1. Anasayfa
  2. İnsan Kaynakları

En Az Lise Mezunu Büro Memuru Alımı Yapılacak

En Az Lise Mezunu Büro Memuru Alımı Yapılacak
0

Türkiye’de işsizliğin önlenmesi ve istihdamın artırılması için yoğun çaba gösteren Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) aracılığıyla birçok kentte en az lise mezunu düzeyinde KPSS şartı aranmaksızın büro memuru alımı yapılacak.

İŞKUR GİRİŞİ platformunda yer aldığı üzere, Türkiye’de 291 farklı kurum veya işletme farklı şartlarda büro memuru alımı yapacak. Alınması planlanan büro memurlarının genellikle ofis programlarına hakim olması isteniyor. Büro memurları genellikle işletmelerde evrak işlerinde çalışıyor, ofis programları ile ilgili ihtiyaçları gideriyor, raporları dolduruyor. Büro memuru alımlarının bir kısmında ise yabancı dil talep ediliyor. Eğer ofis programlarına hakim ve yabancı dile sahipseniz bu hafta bile rahatlıkla bulunduğunuz şehirde büro memuru olarak işe başlama fırsatınız var.

Büro memuru alımlarında genellikle asgari ücret maaşı verildiği belirtiliyor. Ancak yabancı dil biliyorsanız yüzde 20’ye kadar maaşınız artabiliyor. İşletmelerin İŞKUR’da açtığı ilanların birçoğunda maaşlara ek olarak destek verildiği belirtiliyor.

BAŞVURU

İŞKUR’da şu anda 291 işletmeye ait açık büro memuru alımı ilanı bulunuyor. Bu ilanlara başvurmak için size en yakın İŞKUR il müdürlüğüne gitmeniz yeterli. Burada İŞKUR’a kayıt olduktan sonra, başvurunuzu şahsen veya online olarak İŞKUR platformundan gerçekleştirebilirsiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir