1. Anasayfa
  2. Girişimcilik

Elit Bir Girişimci Olmanın 4 Taktiği

Elit Bir Girişimci Olmanın 4 Taktiği
0

Dünyanın en iyi sporcuları sürekli olarak antrenman yapar, kendini geliştirmek için çaba gösterir. Bu sayede kendilerini daha iyi yapacaklarını bilirler ve bu doğrultuda çalışırlar.

En iyi girişimciler de aynen bir sporcu gibi, makaleler okur, videoları inceler, kitaplar ve podcastlardan faydalanır, Warren Buffet, Jeff Bezos, Elon Musk, Richard Branson gibi girişimcilerin fikirlerini inceler… Çünk bu sayede kendilerini geliştirir ve dünya görüşlerini güncelleme fırsatı elde ederler. Eğer iyi ve elit bir girişimci olmak istiyorsanız yapmanız gereken 4 önemli taktiğe kulak asmak gerekiyor.

1. Kim olduğunuzu ve nereye gittiğinizi tamamen anlayın

Kendinize yapabileceğiniz en büyük iyiliklerden biri farkındalıktır. Kendiniz hakkında mümkün olduğu kadar bilgi sahibi olmak ne zaman zorlayıp, ne zaman ara vermenizi anlamanızı sağlayacak. Ayrıca farkındalık elde ederek neyin size iyi geldiğini, neyin sizin işinize yaramadığını da daha iyi anlama şansınız olacak. Bunları kullanarak elbette daha iyi bir iş hayatı için eliniz güçlenmiş olacak.

Kendinizi tanımak zorundasınız. Bu hangi konuda daha iyi olduğunuzu öğretmek dışında, nereye gitmek istediğinizi de daha iyi anlamanızı sağlayacak. İdeal iş hayatınız hakkında bilgi sahibi olmak ve o hedefe doğru ilerlemek size daha kestirme bir yol fırsatı verecek. Çünkü, nereye gitmek istediğinizi bilmiyorsanız, gidemezsiniz.

2. Yaşamınıza ve işinize uygun olmayan her şeyi kesin

Her insanın hayatında uğraştığı yüzlerce, binlerce şey vardır. Ancak bunların çoğu işinize veya size aslında uygun değildir. Sizi mutsuz eden veya işinize zarar veren şeylerden kurtulmamanız, sizi aşağı sürükleyecektir. Özellikle mutsuz olduğunuz şeyleri yapmak bir süreden sonra zihninize zarar verebilir.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Topluluk Önünde Konuşma Korkusunu Aşmanın 3 Basit Yolu

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRÜst Düzey 8 Genç Girişimci ve Ortak Özellikleri

Olumsuzlukları bir bir ortadan kaldırmak için çaba gösterin. Bir süreden sonra daha elit bir girişimci olmak için olumlu yanlarınızı keşfetmeye başlayacaksınız.

3. Aklınızdaki savaşlar hakkında bilgi edinin

Düşüncelerinizi ve duygularınızı kontrol altına almak, işinizi başka bir seviyeye çıkartmanıza büyük ölçüde yardımcı olacaktır. Aklınızda olumsuz, keder verici şeyler mutlaka vardır; Ancak bunlarla savaşmayı öğrenmediğiniz zaman durum gittikçe kötüleşebilir ve bu sizi daha iyi bir girişimci yapmayacaktır.

Duygularınız ve düşünceleriniz ile savaşmayı öğrenmeniz gerekir. Bunun için sadece zorlamak bile yeterli olabilir, bazen üstesinden gelmek için çaba göstermeye başlamak yeterli.

4. İşinizi tutarlı bir şekilde yapın

Düşünceler, planlamalar, programlar, fikirler bunlar hepsi yeri geldiğince basittir, önemli olan hayata geçirmek ve bunu tutarlı bir şekilde yapmaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRİyi Bir Girişimci Daima Araştırma Yapar

İş hayatı, işletmeniz için güçlü bir temel oluşturma, pazarlama, müşteri adayı oluşturma, yerine getirme, içerik oluşturma, planlama, ortaklık ve daha fazlasını içerir. İşinizi büyütmek için ne gerekiyorsa yapmanız gerekir. Tüm bunları yaparken tutarlı ve istekli olmanız gerekir, ancak böyle bir durumda ay sonunda yükselişte olan grafikleri inceleme fırsatı elde edebilirsiniz. Elit bir girişimci için bunları planlamak ve hayata geçirmek için elbette biraz da tutku sahibi olmanız gerektiğini de belirmek lazım, bunun için de sevdiğiniz işlere odaklanmak belki de yeterli olacak.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir