1. Anasayfa
  2. Girişimcilik

En Başarılı Girişimcilerin Kahvaltıdan Önce Yaptıkları 4 Şey

En Başarılı Girişimcilerin Kahvaltıdan Önce Yaptıkları 4 Şey
0

Temelde dünyanın her noktasındaki birçok girişimci diğer insanlar gibi yeni güne cep telefonlarına, e-postalarına, gazetelere, televizyona göz atarak başlarlar. Ancak dünyanın en iyileri diğer insanlardan farklıdır, onlar kendilerini en iyi ve en motive etmek için kahvaltıdan önceki süreci en iyi şekilde değerlendirirler.

En başarılı girişimciler evden çıkmadan önce kendilerini tamamen iş sürecine hazır hale getirmek için çaba gösterirler. İşte en başarılı girişimcilerin kahvaltıdan önce yaptıkları 4 şey…

1. EGZERSİZ

egzersiz

Sabah egzersizi kesinlikle yeni bir güne başlamanın en iyi yollarından biri. Sağlık Psikolojisi raporlarına göre, sabah egzersizi sizi her konuda daha motive etmektedir. Her sabah kendinizi çok yormayacak kadar 30 dakika egzersiz mutlak suretle önerilmektedir.

2. AİLE İLE ZAMAN GEÇİRMEK

aile-hayati

ABD’li ünlü yazar Laura Vanderkam sabah kahvaltıdan önce aile ile vakit geçirmenin faydasını şöyle ifade ediyor, “Bir işe başlamak genellikle streslidir. Ancak bu süreçte eşiniz ve çocuklarınızla vakit geçirmek sizi rahatlatacaktır”.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Şekerleme Yapmanın Bilinen 10 Faydası

3. PLANLAMA

planlama

Dünyanın en başarılı girişimciler her sabah kahvaltıdan önce o gün için bir planlama yapar. Gün içerisinde yapılacaklar, dikkat edilmesi gerekenler ve dahası. Planlama ve zaman ağına yapılan yatırım özellikle gereksiz mesai sürelerinden sizi büyük ölçüde kurtaracaktır. Doğru bir planlama yapmak önemlidir ve her sabahın dışında haftalık ve aylık planlamalar da yapmalısınız.

4. YARATICI ETKİNLİK

piyano

Her sabah beyin egzersizi yaparak yaratıcılığınızı artırın. Resim yapmak, günlük tutmak, enstrüman çalmak veya sosyal sorumluluk için zaman ayırmak sizi daha mutlu edeceği gibi beyninizin tamamını aktif edecektir.

GreenPal’ın kurucu ortağı Gene Caballero, sabah ilk olarak piyano başında 10-20 dakika vakit geçirdiğini söylüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Afrika İçin En İyi 7 İş Fikri

Bilimsel olarak kanıtlanmış bir şekilde; Bir enstrümanın çalınması, beynin hemen hemen her alanını, özellikle görsel, işitsel ve motor korteksleri bir araya getirmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Kendi İşinde Başarılı Olmanın 7 Kuralı

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir