleri bulunuyor. Bu merkezlerde sık sık el işi kursları düzenleniyor, bu kurslara 1-2 aylık katılım ile el işi konusunda bir profesyonele dönüşebilirsiniz.

BİLGİSAYAR KULLANIMINA YATKINSANIZ

bilgisayar-ek-iş

İyi bir bilgisayar kullanıcıysanız sadece evde çalışarak para kazanabilirsiniz. Bilgisayar başında para kazandıracak birçok ek iş fikri bulunuyor. Bunlar aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz:

EVCİL HAYVAN BAKICILIĞI

kedi

Kalabalık bir bölgede yaşıyorsanız evcil hayvan bakıcılığı yapabiliyorsunuz. 4-5 hayvana aynı anda bakarak güzel kazançlar sağlamak mümkün. Kediler ve köpekle en çok bakıcılık yapacağınız hayvanlar olacak ve bu konuda kendinizi geliştirebilir ve birkaç sertifika alabilirsiniz.

Kazanç: Aylık 300 – 500 TL
Kime Uygun: Hayvanları sevenler
Nasıl Başlanır: Çevrenize bilgi verin, sitede yaşıyorsanız ilan panosuna broşür asın.

SANAL ÖĞRETMEN

 

özel-ders

Bilgisayar başında kurslar açarak burada sanal öğretmenlik yaparak para kazanabilirsiniz. Son dönemde birçok sanal öğretmen 100 – 200 öğrenci sayısına bile rahatlıkla ulaşabiliyor. Eğer herhangi bir eğitim dalında kendinize güveniyorsanız Skype üzerinden kurs açarak sanal öğretmenlik yapabilirsiniz.

Kazanç: Öğrenci Başına Saatlik 7 TL
Kime Uygun: Sayısal derslerde başarılı
Nasıl Başlanır: Sosyal Medya grupları

ANKET DOLDURMAK

anket

 

Yalnızca evinizde otururken bilgisayar üzerinden birkaç anket doldurarak gelir sağlayabilirsiniz. Ancak Türkiye’ye yönelik ciddi kazanç fırsatları şu aralar biraz düşük. Bu kapsamda bu iş fikrine direkt olarak bir kazanç kapısı olarak bakmak yerine ek gelir amacıyla değerlendirebilirsiniz.

Kazanç: Anket başına 1-2 Dolar
Kime Uygun: Herkese
Nasıl BaşlanırAnket Doldur Para Kazan rehberimize göz atın.

EV YEMEKLERİ YAPMAK

yemek

Ev yemekleri Türkiye’nin her yerinde para kazandırabilecek bir evde ek iş fikri. Ev yemekleri yapıp para kazanmak istiyorsanız eğer ilk etapta leziz yemekler çıkartabilmeniz gerekiyor. İnternette leziz yemek tariflerini bulabileceğiniz harika yapılış videoları bulabilirsiniz. Bu yemekleri çıkartarak ilk etapta yakındaki evlere ve işyerlerine satış yaptığınızı duyurmanız yeterli. İnsanları memnun etmeyi başarırsanız eğer iş hacminiz gittikçe büyüyecektir. Ayrıca restoranlara da ev yemekleri yaptığınızı mutlaka bildirin. Bu restoranlar sizinle iş birliğine gitmek için can atmıyor olabilir ancak mutlaka iş alacağınız yerler olacaktır. Zira birçok restoran bu konuda evlere ek iş de vermektedir.

Kazanç: Aylık 4.000 Liraya kadar kazanç potansiyeli
Kime Uygun: Güzel ve hijyenik yemekler yapabileceklere
Nasıl BaşlanırEvde Börek Yaparak Para Kazanmak rehberimize göz atın.

ORGANİK REÇEL YAPIMI

reçel

Evde iş imkanı arıyorsanız eğer ve reçel yapımı konusunda kendinize güveniyorsanız hiç durmayın, organik reçel üretimine başlayın. Pazardan veya şehrinizdeki Sebze ve Meyve Hali’nden uygun fiyatlar ile organik meyveler bulabilirsiniz. Bu meyvelerden organik reçel üretimi sağlayarak bu ürünlerden para kazanabilirsiz. Organik reçel yapabilmek için birkaç video izlemeniz yada tariflere göz atmanız yeter. O kadar zorlu bir çalışma gerektirmiyor. Organik reçelleri ise herhangi bir markete yada pazarcı tezgahına bile satabilirsiniz. Ortalama olarak reçellerden elde ettiğiniz 200 TL’nin yaklaşık 120 lirası kardır.

Kazanç: Aylık 2.000 liraya kadar kazanç potansiyeli
Kime Uygun: Reçel üretimi konusunda maharetli
Nasıl Başlanır: Reçel üretimi konusunda bilgilendirici videolara göz atın

KANVAS TABLO ÜRETİMİ

kanvas

Son yılların evler için en iyi dekorasyon fikirleri arasında yer alan ve yüzde 600 kar marjı ile satışa sunulan kanvas tablolar evde iş imkanlarına göz atanlar için kesinlikle harika bir fikir. Evde kanvas tablo üretebilmek için herhangi bir marangoza gidip gerekli malzemeleri alabilirsiniz. Ayrıca kanvas tabloları satmak için herhangi bir ev ürünleri satan dükkanla direkt olarak iletişime geçebilirsiniz. Fabrika üretimi olarak tüm Türkiye’ye satılan kanvas tablolar genellikle aynı olduğu için farklı ve dikkat çekici ürünler daha hızlı satılmaktadır.

Kanvas tabloları üretebilmek için küçük bir baskı makinesi de satın alabilirsiniz. Böylelikle daha hızlı üretim gerçekleştirirsiniz ancak öncelikle potansiyelinizi görmeden makine satın almanızı önermiyoruz. Bu tür makineler için 6-7 bin lira sermaye ihtiyacınız olacak. Kanvas tablolar konusunda seri üretime geçerseniz eğer bu ürünleri sosyal medyadan da satışa sunabilirsiniz. Bunun için özellikle Instagram’ı kullanmanızı öneriyoruz. Ciddi satışlar elde edebilirsiniz.

Kazanç: Aylık 4.000 liraya kadar kazanç potansiyeli
Kime Uygun: El işleri konusunda maharetli
Nasıl Başlanır: Sosyal Medya hesapları oluşturun

ÇEVİRMENLİK

çevirmen

İngilizce biliyorsanız eğer evde çalışarak para kazanabileceğiniz en iyi iş fikridir. Çevirmen işi almak için internet üzerinden de hizmet veren ve alan şirketlere ulaşabilirsiniz. Çevirmenlik, gelişmekte olan bir ülke olmamız nedeniyle çok yüksek potansiyel taşımaktadır.

Kazanç: Aylık 4.000 TL’e kadar kazanç fırsatı
Kime Uygun: İngilizce ve / veya ek birkaç dil bilenlere
Nasıl Başlanır: yenibiris.com / kariyer.net gibi platformlardaki ilanlara göz atın.

SOSYAL MEDYA SAYFALARI OLUŞTURUN

sosyal-medya

Sosyal medya hesapları ciddi bir gelir kapısı olmuş durumda. Facebook’ta, Twitter’da, Instagram’da hatta Google Plus’ta yüksek takipçiye sahip sayfalar yüksek fiyatlara satılıyor. Ayrıca bu sayfalara sık sık reklam teklifleri de gelmektedir. Eğer reklam almak istiyorsanız sayfanızın HAKKINDA bölümüne ayrıca bir iletişim adresi bırakmayı ihmal etmeyin.

Kazanç: Değişken – Yüksek Potansiyel
Kime Uygun: Eğlenceli veya bilgilendirici içerik oluşturabilenlere
Nasıl Başlanır: Facebook, Instagram veya Twitter’da sayfa açın.

ANAHTARLIK ÜRETİMİ

anahtarlık

Son dönemde el yapımı anahtarlıklara olan ilgi de büyük artış var. Birçok bijuteri mağazasında en çok satılan ürünlerin başında gelen el yapımı anahtarlıkları evde yaparak ev ekonomisine katkı sağlayabilirsiniz.

Bu anahtarlıkları mahallenizde, şehrinizde bulunan tuhafiyecilere ve bu ürünlerin satıldığı iş yerlerine satabileceğiniz gibi kendiniz de Instagram ve Facebook üzerinden rahatlıkla satabilirsiniz. Özellikle Instagram üzerinden satışlarda tam anlamıyla patlama var.

Kazanç: Aylık 1.500 TL’e kadar kazanç fırsatı
Kime Uygun: El işi konusunda maharetli
Nasıl BaşlanırEvde Harika Ek İş Fikri rehberimize göz atın.

“Evde İş İlanları > HEMEN BAŞVURUN” üzerine 74 yorum

 1. kadriye bağış says:
 2. orçun özyalçın says:
 3. döndü akça says:
 4. Kerem doğan says:
 5. Ceyda sağlam says:
 6. ZEYNEP TORUN DEMİRCİ says:
 7. istanbul sarıyer says:
 8. Leyla says:
 9. Handan Birgül says:
 10. Gül says:
 11. arzu işman says:
 12. Firdevs unal says:
 13. Gülşah says:
 14. Çiğdem says:
 15. Özge Aşkın says:
 16. Merve turan says:
 17. Güneş says:
 18. Münevver says:
 19. Tuba says:
 20. dilşad gavas says:
  • Aycan says:
 21. sema aslan says:
 22. Nazik says:
 23. Suzan Göl says:
  • Selma says:
 24. Koray Bolaman says:
 25. esra says:
 26. esra says:
 27. Gizem says:
 28. Resime says:
 29. Sakine says:
 30. Semra says:
 31. Tuba says:
 32. Elif says:
 33. Elif says:
 34. Nihal says:
 35. Gökçe Buse Güner says:
 36. Aylin says:
 37. Fatma says:
 38. Belkız says:
 39. İrem says:
 40. Elif says:
 41. Neşe Tamer says:
 42. Feride says:
 43. gülce says:
 44. Hilal Erçel says:
 45. Nisanur says:
 46. Gözde says:
 47. Kübra says:
 48. HASRET says:
 49. hürriyet says:
 50. Naile says:
 51. Recep says:
 52. Ayşe says:
 53. okyar demiray says:
 54. Ayşenur says:
 55. Züleyha says:
 56. yagmur says:
 57. Gönül kuşoğlu says:
 58. Eren says:
 59. seyhan dalkılıç says:
 60. evde ek iş says:
  • Erkan says:
  • Güler says:
 61. Gülhan says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir