Ev Hanımlarına Evde Ek İş

Ev Hanımlarına Evde İş

Ev hanımıysanız ve evde ek iş yaparak ev ekonomisine katkı yapmak istiyorsanız, birçok evde ek iş fikriyle bunu sermayesiz dahi gerçekleştirebilirsiniz. Ancak bazı iş fikirleri için küçük de olsa sermayeye ihtiyacınız olabilir.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Türkiye’de ev hanımları genellikle gün içerisinde saatlerce boş zamana sahip olabiliyor. Bu zamanı ise değerlendirmenizi öneriyoruz. Evde iş yaparak aile ekonominize katkıda bulunabilirsiniz. Türkiye’de birçok firma tarafından ev hanımlarına evde iş fırsatı sağlanıyor. Ancak bu evde iş imkanlarını özellikle küçük il ve ilçelerde bulmak çok kolay değil. Bu durumda ev hanımlarına önerimiz, firmalardan bağımsız ek iş yapmaktır.

Ev hanımıysanız ve gün içerisinde saatlerce boş zamanınız oluyorsa, evde ek iş yaparak para kazanabilirsiniz.

FİRMALAR TARAFINDAN VERİLEN İŞLER:

 1. PAKETLEME: Genellikle lojistik firmaları tarafından verilen evde paketleme işi, ev hanımlarına günlük 40 ila 80 TL arasında gelir sağlamaktadır. Bu firmalar Organize Sanayi Bölgeleri’nde yer alıyor.
 2. BONCUK DİZME: Erzurum ve Güneydoğu illerinde çokça bulunan boncuk dizme ve tesbih işinde günlük gelir 50 TL civarındadır.
 3. DAVETİYE HAZIRLAMA: Türkiye’nin her şehrinde bulunabilen bir iştir. Matbaalara giderek buralarda bu işi alabilirsiniz. Genellikle 5000 davetiye için 40 TL ücret alırsınız.
 4. MANDAL PAKETLEME: Eskiden ev hanımları tarafından en çok yapılan evde iş fikirleri arasında yer alıyordu. Ancak artık eskisi kadar bulunamıyor, sadece büyükşehirlerde birkaç firma kaldı. İstanbul, Ankara ve Kocaeli’nde bulunabiliyor.
 5. ÇİÇEK SÜSLEME: Şehrinizdeki çiçekçilere giderek burada evde ek iş alabilirsiniz. Büyük çiçekçilerde şansınız daha yüksek olacak. Birçok şehirde yüzlerce ev hanımı bu işi yapıyor. Günlük gelir 70 TL civarında.
 6. KINA PAKETLEME: Hemen hemen her şehirde kına hazırlayan imalathaneler var. Bu imalathaneler tarafından kına paketleme işi veriyor. Mutlaka gitmenizi öneriyoruz, bu iş son zamanlarda çok popüler oldu. Günlük ortalama gelir 40 TL.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Yaşlılar İçin En İyi 8 Ek İş Fikri

SİZİN YAPABİLECEKLERİNİZ:

Küçük bir şehirde veya ilçede yaşıyorsanız, yada herhangi bir nedenden dolayı firmalardan evde ek iş alamadıysanız; kendi başınıza da evde gelir sağlayabilirsiniz.

 1. EV YEMEKLERİ YAPIN: Türkiye’nin her bölgesinde ev yemeklerini satın alacak insanlar var. Genellikle memurlar, işçiler ve öğrenciler tarafından talep gören ev yemeklerini yaparak satabilirsiniz. Nasıl başlayacağınızı ve bu yemekleri nasıl satacağınızı bilmiyorsanız Az Sermaye İle Yapılacak İşler adlı rehberde bu konuyu incelemiştik.
 2. ORGANİK SABUN YAPIN: Organik sektörü her geçen gün büyüyor ve bu büyüme ile birlikte insanlar son dönemde organik sabunlara da ilgi göstermeye başladı. Organik sabunlar yaparak gelir sağlayabilirsiniz. Youtube’de birkaç arama yaparak; Organik sabun nasıl yapılır konusunu rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Bu sabunları da marketlere komisyon usulü RAHATLIKLA satabilirsiniz.
 3. EL İŞİ: Türkiye’de ev hanımları tarafından yapılan en eski işlerden biridir. El işlerini yapabilmek için tuhafiyeye giderek burada malzemeleri temin etmeniz gerekecek. Yaptığınız el işlerini bijuteri ve yine tuhafiyelere veya komşularınıza, yakınlarınıza satabilirsiniz. El işi yapmayı bilmiyorsanız bunun için size en yakın Halk Eğitim Merkezi’ne giderek 1 aylık eğitim ile ÜCRETSİZ olarak öğrenebilirsiniz.
 4. BAKICILIK: Özellikle bir sitede veya büyük bir apartmanda yaşıyorsanız, komşularınızın çocuklarına veya bebeklerine bakıcılık yaparak ek gelir sağlayabilirsiniz. Nasıl başlayacağınızı bilmiyorsanız Bebek Bakıcılığı Nasıl Yapılır adlı rehberimize göz atabilirsiniz.
 5. FİLOGRAFİ: Filografi son dönemde çok popüler bir sanat olmaya başladı. Alıcıları hızla artan filografi ürünlerini yapıp satarak çok ciddi gelir elde eden ev hanımları var. Bu konuda çok ayrıntılı bir rehberimiz var: Filografi Nasıl Yapılır rehberinize mutlaka göz atın.

Kısa sürede para kazanmaya ihtiyacınız varsa eğer, Hızlı Para Kazanma rehberine de mutlaka göz atmanızı öneriyoruz.

Yazı dolaşımı

Mobil sürümden çık