1. Anasayfa
  2. Bayilik Veren Firmalar 2024 - Franchise

English Home Bayilik Veriyor

English Home Bayilik Veriyor
0

Turgut Aydın tarafından 1991 yılında bir Türk markası olarak kurulan English Home, günümüzde ev-dekorasyon kategorisinin en çok tanınan markaları arasında yer almaktadır. English Home franchise konsepti ile ülkemizin birçok noktasında 200’e aşkın mağazaya sahiptir. Sektörün en çok bilinen markalarından biri olan English Home’den bayilik almak için bazı zor şartları karşılıyor olmanız gerekiyor.

Yatak, mutfak, sofra, banyo, dekorasyon, halı ve bebek giyim kategorilerinde on binlerce farklı ürün gamına yönelik müşterilere hizmet sağlayan English Home, kendi sektörünün en güçlü markaları arasında yer alıyor. Firmanın bayilik süreci yatırımcılar için zahmetli olabilmektedir. Ancak bu marka çatısı altında faaliyet gösteren bayileri uzun vadeli karlı bir iş hayatı bekliyor.

ENGLISH HOME TÜRKİYE’DE BAYİLİK VERİYOR MU*

Türkiye’de franchise sistemi henüz kapalı olan English Home’den şuanda sadece yurtdışı bayiliği alınabilmektedir. Firma dünyanın her noktasındaki başvuruları değerlendirmektedir.

English Home’nin Türkiye’deki tüm mağazaları şirket bünyesi tarafından atanan müdürler ve personeller aracılığıyla açılmaktadır. Şirket bu kapsamda yurtiçi başvurularını henüz değerlendirmeye almamaktadır. Ancak özellikle Ortadoğu ve Avrupa’daki lokasyonlar için de önemli bir iş fikri olduğunu belirtmek gerekiyor. Sadece Türk müşteriler değil dünyanın her yerindeki insanlara yönelik eşsiz ürünler barındırmaktadır.

ENGLISH HOME BAYİLİK SÜRECİ

English Home’den yurtdışı bayiliği almak için birçok şart vardır. Bu şartlar firmanın franchise operasyonları bölümü tarafından sık bir şekilde elenmekte ve değerlendirmeye alınmaktadır.

English Home’den bayilik almak için şu şartları karşılıyor olmanız gerekiyor:

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

  1. Ev mobilyası ve/veya moda tutkusu
  2. Kanıtlanmış bir sicile sahip perakende deneyimi
  3. Yeterli finansal kaynaklar
  4. Yerel pazarda uzmanlık
  5. Mükemmel müşteri hizmeti taahhüdü
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Otobank Bayilik

Bu şartları karşılayan franchise adaylarının bayilik alma şansı çok yüksektir. Özellikle sektör deneyimi olan adayların yeterli sermayeye sahip olmasıyla birlikte bayilik almak daha kolaydır.

ENGLISH HOME BAYİLİĞİ MANTIKLI MI?

Sektörün en çok bilinen markalarından biri olan firmanın bayiliğini almak avantajlı durumda bulunuyor. Ancak şirket yurtiçi bayiliği vermediği için söz konusu avantajların bayilik alınacak lokasyon için değerlendirilmesi gerekiyor.

Türkiye’de kendi sektörünün en güçlü markalarından biri olan firmanın yurtdışındaki rekabet ettiği markaların gücünün de ayrıca sizler veya danışmanlık şirketleri tarafından incelenmesi gerekiyor. Burada sahip olacağınız en büyük avantaj ise kur farkı olacaktır. Bir tekstil ülkesi olan Türkiye’de işçilik fiyatlarının düşük olması nedeniyle komşu ülkeler dahil birçok noktada çok daha uygun fiyatlı ürün temini sağlanabiliyor.

Dünyanın her yerinde Türk tekstil markaları önemli başarılara imza atıyor. Dolayısıyla bu sektördeki “Made in Turkey” logosu müşterilere güven sağlamaktadır. Bu nedenle farklı ülkelerde de uygun fiyatlı Türk tekstil ürünleri önemli bir avantaj sağlayabilmektedir.

ENGLISH HOME BAYİLİK ÜCRETİ

Girişimci ve yatırımcıların en çok merak ettiği konulardan biri de English Home’nin bayiliğini almak için gerekli bedeldir. Şirket bu konuda her ülke için farklı bir politika uygulamaktadır. Net bir bayilik ücreti bu konuda belirlenmiş değildir.

Ortalama olarak bir English Home bayiliği açmak ve faaliyete almak için ise 2 milyon liralık sermaye ihtiyacı bulunmaktadır. Yurtdışı operasyonları için ise sürekli nakliye sevkiyatı yapmamak için mutlaka bir depo kurmanız gerekiyor. Bununla birlikte gerekli sermaye tutarı 3 milyon liraya ulaşabilmektedir.

ENGLISH HOME İLETİŞİM

Firmanın bayilik süreci ve merak ettiklerinizi sormak için ulaşabileceğiniz iletişim adresleri:

Adres: Ehm Mağazacılık Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi Saray Mahallesi Naya Sokak No:3/1 Ümraniye-İstanbul
Telefon: 0850 7240 346

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Madame Coco Bayilik

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir