Ev Hanımından Büyük Başarı! Sizde Yapabilirsiniz

Ev Hanımından Büyük Başarı! Sizde Yapabilirsiniz hakkında 2022 yılı güncelliğinde detaylı bilgiler rehberimizde yer alıyor.

Ev Hanımından Büyük Başarı! Sizde Yapabilirsiniz ile benzer konular hakkında bilgi almak için Başarı Hikayeleri kategorimize göz atabilirsiniz.

Evde oturmaktan sıkıldığını ifade eden Sivaslı ev hanımı 3 çocuk annesi Ayşe Bebek, 2008 yılında Halk Eğitim Merkezi’nin düzenlediği el işi kurslarına katıldı. Bu kurslardan aldığı eğitim ile evde bebek – çeyiz ürünleri yapmaya başlayan Ayşe Bebek, aradan geçen 10 yıl sonra yurt dışına ihracat yapacak seviyeye geldi.

Sivas’ta yaşayan 3 çocuk annesi Ayşe Bebek, Halk Eğitim Merkezi’nin verdiği el işi kurslarından aldığı bilgiler ile kendi evinde bebek – çeyiz ürünleri yapmaya başladı. Bu ürünleri çevresine satarak sermaye biriktirmeye başlayan Bebek, aradan geçen birkaç yıl sonra kendi işletmesini kurdu.

İşletmesini kurduktan sonra özellikle Instagram’da da çok aktif olan Bebek, Instagram’da Almanya ve Fransa’ya bile sipariş göndermeye başladı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: INSTAGRAM’DAN PARA KAZANMAK

Ürünlerinin çok ilgi gördüğünü ve sosyal medyada siparişlere zaman zaman yetişemediğini söyleyen girişimci ev hanımı Ayşe Bebek, “Günümüze uyarak bizde sosyal medya kullanmaya başladık. Yaptığım ürünlerin resimlerini sosyal medyada paylaşıyorum. Mesajla sipariş veriyorlar. Yurt içi ve yurt dışından gelen siparişleri hazırlamaya gayret ediyoruz. Yurt dışında daha çok Fransa ve Almanya’ya çalışıyorum. Genelde çeyiz ürünleri talep görüyor. Bebek, kına, nikah şekerleri, hediyelik eşyalar sipariş ediliyor. Bunları hazırlayarak, kargo ile gönderiyorum. Sosyal medyadan paylaştıklarım çok beğeni alıyor, sipariş veriyorlar.” dedi.

DHA

İNCELEYİN: Zengin Eden En İyi İş Fikirleri

Ev Hanımından Büyük Başarı! Sizde Yapabilirsiniz hakkında yorum eklemek veya profesyonellerimize soru sormak için aşağıdaki formu ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Yorum yapın


Para kazandıran en iyi iş fikirleri için ücretsiz Telegram kanalımıza katılın!