En İyi Türk ve Yabancı 21 Kozmetik Markaları ve Firmaları

kozmetik-firmalari

En iyi Türk ve yabancı kozmetik firmaları ve markaları rehberi bu yönde bir girişimcilik adımı atmak isteyenler için hazırlanmıştır.

Türkiye’de birçok kozmeti markası bulunuyor, özellikle karlı bir iş arayan ve kozmetik sektörüne girmek isteyen girişimciler sık sık bu sektörün öncülerinin bayiliğini almaya veya ürünlerini satmaya odaklanıyor. Eğer siz de kozmetik sektörüne giriş yapmayı planlıyorsanız incelemeniz gereken kozmetik markalarına bu rehberde yer verdik.

Firmalara ait açıklamalar kendi platformlarından alınmış olup üzerinde herhangi bir düzenleme yapılmamıştır. Bu konuda verilen bilgilerin doğruluğu yalnızca firmalara aittir.

En iyi Türk ve en iyi yabancı kozmetik markaları ve firmaları rehberi…

1 – FLORMAR

Yüzde 21 pazar payı ile Türkiye’nin 1 numaralı makyaj markası. Gelişmekte olan pazarlar başta olmak üzere, 7 kıtada 104 ülkede rekabetin içinde.

Modaya uygun ve güvenilir makyaj ürünleri ile kadınların güzelliği için yanı başındaki en iyi dostu.

Renk, Flormar dünyasının merkezinde.

2 – PASTEL

PİNKAR Kimya Sanayii ve Tic. A.Ş.’nin öyküsü 1938 yılında, kolonya, sabun ve kozmetik üretmek için kurulan bir aile işletmesinin başarı öyküsüdür.

Bu öykü Fredo Bebe Kolonyaları, Fredo Bebe Pudrası, Policolor Saç Boyaları, Scherk Cilt Bakım Ürünleri, Tarr Erkek Losyonu, Canoe Güzellik Pudraları ve Blendax şampuanları gibi markaların üretimi ile başlayan, bugünde 1988 yılında üretime başlayan PASTEL markası ile devam eden bir öykü.

Pastel’in ardından başarımız Top Girl serisi, Top Gun, Snob ve Apache erkek parfümleri, Dolce kadın parfümü ile devam etti.

Bugün; PİNKAR Kimya Sanayii ve Ticaret A.Ş., kuruluşundan bu yana, moda dünyasındaki yenilikleri çok daha yakından izleyerek, tüketicilerin dünya trendlerine paralel değişen taleplerini karşılamak için çalışıyor. Son yıllarda ihracata da yönelik üretime geçen PİNKAR’ın ürünleri dünya pazarlarında çok büyük beğeni topluyor.

Yarattığı markalarla uluslararası pazarlarda da gücünü kanıtlayan PİNKAR, geçmişte olduğu gibi gelecekte de bilgi birikimini ve deneyimlerini yeni kuşaklara aktararak, daha sağlıklı ve güvenli ürünlerle insanlara daha güzel bir yaşam sunmayı hedefliyor.

Firma uluslarası belgelendirme kuruluşu “BM TRADA” tarafından “Kalite Güvence Sistemi ISO 9001:2000” ile belgelendirilmiştir.

İLGİLİ: Güzellik Şirketi Açmak

3 – GOLDEN ROSE

Erkul Kozmetik kurulduğu 1983 yılından beri kaliteli üretim ve uygun fiyat ilkesiyle dünya kozmetik sektörünün önemli kuruluşları arasındadır. 30 yıllık deneyimi ile sektörün öncü kuruluşu olan Erkul Kozmetik; Golden Rose, Classics, Miss Selene ve Emily markaları ile oje, ruj, maskara, far, allık, fondöten ve lipgloss gibi renkli kozmetik ürünlerinin üretimi konusunda faaliyet gösteren yüzde yüz Türk sermayeli bir şirkettir.

Oje üretiminde dünyanın 5 büyük üreticisinden biri olan Erkul Kozmetik, Avrupa, BDT ülkeleri, Balkanlar, Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Amerika olmak üzere 5 Kıtada 90’dan fazla ülkeye ihracat yaparak başarısını sınır ötesine taşımıştır.
Dört yıldır Türkiye’de kozmetik ihracatında birinci sırada yer alarak büyük başarıya imza atan Erkul Kozmetik bu başarısı ile ülke ekonomisine de destek sağlamaktadır.
Erkul Kozmetik Türkiye genelinde GR ve Emily markalarıyla parfümeri, eczane ve zincir marketlerden oluşan 7500’ü aşkın satış noktasıyla ve Golden Rose markasıyla 25 seçkin AVM’de yer alan kendi mağazalarıyla yaygın bir satış ağına sahiptir.

Erkul Kozmetik toplamda 70.000 m2’yi bulan entegre üretim tesislerinde kozmetik, plastik ambalaj ve parfüm üretimlerini gerçekleştirmektedir.
Kozmetik üretimi, İstanbul’da 36.000 m2’lik kapalı alanda, sahip olduğu ISO 22716:2007 Cosmetic-GMP, HELAL/HALAL (MS 1500:2009) ve ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemleri doğrultusunda, hijyen koşulları altında, üretim teknolojisindeki çağdaş yaklaşımla ileri teknoloji kullanılarak yapılmaktadır.
Erkul Kozmetik konusunda uzman ve deneyimli bir ekiple sürdürdüğü AR-GE çalışmalarını tüketiciye sunmadan önce EU Direktifleri doğrultusunda akredite laboratuarlarda test ettirmektedir ve satışa sunulan her bir ürünün Ürün Güvenlik dosyasına sahiptir. Erkul Kozmetik 30 yıllık deneyiminin gücüyle kaliteyi hedefleyerek sürekli gelişmekte ve güzellikler dünyasındaki yolculuğuna devam etmektedir.

4 – NEVA KOZMETİK

Türkiye`de jöle üretimine başlayan ilk firmalardan olan Neva Kozmetik , “önce kalite” ilkesiyle üretimine başladığı Nevaform Briyantin ve Nevaform Saç Jölesi ürünleriyle, Türkiye kozmetik pazarına başarılı bir giriş yapmış ve kısa zamanda tüketicinin güvenini kazanmıştır.
Ürün yelpazesine eklenen Nevaform Permanant Losyonu ve Nevaform Saç Spreyi, firmanın gelişimine büyük katkı sağlamıştır. 1991 yılı Neva Kozmetik için özel bir öneme sahiptir. Türkiye`de yaklaşık 50 yıl boyunca elde ettiği deneyimleri hayata geçiren Teoman Okay’ın yönetiminde, 5 yıl süren AR-GE ve Pazar Araştırması çalışmalarının ardından, 1991 yılında Türkiye`nin ilk yerli saç boyası NEVACOLOR pazara sunulmuştur.
18 yıl önce 750 metrekare üretim ve depolama alanıyla yola çıkan NEVA KOZMETİK, 2012 yılı itibariyle, Çerkezköy’de 25.000 metrekare alan üzerinde kurulan üretim tesisi ve lojistik depolama alanı bulunan modern, çevreye duyarlı ve özel arıtma ünitesine sahip yeni fabrika binasıyla adeta çağ atlamıştır.
Yeni fabrika binasına kavuşan NEVA KOZMETİK, uzman teknik kadrosu, otomasyon sistemine dayalı modern üretim teknikleri, 10 adet full otomatik dolum makinesi ,üretim kazanları ve üstün kalite kontrol ekipmanları ile fark yaratmaktadır.
Bu teknoloji sayesinde tüketicinin hizmete sunulan yüksek kalitede ürünler ve büyük bütçeler ayrılarak 1000 metrekare laboratuar alanında gerçekleştirilen AR-GE çalışmalarıyla NEVA KOZMETİK, Türkiye pazarında önemli bir paya ve tüketicinin haklı güvenine sahiptir.

5 – CECILE

2005 yılından itibaren sektörde yer edinen ve Cecile markası Özsoy Kozmetik’e aittir. En iyi kozmetik firmaları arasında yer almaktadır. Gün geçtikçe büyüme potansiyeli artış göstermektedir.

6 – RAEN

2005 yılında İstanbul’da kurulan Raen, bitkisel bakım ürünleri üreten kalite ve özen odaklı yerli butik bir firmadır. Raen ana fikrini isminden almaktadır. Eski Latince’de “oran ve miktarını belirtmek” anlamına gelen “Raen” firmamızın temel ilkesidir. Raen’de dikkat ettiği temel nokta, ürünleriN formüllerinde, ideal oranlara doğal içeriklerle ulaşmaktır.

Dünyanın en zengin flora coğrafyalarından birisine sahip ülkemizin, bu özelliğini tüm ürünlerimize yansıtıyor, eşsiz Anadolu bitki ve baharatlarını özellikle tercih ediyor. Tüm Avrupa kıtasında 12000 farklı bitki türü bulunurken, bu sayı ülkemizde 11700 civarındadır. Ürün hammaddelerinin büyük bir kısmını yurt içinden temin etmeye özen gösteriyoruz. Raen’i hayata geçirdiğimiz ilk günden bu yana, ürün çeşitliliğimizi bilimsel kaynaklar yardımıyla genişletiyor ve müşterilerilerine yüksek kalitede ürünler sunuyor.

Raen’in amacı bitki ve meyvelerin özelliklerinden faydalanarak güvenle kullanabileceğiniz benzersiz cilt bakım ürünleri tasarlamaktır. Yeni ürün fikirleri için denemelerimiz her zaman olduğu gibi devam etmektedir. Sıradan ürünleri tercih etmeyen ve özenli ürünler arayanlar için hayata geçirdiğimiz Raen; üretim, perakende ve toptan satışlarını İstanbul – Maçka’daki merkez ofis/atölyeden yapmaktadır.

7 – CYRENE

Cyrene cilt için en yararlı ve etkili formülasyonları sunan bir Cilt Bakım Markasıdır.
Ürünler İngiltere’nin De Montfort Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Kozmetik Bilimi alanında yüksek lisans eğitimi almış kozmetik sektöründe deneyimli Yüksek Kimyager, Doktora derecesine sahip Biyolog’lar tarafından ve Dermatologlara danışılarak tamamen bilimsel yöntemler ışığında geliştirilmektedirler.

Cyrene ürünlerinde sadece ve sadece klinik çalışmaları mevcut GÜVENLİ ve ETKİN oldukları bilimsel araştırmalar sonucunda kanıtlanmış içerikler kullanılmaktadır.

Bu içeriklerin toksikolojileri ve güvenirlikleri tek tek incelenerek en etkin dozlar ile formülasyonlar oluşturulmaktadır. Avrupa Birliği Onaylı Güvenlik Değerlendirme Dosyaları mevcuttur. T.C. Sağlık Bakanlığı bildirimleri de yapılmıştır.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Tüm formülasyonlar uzun yıllar boyunca denenerek ve test edilerek insan ve çevre sağlığına zarar verecek hiçbir içerik kullanılmadan geliştirmektedir.

Cyrene ürünleri hiçbir şekilde hayvan dostlarımız üzerinde deneyler YAPILMAMAKTADIR ! Peta Listesinde yer almaktadır.

İLGİLİ: Saç Ekim Merkezi Açmak

8 – DERMOSKİN

Firmamız 1970’li yılların başından itibaren eczacılık ve ecza depoculuğu ile sektörde faaliyet göstermeye başlamış, 1990’lı yılların ortasından bu yana ürün ithalatı ile dünya markalarının yurt genelinde satış ve pazarlaması gerçekleştirilmiş, 2007 yılından sonrada Acngun ve Dermoskin markası ile üretime geçmiştir.

Sağlık ürünleri sektöründe hizmet veren firmamız, müşteri memnuniyetini ön planda tutmayı amaç edinmiştir. Firma olarak kişisel bakımınızı en tatminkar biçimde sağlamak amacıyla dünyaca etkinliği ve kalitesi bilinen ham maddeler ile en son trendler ışığında geliştirilen ve GMP koşullarında üretilen ürünlerimizi ilginize gururla sunmaktayız.

9 – ROSENSE

Dünyanın en büyük ve en kaliteli gül üreticisi Gülbirlik markası olan Rosense Kozmetik Ürünleri A.Ş.’nin kurulduğu günden itibaren resmi bayisi olarak, sertifikalı ve deneyimli kadromuzla Ankara bölgesinde hizmet vermekteyiz.
Mağazamızda seçkin markaların satışını ve demo uygulamalarını yapmaktayız. Ürün ve bakım konularında müşterilerimize danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

10 – KARDELEN

Kardelen kozmetik 2000 yılından beri kozmetik sektöründe faaliyetlerini sürdüren bir firmadır. İlk yıllarında biricik markasıyla kolonya üretimine başlayan ve her geçen yıl marka ve ürün gamını tüketicinin tercih ettiği ürünlerle çoğaltarak günümüzde aranan markalar arasına girdi. Kardelen kozmetik ‘in ürünleri Türkiye genelinde binlerce mağaza ve milyonlarca tüketiciyle buluşarak tüketicinin güvenini,beğenisini kazanmayı ve tüketici memnuniyetini en üst düzeye çıkartmayı başarmıştır.

11 – L’OREAL

Yüz yılı aşkın süredir, enerjimizi ve yeteneklerimizi tek bir konuya odakladık: Güzellik. L’Oréal olarak güzellik ile ilgili ihtiyaçların sonsuzluğuna inanıyor; bu doğrultuda asırlık bilgi ve deneyimimizi kullanarak dünyadaki herkesi mükemmellikle tanıştıran ürünler sunuyoruz.

L’Oréal Grubu bünyesinde 1980’lerden bu yana Türkiye’de faaliyet gösteren L’Oréal Türkiye olarak, Doğu Avrupa Bölgesi’ndeki çift haneli büyüme oranımızla ön plana çıkıyor, yükselen bir yıldız olarak görülüyoruz. Tüm faaliyet alanlarımızda pazarın genel büyümesinin çok üzerinde bir performans göstererek, özellikle son 3 yıldır sektörde büyük yankı uyandırıyoruz. Aynı zamanda kendi bölgemiz olan Doğu Avrupa’da bölgenin en büyük ülkelerinden biri olarak, L’Oréal’in “bir milyar yeni müşteri” olarak tanımlanan global büyüme hedefine en çok katkıyı sağlayan ülkeler arasında yer alıyoruz.

L’Oréal Türkiye olarak Türkiye’deki güzellik hikâyemize “Tüketici Ürünleri” ve “Profesyonel Ürünler” bölümleri ile başladık. “Lüks Ürünler” bölümünü 1989 yılında, “Aktif Kozmetik” bölümünü ise 1998’de tüketicilerimiz ile buluşturduk.

12 – AVON

1886 yılından günümüze, mutfaktan liderler çıkaran dünyanın önde gelen güzellik markalarından AVON milyonlarca kadının yaşamına güzellik katmaktadır. Kurucusu David H. McConnell tarafından Amerika Birleşik Devletleri’nde kurulan AVON, günümüzde yaklaşık 70 ülkede toplam 6 milyonun üzerinde Bağımsız Satış Temsilcisi ile dev bir doğrudan satış şirketidir.

Yeni mottosu “Güzelliğe Değer Katar”la bir yandan kadınları güzelleştiren AVON, diğer yandan onların hayatlarını iyileştirmeye odaklanmaktadır. Tüm bunlarla birlikte faaliyet gösterdiği ülkelerde milyonlarca kadın tarafından kurulmuş bir kardeşlik zinciri oluşturmak en önemli amaçları arasında yer almaktadır.

Merkezi New York’ta bulunan AVON’un ürün gamında, AVON Color, ANEW, Skin-So-Soft, Advance Techniques gibi birçok ünlü makyaj, parfüm, cilt bakımı, güzellik, moda ve ev ürünü markası bulunmaktadır. Dünyada başka hiçbir kozmetik markasının AVON kadar çok sayıda kendi ismini taşıyan ürünü yoktur.

“Güzelliğe Değer Katan” AVON yüksek kaliteli ürünleri ile kozmetik sektörünün önde gelen şirketleri arasında yer almaktadır. Bununla birlikte en önemli farkı ise dünyanın her yerinden milyonlarca kadına ve ailelerine daha iyi bir hayat olanağı kazandırmaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Manikür – Pedikür Salonu Açmak

13 – LANCOME

Ünlü parfüm ve kozmetik markası, 1935 yılında Paris’te kuruldu. Tamamen parfüm şirketi olarak kurulan Lancome’un arkasında Armand Petitjean var. Marka’nın ismi Fransa’da bulunan Le Château de Lancosme kalesinden esinlenildi. Markanın logosu oluşturulurken ise, kalenin etrafındaki güllerden ilham alındı. Tamamen Fransa’yı yansıtan, Fransız geleneklerinden ve Fransız asaletinden ilham alınarak ortaya çıkarılan Lancome’un ilk atılımı bir fuarla başladı. Brüksel ve Belçika’da yapılacak olan bir fuar için 5 tane parfüm tasarlayan marka, kokular çok tutulunca koku dünyasına hızlı bir giriş yapmış oldu. Bu parfümleriyle dönemin piyasasında iyi bir yer edinen Lancome; sonraki yıllarda ürün yelpazesine farklı parfümlerin yanı sıra, kozmetik ve cilt bakım ürünlerini de ekleyerek, günümüze dek uzanan bir yolculuğa çıkmış oldu.

1935 yılından itibaren fenomen olacak parfümleri yaratan Lancome, hem erkekler hem de kadınlar için ürettiği kokularıyla Fransa’da ve dünya üzerinde büyük ilgi görmeyi başardı. 1964 yılında L’Oreal ailesine katılan ünlü ve kaliteli marka, L’Oreal’e dahil olduktan sonra da yükselişini sürdürdü.

14 – M.A.C

Make-Up Art Cosmetics hayatına Toronto, Kanada’da başladı. Makyaj sanatçısı ve fotoğrafçı Frank Toskan ve güzellik salonu sahibi Frank Angelo, iyi fotoğraflanabilen makyaj ürünlerinin eksikliğinden usanıp, kendi markalarını oluşturmaya karar veriyorlar. Başta, ürünleri mutfaklarında üretip, salonlarından direk olarak makyaj sanatçıları arkadaşlarına ve model, fotoğrafçılara sattılar. Kısa süre içinde, stilist ve moda editörleri de gruba dahil oldu. Dergi övgüleri arttıkça, ağızdan ağıza dolaşan popürlerliği de büyüdü. İkili M·A·C’i 1984’ün Mart’ında Toronto’da bir mağazanın içindeki standdan piyasaya sürmeye paşladı.

15 – ORIFLAME

50 yılı aşkın süredir, dünyanın her yerinden kadınların ve erkeklerin hayallerini gerçekleştirmeleri için güçlendiriyor ve kendi eşsiz tarzlarını yansıtmalarına destek oluyoruz. Tüm dünyadaki güzellik severler için yenilikçi ve trend ürünler geliştiriyor, üretiyor, dağıtıyor ve satıyoruz. Ayrıca, güzellik sektörünün bir parçaları olmaları için eşsiz bir iş fırsatı sunuyoruz.

Başlangıçtan bu yana, yaptığımız her şeyde doğanın izi var ve bizim için önemi büyük. Dünyada kozmetik ürünlerinde doğal özleri kullanan ilk şirketlerden biriyiz. Doğal İsveçli kozmetik konsepti, ürettiğimiz her ürünün temeli oldu. Bugün hala, özlerimizin % 100’ü doğal. Bununla beraber, tüm ürün içeriklerimizi en iyi kaliteye sahip ve güvenli olduğundan ve sorumlu kaynaklardan elde edildiğinden emin olmak için Eko-Etik İnceleme sürecinden geçiriyoruz.

50 yılı aşkın tecrübe ile birlikte, 100’ün üzerinde bilim insanı ve teknik uzmandan oluşan dev ekip, ürün formülasyon biliminden cilt araştırmalarına, klinik testlerden süreç geliştirmeye, ambalaj teknolojisinden mikrobiyolojiye, toksikolojiden çevre bilimine birçok bilimsel disiplin üzüerinde çalışır. Araştırma ve Geliştirme merkezimiz sürekli olarak yenilikçi ve son teknoloji ürünler geliştirmek için teknolojik anlamda daha iyi çözümler üretmenin peşindedir.

16 – URBAN DECAY

Hikayemiz 90’ların ortalarında, güzellik sektörünün pembe, kırmızı ve bej renklerinin kölesi haline geldiği zamanlarda başlar. Cisco Systems’ın kurucu ortağı Sandy Lerner bu tekele baş kaldırarak cüretkar bir karar aldı: Eğer kozmetik sektörünün büyük markaları onun alternatif makyaj zevklerine ayak uyduramıyorsa, o da bunu ancak kendi markasıyla yapabilirdi.

Sandy kendisi ile aynı vizyonu paylaşan Wende Zomnir ile tanıştı. Yaratıcı bir iş kadını ve makyaj bağımlısı olan Wende de renk eksikliğini fark etmiş ve bir silkelenmenin zamanının geldiğine karar vermişti. Sandy ve Wende 10 ruj ve 12 ojeden oluşan bir seri ile 1996 yılında Urban Decay’i piyasaya sundu. Markanın ilk dergi reklamında “Artık siz de pembeden bıktınız mı?” sorusu soruldu ve böylece kozmetik endüstrisini yönetenler geri kalmamak için bocalarken bir devrimi ateşlediler. Bugün Wende kreatif yönetici / kurucu ortak olarak, Tim Warner ile birlikte Urban Decay’in büyümesine yön veriyor. Markanın dünya çapında sürekli yaygınlaşması Wende ve Sandy’nin çıktıkları bu yolda ne kadar haklı olduklarının bir kanıtı. Bugün Urban Decay ürünleri Amerika, Kanada, İngiltere, Fransa, İtalya, İspanya, Singapur ve daha birçok ülkede güzellik mağazalarının mor raflarını süslüyor. Dünyanın her yerindeki Urban Decay hayranları, ürünleri ÇILGINCA FARKLI yöntemlerle kullansalar da, onları birleştiren BAĞIMSIZ BİR RUH olduğuna inanıyoruz!

17 – MAYBELLINE

Dünyanın bir numaralı makyaj markası Maybelline New York, makyaj ürünlerinde geniş bir ürün yelpazesi sunuyor. Makyaj trendlerini “podyumdan caddelere” taşıyan Maybelline New York, renkler konusunda uzmanlığı ile birbirinden farklı makyaj deneyimleri yaşatıyor. Dinamik, genç ve trendy Maybelline New York, tüketiciyi doğru makyaj uygulama konusunda eğitmeye; bunu yaparken de markanın ana değerleri olan moda, gençlik ve canlılıktan kopmamaya özen gösteriyor. Belki de sırrı Maybelline.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Güzellik Merkezi – Salonu Açmak: Karlılık ve Şartları

18- COSMESA

20 yılı aşkın bir sektör birikimi ile 2016 yılında bir Türk firması olarak kurulan Cosmesa Kozmetik, uluslararası standartlarda ve kalitede, insana odaklı, çevreye duyarlı anlayışı ile yerel ve uluslararası pazarlar için kozmetik ürünler üretmektedir.

Kuruluş tarihi çok eski olmasa da firma kurucuları ve çalışanları, sektörün öncü firmalarında uzun yıllar çalışmış, sektörde edindikleri birikimleri Cosmesa ile yine kozmetik sektörünün hizmetine sunmaktadırlar.
Cosmesa, kendi markaları altındaki ürünleri ile tüketici ve diğer paydaşlarının beğeni ve ihtiyaçlarına en üst seviyede hizmet ederken, aynı zamanda markalarına odaklanmayı tercih eden ancak uluslararası kalite standartlarında üretim hizmeti isteyen müşterilerine yine en üst seviyede ürün geliştirme, üretim ve lojistik hizmeti vermektedir.

İnsan sağlığı, çevre duyarlılığı ve uluslararası kalite standartlarını tüm faaliyetlerinin merkezine koyan Cosmesa, uluslararası ve yerel regulasyonların gereklerine tümü ile uygun bir şekilde Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesindeki modern tesislerinde üretim faaliyetlerini sürdürmektedir.

19- LİDER KOZMETİK

Üretim hayatına aerosol alanında başlayan ve kökleri 1978’e uzanan Lider Kozmetik’in kuruluşundan itibaren amacı ülkemizi kaliteli markalarla dünyada en iyi şekilde temsil ederek lider global oyuncular arasında yerini almaktır. Bu nedenle Ar-ge, Ür-Ge ve üretim tesislerine sürekli yatırım yaparak insan ve çevre sağlığına zarar vermeyecek şekilde uluslararası standartlara uygun kaliteli ve rekabetçi ürünler üretme ilkesinden asla ödün vermemektedir.

Deodoranttan sıvı sabuna, Tıraş köpüğünden oda kokularına, saç spreyinden sinek öldürücü spreye kadar ev bakım, oto bakım, Insecticide, kişisel bakım gibi hızlı tüketim sektörünün 4 büyük kategorisinde ileri teknolojilerle donatılmış üretim tesislerinde özenle üretilmiş kaliteli ürünleriyle 6 kıtada 102’den fazla ülkede hem kendi markalarI hem private label ürünleri ile milyonlarca tüketici ile buluşmaktadır. 30 yılı aşkın süredir Green World, Majix, ladybella, Aleda, Fawaris, Joker gibi güçlü ve kaliteli markaları ile hem yerel hem global müşterilerin pazarın önemli oyuncuları arasında yer almasına liderlik ediyor.

20- AKSAN

Aksan Kozmetik , 2008 yılında ıslak mendil ile başladığı yolculuğa, kaliteli, yenilikçi ve tüketicinin ihtiyaçları doğrultusunda ürünler geliştirerek sektörde lider olma yolunda çok çalışarak devam ediyor.

Ar-Ge ekibinin kullanıcı dostu içeriklerden faydalanarak oluşturduğu bakım ürünleri ile bugün 6 kıtada 95 ülkeye ihracat yapıyor. Ayrıca sektörün önde gelen markaları ve pazar zincirleri için özel markalı ürünler üretiyor.

İstanbul – Hadımköy’de bulunan 30 bin metrekarelik entegre üretim tesisinde Sedex, ISO ve GMP kalite standartlarında üretim yapıyor.

Türkiye’de sıvı dolum kapasitesi en yüksek firmalardan biri. Ayrıca entegre tesislerinde kulak çubuğu, plastik kapak, pet şişe, fitil pamuk gibi tamamlayıcı ürünler de üretiyor.

21- TURCOS

2014 yılında kuruluşu yapılan Turcos Kozmetik Sanayi ve Ticaret A.Ş; makyaj ürünleri, cilt bakım ürünleri, kişisel bakım ürünleri ve parfüm ürünleri üretimini gerçekleştirmektedir.

İzmir’in Menderes ilçesinde bulunan ITOB organize sanayi bölgesindeki fabrika 2400m² kapalı alana sahip ve GMP standartlarında göre dizayn edilmiştir. Firmanın makine paktı yine kendi öz sermaye ile yapmış olduğumuz alımlar ile gerçekleştirilmiştir.

Turcos A.Ş. 2400 m²‘lik GMP standartlarında hazırlanmış fabrikası ve Ege Üniversitesinde (Teknopark) AR&GE Laboratuvarlarında TÜBİTAK projeleri ile AR&GE ve formülasyon çalışmalarını sürdürmektedir.

Nural Dış Ticaret Limited Şirketi’nin sektördeki 21. senesinde üretici olarak kurmuş olduğu Turcos Kozmetik A.Ş; 25 çalışanı ile GPM standartlarında ürettiği ürünleri sizlere sunmaktadır.

Yazı dolaşımı

Mobil sürümden çık