1. Ana Sayfa
  2. Girişimcilik

2019’un En İyi e-Ticaret Fikirleri

2019’un En İyi e-Ticaret Fikirleri
0

E-Ticaret son yılların en değerli sektörlerinden bir tanesi olarak popülaritesini koruyor. Bir girişimci veya yatırımcı olarak e-ticaret sektörüne giriş yapmak istiyorsanız, başlangıç veya gelişim amacıyla birçok e-ticarete yönelik fikrimiz olacak.

Türkiye’de ve dünyada girişimci ve yatırımcıların rahat büyüme fırsatı ve kolay giriş imkanı nedeniyle sıklıkla giriş yapmak konusunda iştahlı olduğu e-ticaret sektöründe en önemli konu ise “ne satacağız” olmalı. Zira büyük ve kapsamlı sektörlerde çok ciddi düzeyde reklam ve pazarlama bütçelerine ihtiyacınız olacak. Eğer nispeten daha düşük sermayeler ile e ticaret yapmak istiyorsanız, bu doğrultuda ne satacağınıza yönelik alacağınız karar kritik öneme sahip.

Eğer e ticaret için ürün fikirlerine odaklandıysanız, sizler için son dönemin en popüler e-ticaret fikirlerini araştırdık…

#1 – NİŞ MODA – TAKI ÜRÜNLERİ

Belirli bir moda veya takı ürününe yönelik bir e-ticaret sitesi kurulduğu andan itibaren yüksek potansiyel taşımaktadır. Bu tür e-ticaret platformlarında tüketicilerin bağlılığı ve sürekliliği çok daha üst seviyede bulunuyor. Ek olarak niş bir moda, takı ürününe yönelik e-ticaret platformlarını kurmak düşük sermaye ister ve işletmenin ayakta kalması için masraflar nispeten daha düşüktür.

Örneğin farklı tarzda bir jean veya kolye için harekete geçebilirsiniz.

#2 – AKILLI EV ÜRÜNLERİ ve AKSESUARLARI

Akıllı evlere olan talepteki önemli düzeyde artış ile birlikte akıllı ev ürünleri ve aksesuarlarına yönelik satışlarda artış var.

ABD ve Amerika bazlı akıllı ev teknolojilerine yönelik pazar arzında büyük sorunlar var. Bu doğrultuda bu ürünlere yönelik yeni bir e-ticaret platformu kurulabilir.

#3 – AR / VR GÖZLÜKLERİ, KULAKLIKLARI, UYGULAMALARI, AKSESUARLARI

Artırılmış gerçeklik, sanal gerçeklik gözlük ve kulaklarına yönelik talepte son 1 yıldır tam anlamıyla patlama var. Henüz Türkiye’deki şirketler tarafından her iki sektördeki gözlük, kulaklık, uygulama ve aksesuarlarına yönelik neredeyse hiçbir çalışma bulunmuyor. Sektördeki bütün talep yurt dışı kaynaklı firmalardan karşılanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  En İyi 51 Çin Alışveriş Sitesi ve Yurtdışı Yabancı Satış Siteleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Küçük İşletmeler için En İyi 3 E-Ticaret Pazarlama Platformu

Dünyada AR / VR ürünlerine yönelik pazarın 2022 yılına kadar 108 milyar dolarlık büyümeye ulaşması bekleniyor.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Bir AR – VR ürünlerine yönelik e-ticaret mağazası kesinlikle dikkat çekici e-ticaret fikirleri arasında yer alacaktır.

#4 – e-KURS

Son dönemde internet üzerinden online kurs sağlayan platformlarda çok ciddi yükselişler var. Udemy, Coursera, Coursmos, Curios, Lynda ve Platzi gibi platformların öncülüğünde büyüyen e-kurs pazarında halen rekabet edilebilir düzeyde fırsatlar bulunuyor.

Elbette direkt olarak e-ticaret fikirleri arasında yer almıyorsa bile üzerine planlama yapmanızı öneririz.

#5 – 3D

3D’ye yönelik bütün teknolojik gelişmeler yukarı yönlü hareket ediyor. Bu kapsamda insanların 3D ihtiyaçları da artıyor. Farklı bir dalda büyüme kaydeden 3D sektörüne yapılabilecek yatırımları öneriyoruz.

3D oyunlar, uygulamalar, filmler, diziler, çizgi filmlere yönelik bir e-ticaret platformu kurulabilir.

#6 – ELEKTRİKLİ SCOOTER, KAYKAY, HOVERBOARD

Elektrikli olarak piyasaya sürülen Scooter, Kaykay ve Hoverboard’ları bu aralar çok görüyorsunuzdur. Avrupa’da yükselen trend ile birlikte bu ürünlere yönelik talepte de artış var.

Şu anda Türkiye’de Elektrikli Scooter, Kaykay ve Hoverboard satan çok az sayıda platform var. Bu platformların çoğunda da ciddi bir pazarlama çalışması bulunmuyor.

#7 – AKILLI SAAT

Geçtiğimiz yıl akıllı saatlerin dünya genelindeki satışı 141 milyona kadar ulaştı. Tüm satışların parasal hacmi ise 19 milyar dolar civarında bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: E-Ticaret Mağazanızın Başarılı Olmasını Sağlamak İçin 5 Harika Yol

Bu yıl dünya genelinde satışların 53,2 milyar dolara kadar ulaşması bekleniyor. Bu kapsamda trend olan bu ürün için bir e-ticaret platformu hayata geçirilebilir.

#8 – GÖRÜNTÜLÜ KAPI ZİLİ

Güvenlik temel endişelerimiz arasına yer girmeye başladı. Bu kapsamda apartmanlarda sıklıkla kullanılan sesli kapı zillerinin yeni inovatif ürünü olan görüntülü kapı zillerine olan talepte de artış var.

Türkiye’de de bu ürünler için satış, pazarlama ve teknik destek veren birçok işletme var ve bu işletmelerin hacminde önemli düzeyde artış var.

#9 – ORGANİK ÜRÜN

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de organik ürünlere yönelik önemli düzeyde bir talep artışı yaşanıyor. Sağlık endişeleri ile büyüyen sektörde çok cazip fırsatlar bulunuyor.

Türkiye’de 2019 yılı itibarıyla organik ürünlere yönelik e-ticaret platformlarının sayısı 20’nin üzerinde bulunuyor. Genel e-ticaret platformlarının birçoğunda da organik ürünleri rahatlıkla bulabiliyorsunuz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap