1. Ana Sayfa
  2. Başarı Hikayeleri

Ev Hanımından Büyük Başarı! Sizde Yapabilirsiniz

Ev Hanımından Büyük Başarı! Sizde Yapabilirsiniz
0

Evde oturmaktan sıkıldığını ifade eden Sivaslı ev hanımı 3 çocuk annesi Ayşe Bebek, 2008 yılında Halk Eğitim Merkezi’nin düzenlediği el işi kurslarına katıldı. Bu kurslardan aldığı eğitim ile evde bebek – çeyiz ürünleri yapmaya başlayan Ayşe Bebek, aradan geçen 10 yıl sonra yurt dışına ihracat yapacak seviyeye geldi.

Sivas’ta yaşayan 3 çocuk annesi Ayşe Bebek, Halk Eğitim Merkezi’nin verdiği el işi kurslarından aldığı bilgiler ile kendi evinde bebek – çeyiz ürünleri yapmaya başladı. Bu ürünleri çevresine satarak sermaye biriktirmeye başlayan Bebek, aradan geçen birkaç yıl sonra kendi işletmesini kurdu.

İşletmesini kurduktan sonra özellikle Instagram’da da çok aktif olan Bebek, Instagram’da Almanya ve Fransa’ya bile sipariş göndermeye başladı.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: INSTAGRAM’DAN PARA KAZANMAK

Ürünlerinin çok ilgi gördüğünü ve sosyal medyada siparişlere zaman zaman yetişemediğini söyleyen girişimci ev hanımı Ayşe Bebek, “Günümüze uyarak bizde sosyal medya kullanmaya başladık. Yaptığım ürünlerin resimlerini sosyal medyada paylaşıyorum. Mesajla sipariş veriyorlar. Yurt içi ve yurt dışından gelen siparişleri hazırlamaya gayret ediyoruz. Yurt dışında daha çok Fransa ve Almanya’ya çalışıyorum. Genelde çeyiz ürünleri talep görüyor. Bebek, kına, nikah şekerleri, hediyelik eşyalar sipariş ediliyor. Bunları hazırlayarak, kargo ile gönderiyorum. Sosyal medyadan paylaştıklarım çok beğeni alıyor, sipariş veriyorlar.” dedi.

DHA

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Kısa Sürede Zengin Oldu!
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap