Kapat

En İyi 5G İş Fikrini Bulana 1 Milyon Dolar Ödül

Anasayfa Ekonomi En İyi 5G İş Fikrini Bulana 1 Milyon Dolar Ödül
verizon 5g

Kablosuz hizmetler söz konusu olduğunda dünyanın en büyük internet şirketi Verizon, dünyayı değiştirmesi beklenen 5G teknolojsi üzerine çalışmalarını yoğunlaştırmış durumda. Şirket ilham verici girişimcilerin fikirlerini almak için de yeni bir yarışma başlattı.

Amerikalı teknoloji devi Verizon tarafından başlatılan yarışmada, en iyi 5G fikrini bulan kişi veya kişilere toplamda 1 milyon lira ödül verilecek.

5G teknolojisinin yeni bir devrim yaratacağı konusunda keskin fikirlere sahip olan şirket, bu yarışma ile 5G teknolojisi kullanılarak elde edilecek en iyi ürün ve hizmetleri keşfetmek istiyor. “Built on 5G Challenge” adlı yarışmada en iyi 5G iş fikrini bulan kişi veya gruba 1 milyon lira ödül verilecek. 2’nciye ise 500 bin, 3’ncü ye de 250 bin dolar ödül verilecek.

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Verizon teknoloji sorumlusu Kyle Malady, “Girişimci ve yenilikçilerden 5G’nin yüksek hızını ve büyük bant genişliğini dönüştüren çözümler bekliyoruz. Bu yalnızca mevcut teknolojileri geliştirmek amacıyla değil, şu ana kadar hayal etmediğimiz teknolojiler için de geçerli” dedi.

Yarışmaya katılmak için İngilizce bilmek ve projeyi de İngilizce sunmak gerekiyor. Yarışma hakkında tüm bilgileri ve katılma formlarını Verizon’un Built on 5G sayfasından bulabilmek mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir