Evde Ihlamur Paketleme İşi

ıhlamur

Kış aylarına girilirken Türkiye’de yoğun bir şekilde tüketilen Ihlamur, evde ek iş yaparak para kazanmak isteyenler için de bir geliri kapısı haline geliyor.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Türkiye’de ıhlamur tüketimi genellikle kış aylarında yüzde 600’e yakın artış göstermektedir. Özellikle soğuk algınlığı için vazgeçilmezler arasında yer alan ıhlamur, evden çalışmak isteyenler içinde gelir sağlıyor.

Ihlamurun kilogramı şuanda 180 liraya kadar çıkmış durumda. Bu nedenle ıhlamur çayı yapmak isteyenler genellikle ıhlamuru 50 – 100 gramlık paketler halinde satın almayı tercih ediyor. Dal şeklinde gelen ıhlamurların, 50 – 100 gramlık paketlere dönüştürülmesi ise işletmeler için önemli sıkıntılar arasında yer alıyor. Bu tür ıhlamur satıcıları genellikle bu paketleme işini dışarıdan hallederek, ek personel istihdam etmiyor.

Bu nedenle özellikle büyük şehirlerde yaşıyorsanız, burada bitkisel ürünler satan büyük işletmelerde bu tür paketleme işlerini rahatlıkla bulabilirsiniz. Ayrıca sizde ıhlamuru toptan alarak, 50 – 100 gramlık poşetlere koyduktan sonra çarşı – pazardaki tezgahlara da komisyon usulü satabilirsiniz.

Yaklaşık olarak toptan 10 kilogram ıhlamuru, 1.800 TL yerine 1.400 TL‘e alabilirsiniz. Ve bu ıhlamuru paketler haline getirdikten sonra kar marjınız da yüzde 80 oranında artış gösterecek. Zira, 100 gramı size 14 TL’e mal olacak bir ıhlamur paketini 30 TL’e rahatlıkla satabilirsiniz.

Yazı dolaşımı

Mobil sürümden çık