1. Anasayfa
 2. Dükkan Açmak

En İyi ve Yeni 11 İş Kurma Fikirleri

En İyi ve Yeni 11 İş Kurma Fikirleri
42

Son dönemde yükselişe geçen ve yeni olarak addedilebilecek iş kurma fikirlerini sizler için derledik.

Yeni bir iş Kurmak istiyor ama ne tür fikirler ile yola çıkacağınızı bilmiyorsanız eğer sizler için en iyi ve yeni 11 iş kurma fikrini inceledik. Bu fikirler arasında seçim yaparken, sermayenizi, becerilerinizi, eğitiminizi ve iş deneyimlerinizi göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Birçok iş fikri aynı anda yüksek karlılık ve potansiyel içerebilir ancak önemli olan bu işte sizin ne kadar başarılı olabileceğinizdir. Bu nedenle, iş fikrinin size uygun olup olmadığını da mutlaka inceleyin, her iş kendi içerisinde farklı dinamikler barındırır.

Ayrıca sermaye tutarınız ve bir iş için ayırabileceğiniz zaman da büyük farklılıklar oluşturacaktır.

1- ORGANİK BAL ÜRETİMİ

bal
Son yıllarda bal üretimi konusunda Türkiye’de ciddi sıkıntılar var. Bakanlık onaylı bir bal üretim tesisi ciddi manada iş yapıyor ve yapmaya devam edecektir. Yeni iş kurma fikri arıyorsanız eğer bal üretim tesisi yada amatör olarak arıcılık ile ilgilenebilirsiniz. Organik bal üretimi yapan ortalama bir tesis için 100 bin lira civarında sermaye ihtiyacınız olacak.

2- AKSESUAR & BIJUTERİ

aksesuar
Aksesuar ve bijuteri mağazalarında kar marjı çok yüksek ve bir diğer konu ise bu tür bir mağazayı kurmak için çok ciddi sermaye gücü yok. Ortalama bir bijuteri mağazasında 10 bin liralık malzeme bulunurken, dükkanın dekorasyonuna da 10 bin lira gidiyor. Ancak tüm 10 bin liralık ürünleri satmanız durumunda elinize 30 bin liraya yakın para geçiyor. Bu tür mağazalarda mal dönüşümü çok hızlıdır ve içeri giren bir müşteri bazen 10 – 15 ürün alabilmektedir. Küçük bir reklam ile bu tür bir mağazada ciddi karlar elde edebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Aksesuar Bayilikleri

3- SÜS BİTKİLERİ ÜRETİMİ

bitki
Kendi işimi kurmak istiyorum diyorsanız ve bulunduğunuz il – ilçe ılıman bir iklime sahipse sizin için harika bir iş kurma fikri! Mutlaka süs bitkileri üretimi konusunda araştırmalar yapın. Türkiye geliştikçe süs bitkilerinin pazar payı ciddi oranda artıyor ve bu artışın zamanla daha da artacağını söylemek mümkün. Sektörde yer edinebilmek için şehir dışında 1-2 dönümlük araziye ihtiyacınız olacak. Ortalama olarak bu işi kurmak için 100 bin lira sermayeye ihtiyacınız var.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Para Kazandıran En Karlı Tarım Ürünleri ve Bitkiler

4- KAHVALTI RESTORANI

kahvaltı
Son yıllarda sizin de dikkatinizi çekmiştir, kahvaltı merkezlerinde ciddi bir artış var; çünkü sektör gittikçe büyüyor. Özellikle üniversiteler, organize sanayi bölgeleri, büyük iş merkezleri, fabrikalarda kahvaltı ciddi bir sorun. Bu tür merkezlerde bulunan 500 – 1000 kişinin birçoğu evde kahvaltı yapma şansı bulamıyor. Bu tür merkezlere yakın güzel bir dükkan bulabilirseniz eğer bir kahvaltı restoranı açabilirsiniz. Bu tür bir iş için en önemli masraf dükkan dekorasyonudur. Ortalama işi kurmak için 40 bin lira civarı sermaye ve en az 3 personel ihtiyacınız olacak.

5- YAŞLI BAKIM MERKEZİ

Yaşlı Bakım Merkezi
Maalesef bu iş fikrini hiç -karlı bir iş- olarak söylemek istemezdik ama bu hayatın gerçekleri arasında yer alıyor. Türkiye’de her geçen yıl yaşlı bakım merkezlerine olan ihtiyaç artış gösteriyor. Şuanda ülkemizde 65 yaş üzeri 5 milyona yakın insan var ve bu sayı her geçen gün artıyor. Bu nedenle yaşlı bakım merkezlerinin iş hacmi de haliyle artıyor.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Avrupa’nın birçok önemli sağlık kuruluşunun da Türkiye’de yaşlı bakım merkezleri açmaya başladığını belirtelim. Eğer ortalama 150 bin liralık bir sermayeniz varsa, hemen bu işe girmenizi öneriyoruz. Bugün 1 iş yükünüz varsa, bir iki yıl sonra bu iş yükü de 2-3 katına çıkacaktır. Sektörde ciddi anlamda büyük eksiklikler var. Birçok şehirde – ilçede bu merkezler henüz YOK bile!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Yeni İş Fikri: AVM'de Diyet Yemek Standı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Gündüz Bakım Evi Hizmetlerinde Talep Artışı Yaşanıyor

6- OFİS MOBİLYALARI

ofis-mobilyalari
Hizmet sektörü Türkiye’de sanayiciliğin ve tarımın önünde. Bu öncülüğün gün geçtikçe artmasını beklemek de hayal değil. Hizmet sektörü de arttıkça en çok ofis mobilyaları sektöründe hacim artışı sağlıyor. Eğer geleceğe yönelik karlı bir iş kurmak istiyorsanız ofis mobilyaları konusunda halihazırda bir şirketin bayiliğini de alabilirsiniz, bizzat kendinizde mobilya atölyesi kurabilirsiniz. Ortalama bu iş için 60 bin lira sermaye ihtiyacı var.

7- BALIK BÜFE

balik-bufe
Balık büfe sektörüne giren girişimcilerde ciddi bir artış var. Özellikle balıkların direkt olarak erişilemediği şehir ve ilçelerde bu tür balık büfelerde ciddi iş potansiyeli var. Balık büfe konusunda bayilik de alabilir, kendi markanızı da kurabilirsiniz. Ortalama sermaye 60 bin lira civarında. Ancak gıda sektöründe deneyim çok önemli, bu nedenle daha önce bu sektörlerde bulunmuş biriyle ortaklık – işbirliği düşünebilirsiniz.

8- OKUL SERVİSİ

okul-servisi
Artık eskisi gibi okullara yürüyerek giden bir öğrenciye rastlamak pek mümkün değil. Okul servisleri son 3-4 yılda Anadolu’da bile 4-5 katı iş yapmaya başladı. Ancak bazı şehirlerde ve ilçelerde bu konuda ciddi sektörel oyuncu eksikliği var. Eğer ortalama olarak 100 bin liraya satılan 3 okul servisi almaya sermayeniz veya kredi gücünüz varsa bu sektörü mutlaka değerlendirin. Yeni bir iş kurmak ve aynı yılda direkt olarak patron koltuğuna oturmak istiyorsanız harika bir iş fikri. Ortalama bir okul servisi aylık tüm masraflarından sonra 2 bin lira kar bırakır. Bazı servislerde 10 – 20 araç bulunduğunu belirtelim.

9- YOGA – PİLATES

yoga
Yoga ve Pilates merkezlerine olan ilgi büyük ölçüde artıyor. Özellikle gelir durumunun daha yüksek olduğu bölgelerde bu tür merkezlere yoğun ilgi var. 3-4 sitenin bulunduğu bir alanda bu tür merkezlerde 300 – 400 aylık kayıt sayısına bile ulaşmak mümkün. Ortalama bir spor merkezi 200 TL aylık kayıt ücreti isterken bu tür bir merkezde aylık kayıt ücreti bin lirayı aşıyor. Ve bir yoga – pilates merkezi kurmak, ortalama bir spor merkezi kurmaktan sermaye olarak 2 kat daha kolay.

İLGİLİ: Fitness Salonu Açmak

10- KURUYEMİŞ SEKTÖRÜ

kuruyemis
Türkie’de kuruyemiş sektörü ciddi bir ihracat kalemi olarak da dikkat çekiyor. Tarımsal faaliyet olarak da, perakende satış sektörü olarak da kuruyemiş sektörünü öneriyoruz. Bu tür bir ürünün toptan satıcılığında bile ciddi kar var. Ortalama olarak sektöre girmek isteyen bir yatırımcı için ciddi sermaye gücü de gerekmiyor. Kuruyemiş sektörüne girmek istiyorsanız sadece bağlantılara ihtiyacınız var. Alıcı konusundaki sıkıntılar için şehrinizdeki toptancılar sitesine mutlaka uğrayın. Burada insanların ne tür ürünlere ihtiyacı olduğunu belirlemek 3-4 saatinizi alacak. İnsanlarla görüşmekten ve soru sormaktan asla çekinmeyin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Kuruyemiş dükkanı açmak

11. ORGANİZASYON FİRMASI

Organzasyon-isleri

Son dönemde organizasyon şirketleri çok ciddi iş yüküne sahip olmaya başladı. Çünkü, birkaç yılı aşkın bir süredir insanlar düğün, nişan, doğum günü hatta kına gibi organizasyonlar için de çok ciddi paralar harcamaya başladı. Bu kapsamda bir organizasyon şirketi açarak bu trendden büyük ölçüde kar elde edebilirsiniz. Elbette sektördeki bu artış ciddi düzeyde bir rekabeti de bir araya getirmiş durumda.

Organizasyon şirketinin en önemli avantajlarından biri düşük sermaye talebidir. Küçük bir ofis kurarak bile tek başınıza iş almaya başlayabilirsiniz, elbette önemli düzeyde reklama ihtiyacınız olabilir. Zamanla referanslar elde ederek, iş hacminizi artırma şansınız olacak.

İLGİNİZİ ÇEKMEDİ Mİ?

Ne iş yapabileceğinizi bilmiyorsanız bayilik fikirlerine göz atarak bir anda aklınıza harika bir iş fikrinin yattığını görebilirsiniz. Türkiye’nin en iyi bayilik fikirleri için Bayilik Veren Firmalar bölümümüze mutlaka göz atın.

İlginizi çekebilecek daha 245 iş fikri var. Bunlara göz atmak için tıklayınız.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (42)

 1. 14 Eylül 2019

  aydın merkez de yaşıyorum konum olarak egenin yıldız şehri diyebilirim geniş bi yelpaze sunabilirseniz sevinirim

 2. Solucan üretim ve gübre tesisi kuruyoruz işletmeye açık katılım yapmak isteyen varsa kar ortağı olarak sözleşmeli katılım sağlayabilir katılım sayısına göre işletme yapılacak

 3. 18 Haziran 2018

  Tekirdağ/ Malkara ilçesi?

 4. Merhaba şanlıurfa Siverek te 50 bin ila 100 bin arasında kurulabilecek işleri öğrenebilir miyim teşekkür ederim

 5. Merhaba ben Kahramanmaraş’ın Nurhak veya Elbistan ilçesinde 50-70 bin tl arası bir iş kurmak istiyorum neler önerirsiniz. Şimdiden teşekkür ederim

 6. Siirt merkez ne iş önerirsiniz acaba

 7. 7 Nisan 2018

  Merhaba çanakkale çan veya bigada bir iş kurmak istiyorum halk ekmek yeri ne kadar bütçem olması lazım üniversite 3. Sınıfım iyi kar edebileceğimi düşünüyorum

 8. Adana Çukurova için Öner’iniz nedir

 9. 15 Mart 2018

  Merhaba. Edirne merkezde yım ortalama 10 bin lira sermayem var. Ne önerirsiniz?

 10. merhaba zonguldak çaycumada iş kurmak istiyorum

 11. Merhaba,
  Ben Çankırı Merkez de yaşıyorum. Gıda Mühendisiyim. Nasıl bir iş önerirsiniz?

 12. merhaba istanbul maltepe’de girne mahallesinde ikamet ediyorum. doğuşkent ya da kendı mahallemizde bır dukkan acmayı planlıyorum. bir bebegım var ama hep calıstım evde duramıyorum 20.000 tl gıbı bır butcem var kendım ısımın basında durucam ınsallah. burada ne olabılır

 13. Diyarbakirbmerkez veya ilcelerinde nasil bir is kurabilirim

 14. Selamlar mersin üniversitesinin orda ne iş yaparsam iyi olur

 15. Merhaba. Ben Kahramanmaraşta yaşıyorum 100 bin tl gibi bi yatırımla ne yapılabilir ?

 16. Merhaba İstanbul Sefaköy merkez

 17. Mardin merkez /kızıltepe

 18. Merhaba
  Mardin merkez veya kiziltepe ilcesi

 19. Eskişehirde 50 bn tl ye kadar iş acmak istiyorum önerileriniz?

 20. mrb yunus ben bursa yıldırım eriklide düşük bütçe ile nasıl bi iş yapabilirim

 21. Hocam o sektör pek kazançlı gibi değil bence

 22. Merhaba. Ben ankaranin polatli ilçesinde yaşıyorum. Ne gibi iş öneriniz olabilr. 50 bin tl param var

  • Merhaba Sn. Celil,
   Polatlı’da iş potansiyeli cidden fazla. 50 bin sermaye de güzel para. Telefon aksesuarları konusunda bir dükkan önerimiz vardı halihazırda Polatlı’da ancak geri dönüş alamadık. Bu konuda ilçenin durumu nasıl bir araştırıp bize geri dönüş sağlar mısınız? Polatlida telefon kapağı size lazım olduğunda belirli bir bölgeye mi gitmek zorunda kalıyorsunuz? Yoksa çok küçük esnaflar tarafından mı satılıyor? Eğer küçük esnaflarda varsa bu ürünler, mutlaka şık bir mekan değerlendirin. Zira çok iş yapıyorlar ve çok karlı bir iş.

 23. 19 Ekim 2017

  Merhaba izmir narlıdere de düşük bütçeli ne gibi is yapabilirim.

  • Merhaba Sn. Burak,
   Yenikale mahallesi, Mithatpaşa caddesi, Ana caddenin alt sokağı olan Kantarcı sokakta 22 metrekare bir dükkan 850 liraya kiraya veriliyor. Buraya güzel bir bilet satış noktası açabilirsiniz. Özellikle uçak biletleri konusunda bu dükkanda iş yapabilirsiniz. Bu tür bir iş yerini kurmak için 1 masa 1 bilgisayar dışında herhangi başka bir şeye ihtiyacınız yok. Değerlendirmenizi öneriyoruz.

   • 21 Ekim 2017

    Çok güzel bi fikir fakat söylediğiniz noktanın 150 200 metre yakınında itfaiyenin tam karşısında böyle biyer var

    • Hımm… Eğer yakın noktada böyle bir yer varsa ilk günden rekabet size zarar verir. O bölgenin aktif olduğunu biliyoruz. O dükkanda bir iş yeri açmak için müsait bir gün 2 arkadaşınız ile caddeyi iyice dolaşmanızı ve nelerin eksik olduğunu araştırmanızı öneriyoruz. Zira, o bölgede tam olarak ne tür eksikliklerin olduğunu bilmiyoruz. Ayrıca başka bir fikir arıyorsanız, daha önce hangi işlerde çalıştığınızı veya eğitiminizi öğrenebilir miyiz?

     • 24 Ekim 2017

      İzmir balçova

     • Merhaba Sn. Murat,
      Balçova > Onur Mahallesi > Ata Caddesi’nde bulunan My Waffle’ye yakın 160 metrekare bir dükkan kiralık. Buraya bir giyim mağazası çok güzel gidebilir. Dükkan giyim için mükemmel durumda. Mutlaka bir değerlendirin.

 24. 17 Ekim 2017

  Merhaba HATAY merkez
  Arabaları çok seviyorum ve tuning modifiye ve oto kuaför uzmanıyım şehre çok büyük bir yatırım yapmak istiyorum ortalama 150 bin tl civarında çok lüks bir mekan olmasını istiyorum yalnız çevrem tarafından bu işin tutmayacağı bu şehrin bu derece bir lükse gereksiz bakacağı konusunda yorumlar alıyorum ve daha küçük sokak arası bir yer açmamın daha mantıklı olacağı söyleniyor cesaret etmelimiyim sizce teşekkür ederim

  • Merhaba Sn. Ömer,
   Çevreniz kesinlikle haklı. Hatay’da bu konuda maalesef yeterli potansiyel yok. Bu sektörde Ankara – İstanbul’da bile büyüyen bütün şirketler 5-6 yıl önce 10 bin liraya kuruldu. Size de aynı şeyi öneriyoruz, eğer çok seviyorsanız mutlaka para kazanırsınız. Sevmediğiniz işi zaten yapmayın. Ancak asla 150 bin lira Hatay’da bu işe gömmeyin, asla geri dönüş alamazsınız. 30 bin liralık sermayeyi aşmanızı önermiyoruz, ama potansiyel var bu işi yapabilirsiniz.

 25. merhabalar ankarada 60 bin liraya ne gibi iş yapılır

  • Merhaba Sn. Baki,
   Ankara’nın neresinde olduğunuzu keşke belirtseydiniz. Her semt için farklı iş fikirlerimiz var. Bu işlerin çoğu yerinde yapılınca daha çok kazanç getirebilecek işler. Lütfen semtinizi veya gidebileceğiniz semtleri belirtin.

   • akdere saman pazarı ulus kızılay ve cevresi

    • 60 bin lira ile en iyi seçenek bizce Ulus olmalı. Ulus için de bizce güzel bir kahvaltılık dükkan önerisinde bulunabiliriz. Ulus yoğun bir bölge ve kahvaltı açısından önemli sıkıntılar var. 60 bin liraya çok şık bir mekan kurabilirsiniz. Maksimum 3 bin lira kirası olan bir yer belirlemenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka değerlendirin. Çok karlı bir iştir.

 26. Çanakkale merkez

  • Merhaba Sn. İsmail,
   Çanakkale iş potansiyeli olarak çok güzel bir yer. Ortalama 100 bin lira üzeri sermayeniz varsa araç kiralama şirketi öneriyoruz. 100 bin lira ile 7-8 aracın peşinatını ödeyip geri kalan tutarı kredi ile alabiliyorsunuz. Çanakkale’de halihazırda yükselen bir sektör ve çok fazla sektör oyuncusu bulunmuyor. Eğer bu kadar sermayeniz yoksa mutlaka ortak aramaya çalışın, bu tür ortaklıklarda çok fazla sorun çıkmaz. O nedenle önerilerimiz arasında kesinlikle yer alıyor. Eğer hiç sermayeniz yoksa lütfen belirtin, farklı bir araştırma yapmamız gerekecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir