Kapat

En İyi ve Yeni 11 İş Kurma Fikirleri

Anasayfa Dükkan Açmak En İyi ve Yeni 11 İş Kurma Fikirleri
kahvaltı

Son dönemde yükselişe geçen ve yeni olarak addedilebilecek iş kurma fikirlerini sizler için derledik.

Yeni bir iş Kurmak istiyor ama ne tür fikirler ile yola çıkacağınızı bilmiyorsanız eğer sizler için en iyi ve yeni 11 iş kurma fikrini inceledik. Bu fikirler arasında seçim yaparken, sermayenizi, becerilerinizi, eğitiminizi ve iş deneyimlerinizi göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Birçok iş fikri aynı anda yüksek karlılık ve potansiyel içerebilir ancak önemli olan bu işte sizin ne kadar başarılı olabileceğinizdir. Bu nedenle, iş fikrinin size uygun olup olmadığını da mutlaka inceleyin, her iş kendi içerisinde farklı dinamikler barındırır.

Ayrıca sermaye tutarınız ve bir iş için ayırabileceğiniz zaman da büyük farklılıklar oluşturacaktır.

1- ORGANİK BAL ÜRETİMİ

bal
Son yıllarda bal üretimi konusunda Türkiye’de ciddi sıkıntılar var. Bakanlık onaylı bir bal üretim tesisi ciddi manada iş yapıyor ve yapmaya devam edecektir. Yeni iş kurma fikri arıyorsanız eğer bal üretim tesisi yada amatör olarak arıcılık ile ilgilenebilirsiniz. Organik bal üretimi yapan ortalama bir tesis için 100 bin lira civarında sermaye ihtiyacınız olacak.

2- AKSESUAR & BIJUTERİ

aksesuar
Aksesuar ve bijuteri mağazalarında kar marjı çok yüksek ve bir diğer konu ise bu tür bir mağazayı kurmak için çok ciddi sermaye gücü yok. Ortalama bir bijuteri mağazasında 10 bin liralık malzeme bulunurken, dükkanın dekorasyonuna da 10 bin lira gidiyor. Ancak tüm 10 bin liralık ürünleri satmanız durumunda elinize 30 bin liraya yakın para geçiyor. Bu tür mağazalarda mal dönüşümü çok hızlıdır ve içeri giren bir müşteri bazen 10 – 15 ürün alabilmektedir. Küçük bir reklam ile bu tür bir mağazada ciddi karlar elde edebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Aksesuar Bayilikleri

3- SÜS BİTKİLERİ ÜRETİMİ

bitki
Kendi işimi kurmak istiyorum diyorsanız ve bulunduğunuz il – ilçe ılıman bir iklime sahipse sizin için harika bir iş kurma fikri! Mutlaka süs bitkileri üretimi konusunda araştırmalar yapın. Türkiye geliştikçe süs bitkilerinin pazar payı ciddi oranda artıyor ve bu artışın zamanla daha da artacağını söylemek mümkün. Sektörde yer edinebilmek için şehir dışında 1-2 dönümlük araziye ihtiyacınız olacak. Ortalama olarak bu işi kurmak için 100 bin lira sermayeye ihtiyacınız var.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Para Kazandıran En Karlı Tarım Ürünleri ve Bitkiler

4- KAHVALTI RESTORANI

kahvaltı
Son yıllarda sizin de dikkatinizi çekmiştir, kahvaltı merkezlerinde ciddi bir artış var; çünkü sektör gittikçe büyüyor. Özellikle üniversiteler, organize sanayi bölgeleri, büyük iş merkezleri, fabrikalarda kahvaltı ciddi bir sorun. Bu tür merkezlerde bulunan 500 – 1000 kişinin birçoğu evde kahvaltı yapma şansı bulamıyor. Bu tür merkezlere yakın güzel bir dükkan bulabilirseniz eğer bir kahvaltı restoranı açabilirsiniz. Bu tür bir iş için en önemli masraf dükkan dekorasyonudur. Ortalama işi kurmak için 40 bin lira civarı sermaye ve en az 3 personel ihtiyacınız olacak.

5- YAŞLI BAKIM MERKEZİ

Yaşlı Bakım Merkezi
Maalesef bu iş fikrini hiç -karlı bir iş- olarak söylemek istemezdik ama bu hayatın gerçekleri arasında yer alıyor. Türkiye’de her geçen yıl yaşlı bakım merkezlerine olan ihtiyaç artış gösteriyor. Şuanda ülkemizde 65 yaş üzeri 5 milyona yakın insan var ve bu sayı her geçen gün artıyor. Bu nedenle yaşlı bakım merkezlerinin iş hacmi de haliyle artıyor.

Avrupa’nın birçok önemli sağlık kuruluşunun da Türkiye’de yaşlı bakım merkezleri açmaya başladığını belirtelim. Eğer ortalama 150 bin liralık bir sermayeniz varsa, hemen bu işe girmenizi öneriyoruz. Bugün 1 iş yükünüz varsa, bir iki yıl sonra bu iş yükü de 2-3 katına çıkacaktır. Sektörde ciddi anlamda büyük eksiklikler var. Birçok şehirde – ilçede bu merkezler henüz YOK bile!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Gündüz Bakım Evi Hizmetlerinde Talep Artışı Yaşanıyor

6- OFİS MOBİLYALARI

ofis-mobilyalari
Hizmet sektörü Türkiye’de sanayiciliğin ve tarımın önünde. Bu öncülüğün gün geçtikçe artmasını beklemek de hayal değil. Hizmet sektörü de arttıkça en çok ofis mobilyaları sektöründe hacim artışı sağlıyor. Eğer geleceğe yönelik karlı bir iş kurmak istiyorsanız ofis mobilyaları konusunda halihazırda bir şirketin bayiliğini de alabilirsiniz, bizzat kendinizde mobilya atölyesi kurabilirsiniz. Ortalama bu iş için 60 bin lira sermaye ihtiyacı var.

7- BALIK BÜFE

balik-bufe
Balık büfe sektörüne giren girişimcilerde ciddi bir artış var. Özellikle balıkların direkt olarak erişilemediği şehir ve ilçelerde bu tür balık büfelerde ciddi iş potansiyeli var. Balık büfe konusunda bayilik de alabilir, kendi markanızı da kurabilirsiniz. Ortalama sermaye 60 bin lira civarında. Ancak gıda sektöründe deneyim çok önemli, bu nedenle daha önce bu sektörlerde bulunmuş biriyle ortaklık – işbirliği düşünebilirsiniz.

8- OKUL SERVİSİ

okul-servisi
Artık eskisi gibi okullara yürüyerek giden bir öğrenciye rastlamak pek mümkün değil. Okul servisleri son 3-4 yılda Anadolu’da bile 4-5 katı iş yapmaya başladı. Ancak bazı şehirlerde ve ilçelerde bu konuda ciddi sektörel oyuncu eksikliği var. Eğer ortalama olarak 100 bin liraya satılan 3 okul servisi almaya sermayeniz veya kredi gücünüz varsa bu sektörü mutlaka değerlendirin. Yeni bir iş kurmak ve aynı yılda direkt olarak patron koltuğuna oturmak istiyorsanız harika bir iş fikri. Ortalama bir okul servisi aylık tüm masraflarından sonra 2 bin lira kar bırakır. Bazı servislerde 10 – 20 araç bulunduğunu belirtelim.

9- YOGA – PİLATES

yoga
Yoga ve Pilates merkezlerine olan ilgi büyük ölçüde artıyor. Özellikle gelir durumunun daha yüksek olduğu bölgelerde bu tür merkezlere yoğun ilgi var. 3-4 sitenin bulunduğu bir alanda bu tür merkezlerde 300 – 400 aylık kayıt sayısına bile ulaşmak mümkün. Ortalama bir spor merkezi 200 TL aylık kayıt ücreti isterken bu tür bir merkezde aylık kayıt ücreti bin lirayı aşıyor. Ve bir yoga – pilates merkezi kurmak, ortalama bir spor merkezi kurmaktan sermaye olarak 2 kat daha kolay.

10- KURUYEMİŞ SEKTÖRÜ

kuruyemis
Türkie’de kuruyemiş sektörü ciddi bir ihracat kalemi olarak da dikkat çekiyor. Tarımsal faaliyet olarak da, perakende satış sektörü olarak da kuruyemiş sektörünü öneriyoruz. Bu tür bir ürünün toptan satıcılığında bile ciddi kar var. Ortalama olarak sektöre girmek isteyen bir yatırımcı için ciddi sermaye gücü de gerekmiyor. Kuruyemiş sektörüne girmek istiyorsanız sadece bağlantılara ihtiyacınız var. Alıcı konusundaki sıkıntılar için şehrinizdeki toptancılar sitesine mutlaka uğrayın. Burada insanların ne tür ürünlere ihtiyacı olduğunu belirlemek 3-4 saatinizi alacak. İnsanlarla görüşmekten ve soru sormaktan asla çekinmeyin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Kuruyemiş dükkanı açmak

11. ORGANİZASYON FİRMASI

Organzasyon-isleri

Son dönemde organizasyon şirketleri çok ciddi iş yüküne sahip olmaya başladı. Çünkü, birkaç yılı aşkın bir süredir insanlar düğün, nişan, doğum günü hatta kına gibi organizasyonlar için de çok ciddi paralar harcamaya başladı. Bu kapsamda bir organizasyon şirketi açarak bu trendden büyük ölçüde kar elde edebilirsiniz. Elbette sektördeki bu artış ciddi düzeyde bir rekabeti de bir araya getirmiş durumda.

Organizasyon şirketinin en önemli avantajlarından biri düşük sermaye talebidir. Küçük bir ofis kurarak bile tek başınıza iş almaya başlayabilirsiniz, elbette önemli düzeyde reklama ihtiyacınız olabilir. Zamanla referanslar elde ederek, iş hacminizi artırma şansınız olacak.

İLGİNİZİ ÇEKMEDİ Mİ?

Ne iş yapabileceğinizi bilmiyorsanız bayilik fikirlerine göz atarak bir anda aklınıza harika bir iş fikrinin yattığını görebilirsiniz. Türkiye’nin en iyi bayilik fikirleri için Bayilik Veren Firmalar bölümümüze mutlaka göz atın.

İlginizi çekebilecek daha 245 iş fikri var. Bunlara göz atmak için tıklayınız.

“En İyi ve Yeni 11 İş Kurma Fikirleri” üzerine 42 yorum

 1. wolf wall street says:
 2. Mustafa says:
 3. Berkay Fidanlı says:
 4. İbrahim says:
 5. Vuslat says:
 6. Elanur says:
 7. Sadettin yılmaz says:
 8. Ramazan says:
 9. Fetullah Demor says:
 10. tolga says:
 11. merve says:
 12. beyza says:
 13. Mehmet says:
 14. Kamil says:
 15. mehmet says:
 16. naz says:
 17. Hasan says:
 18. Hasan says:
 19. Tayfun says:
 20. yunus says:
 21. Celil says:
 22. Celil says:
 23. Burak çakır says:
   • Burak çakır says:
     • Murat Demir says:
 24. Ömer Faruk çapanoglu says:
 25. baki says:
   • baki says:
 26. İsmail says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir