1. Anasayfa
  2. Karlı İşler

Emekliliğinizi Geçirebileceğiniz En İyi 7 Ülke

Emekliliğinizi Geçirebileceğiniz En İyi 7 Ülke
0

Dünyanın birçok ülkesinde emekli olarak genellikle düşük standartlarda bir hayat sürdürmeniz gerekir. Hayat pahalılığı nedeniyle birçok insanın emekli maaşı ile güzel bir hayat geçirmesi pek olası değildir. Bu nedenle standart bir emekli maaşı ile geçinemeyen insanlar genellikle çalışmaya devam eder. Eğer emekliliğinizi çalışmadan geçirmek istiyorsanız, dünyanın birçok ülkesi size daha iyi fırsatlar sağlamaktadır. Ortalama bir emekli maaşı ile daha iyi bir hayat geçirebileceğiniz 7 ülkeyi inceledik. Rehberde ortalama emekli maaşı ise aylık 2.100 Dolar olarak hesaplanmıştır. (Bu tutar OECD ortalamasıdır)

1. TÜRKİYE

Öneri: 10/10

turkiye

Tüm uluslararası değerlendirmelere göre emekli maaşı ile geçinebilecek en iyi ülkelerden biri Türkiye’dir. Dünyada ortalama 2.100 Dolar olan emekli maaşı ile Türkiye’nin her bölgesinde rahat bir hayat geçirme şansınız bulunmaktadır.

Türkiye, diğer Avrupa ülkeleri ve birçok asya ülkesine göre çok daha düşük hayat pahalılığına sahiptir.

2. İSPANYA

Öneri: 9/10

ispanya

Geçtiğimiz 10 yıl içerisinde önemli bir ekonomik krizin pençesinden kurtulamayan İspanya, emekliliğinizi geçirebileceğiniz harika ülkelerden biridir. Tüm dünyada en çok turist çeken ülkeler arasında yer alan İspanya’nın eşsiz sahillerinde konforlu bir hayat geçirmek için 2.100 Dolar gayet yeterli bir maaştır.

İspanya’da gelişmiş toplu ulaşım sistemleri, ortalama üstü sağlık sistemi ile gözde ülkelerden biri olmayı sürdürecek. Üstelik birçok hane için gerekli olan ısınma masraflarının en düşük olduğu Avrupa ülkelerinden biridir.

3. MALEZYA

Öneri: 9/10

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

malezya

Asya’nın en gözde ülkelerinden biri olan Malezya’da hayat pahalılığı düşüktür. Ülkedeki 800 adanın herhangi birinde cennet gibi bir hayat sürdürmeniz için 2.500 Dolar bile çok yüksek bir tutar.

Ülke gurbetçilere çok sıcak davranıyor ve çoğu insan hem Malay hem de İngilizce konuşuyor. Hukuk sistemi, her şeyin anlaşılmasını kolaylaştıran İngiliz yasalarına dayanmaktadır. Ülkedeki sağlık sistemi ise Çin ve Japonya’ya göre bile çok daha Sosyal.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  2019'da Yapılabilecek En İyi İş Fikirleri

4. PANAMA

Öneri: 8/10

panama

Amerika’nın en güzel ve en düşük hayat pahalılığına sahip olan ülkelerinden biri olan Panama, 2.100 Dolarlık bir maaş ile harika bir hayat fırsatı sağlıyor. ABD’nin yanıbaşında tropik bir iklim ile Pasifik Okyanusu’nun muhteşem manzarasında emekliliğinizi geçirmek istemez misiniz?

5. TAYLAND

Öneri: 8/10

tayland

Son 5 yılda Asya’nın en popüler turistik noktalarından biri elbette Tayland’dır. Tropik bölgeden hoşlananlar için yılın her döneminde cennet bir ılık iklime sahiptir. Ülkede harika bir toplu taşıma sistemi bulunuyor ve sağlık sistemi birçok Asya ülkesine göre daha uygun.

6. PERU

Öneri: 7/10

peru

Peru, 2.100 Dolarlık bir ücret ile harika bir hayat fırsatı sağlayan bir başka ülke olarak dikkat çekiyor. Özellikle tarih meraklılarına cennetin kapısını aralayan Peru’da sanat galerileri, tiyatrolar, sanat müzelerini her noktada bulabilmek mümkün. Sanata çok düşkün bir halka sahip olan Peru’da sağlık sistemi ise tam olarak istenilen seviyede değildir. Güney Amerika’ya yakın olan ülkeden birçok ülkeye ulaşım çok kolay ve ucuzdur.

7. KOLOMBİYA

Öneri: 6/10

kolombiya

2.100 dolarlık bir maaş ile güzel bir emeklilik geçirebileceğiniz bir başka ülke olan Kolombiya, kahvenin diyarı ve yemyeşil dağları ile sizlere kucak açıyor. Aynı zamanda dünyanın en güzel tropik plajlarından birkaçına da ev sahipliği yapan Kolombiya’da sağlık hizmetleri de birçok dünya ülkesine göre aynıdır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir