1. Ana Sayfa
  2. Karlı İşler

Ekonomik Kriz Dönemlerinde Para Kazanmanın 4 Yolu

Ekonomik Kriz Dönemlerinde Para Kazanmanın 4 Yolu
0

Ekonomik kriz dönemlerinde herkesin para kaybettiğini düşünmek büyük yanılgıdır. Birçok şirket, girişimci ve yatırımcı ekonomik kriz dönemlerinde servetlerine servet katmakta ve normal bir piyasa döneminden daha fazla para kazanmaktadır. Ancak bu dönemlerde yapılan her girişiminin risk taşıdığını belirtmekte elbette yarar var.

Peki daha önceki ekonomik kriz dönemlerinden kâr ile ayrılanlar nasıl yol izlediler, neler yaparak daha fazla para kazanmayı başardılar? İşte ekonomik kriz dönemlerini fırsata çevirmenin 7 yolu:

1- TOPTANCI AVANTAJLARI

perakende

Ekonomik kriz dönemlerinde genellikle alışveriş büyük ölçüde sekteye uğrar ve talepteki düşüş ile birlikte toptancılar iş yapamaz hale gelir. Bu da borçlarını zamanında ödeyememelerine ve iflas etmelerine yol açar. İşte bu dönemde toptancılar genellikle ürünlerini aldıkları fiyatların bile altında satmaya başlar. Bu yatırımcılar için eşsiz bir fırsat anlamına gelmektedir, çünkü her ekonomik kriz bir gün biter; söz konusu satılan ürünler de bir gün yeniden ederine ulaşacaktır.

Toptancılarda bozulmayan ve modası geçmeyen birçok ürün bulabilirsiniz. Bu ürünleri uygun fiyatlar ile satın alarak depolayın ve kriz dönemlerinden sonra yeniden satışa sunun. Örneğin oyuncaklar, ev aletleri, mobilya ürünleri, teçhizatlar ve dahası. Birçok ürün için yeterli araştırmayı yaptıktan sonra eşsiz fırsatlara sahip olacaksınız.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

2- FAİZ

faiz

Dünyanın her noktasında ekonomik kriz dönemlerinde bankaların sunduğu mevduat faizleri adeta patlar! Tıpkı son dönemde Türkiye’de olduğu gibi. Birkaç yıl önce Türkiye’de bankaların mevduat faizi yüzde 8-9 civarında bulunuyordu, ancak şu anda faiz oranları yüzde 21’i aşmış durumda. Birçok banka şubesine giderek yüksek tutarlar için daha fazla oranlar için bile anlaşma şansınız var. Kriz dönemlerinde paranızı en güvenli bir şekilde korumanın hatta artırmanın yolu faizdir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Sizi Zengin Edebilecek 5 Basit Finansal Alışkanlık

3- GAYRİMENKUL

gayrimenkul

Ekonomik kriz dönemlerinde hemen hemen her şeye talep azalır, hatta insanlar gıda ihtiyaçlarını bile büyük ölçüde azaltır. Bu dönemlerde elbette insanların yeni gayrimenkul için kredi çekmesini, tüm parasını harcamasını da beklemek mümkün değil. İşte bu nedenle evini, arazisini, dükkanını satmak isteyenler genellikle aylarca bekler ancak sonuç alamaz. Bu nedenle gayrimenkullerin fiyatları kademeli olarak düşer, bu da yatırımcılar için eşsiz bir fırsat anlamına geliyor.

Örneğin 300 bin liraya satılan bir konutu, 100 bin liraya ancak ekonomik kriz dönemlerinde satın alabilirsiniz. Bu da daha konutu satmadan ciddi bir para kazanmanızı sağlayacak. Ancak bu paraya elbette yakın bir tarihte ihtiyacınızın olmaması gerekiyor, çünkü kar elde etmek için piyasanın normalleşmesini beklemeniz gerekecek.

4- EMTİA

altın

Piyasalara göz atarken daima ‘en güvenli yatırım aracı’ gibi terimler duyarsınız, bunun en büyük nedeni ekonomik kriz dönemlerinde kar elde ettirme fırsatıdır. Örneğin bu konuda en çok bilinen yatırım aracı altındır. Altın, dünya üzerinde daha önce yaşanmış bütün ekonomik kriz dönemlerinde yatırımcılarına kar sağlamıştır. Sadece altın değil, pamuk, petrol, platin, demir, alüminyum da aynı şekilde kriz dönemlerinde yerli para birimlerine göre ciddi bir yükseliş kaydeder.

İnternetten Hızlı Para Kazanma Yolları – 40 Kolay ve Gerçek Yol!

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap