1. Anasayfa
  2. Karlı İşler

Eğlence Sektöründe Düşük Maliyetli 14 İş Fikri

Eğlence Sektöründe Düşük Maliyetli 14 İş Fikri
0

Türkiye ve dünyada en önemli sektörlerden biri de elbette eğlencedir. Bu sektörde yer edinebilmek için genellikle yüksek sermaye gerekli olsa da birçok düşük maliyetli iş fikrini de bulabilmek mümkün. Ancak eğlence sektörü nispeten daha risklidir, çünkü insanların temel ihtiyaçları göz önüne alındığında eğlence sektöründe zorunlu ihtiyaçlar arka plandadır. Bu nedenle tüm yatırımlarınızı eğlence sektörüne yöneltmek pek doğru olmayabilir.

Türkiye’de eğlence sektöründe birçok iş potansiyeli bulabilmek mümkün. Sizler için düşük maliyetli ve karlı olarak değerlendirilebilecek 14 iş fikrini araştırdık…

1. REKLAM

Eğlence sektörüyle doğrudan ilgili olmasa da insanlar genellikle eğlenceli reklamlara ihtiyaç duyar. Bu kapsamda eğlence sektöründe yer edinebilmek için bir reklam ajansı kurulabilir. Elbette reklam ajansı kurmak için çok ciddi maliyetlere ihtiyaç duyabileceğinizi düşünüyor olabilirsiniz, ancak genellikle bir ofis ve birkaç bilgisayar programı ile reklam ajansını başlatmak yeterlidir.

2. LUNAPARK

Lunaparklar eskiye nazaran çok daha büyük bütçeler ile kuruluyor. Ancak birkaç çarpışan araç ile bile başlatılabilecek bir iş fikri olması nedeniyle küçük bir lunapark işletmesiyle işe koyulabilirsiniz. Eğlence sektöründe en hızlı gelişen ve yeniden trend olan iş fikridir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: 3 Sektörde Hareketlilik Bekleniyor

Lunapark kurmak istiyorsanız özellikle mevsimsel değişiklere dikkat etmenizi de öneririz. Özellikle kış aylarında lunaparkların iş hacmi önemli düzeyde düşmektedir.

3. BALON HİZMETİ

Hemen hemen tüm organizasyonlar için balonlara ihtiyaç duyuluyor. Bu balonlara yönelik üretim, pazarlama ve perakende satış hizmetlerine yönelik bir iş fikri başlatabilirsiniz. Özellikle yerel düzeyde birçok rekabet şansı elde edebilirsiniz.

4. DANS STÜDYOSU

Dans için geniş parkeli bir alan ve bir dans eğitmeni ile başlanılabilecek bir iş fikridir. Dans stüdyoları son dönemde özellikle İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da çok ciddi talep görüyor. Bu kapsamda özellikle üniversite öğrencilerini hedef alarak bir iş kurabilmek karlı iş fikirleri arasında değerlendirilmektedir.

5. GECE KULÜBÜ

Bir gece kulübü kurabilirsiniz. Ancak gece kulüplerin kurmak için mutlak suretle orta düzeyin üzerinde bir sermayeye ihtiyacınız olacak. Gece kulüpleri alkol servisi yapılan işletmeler olarak orta düzey üzerinde bir sermaye ihtiyacı barındırmaktadır.

6. PARTİ ORGANİZE

Türkiye’de her gün farklı noktalarda binlerce parti düzenleniyor. Bu partilere yönelik bir organizasyon hizmeti vermek üzere bir işletme kurabilirsiniz. Bu tür danışmanlık ve organize işletmelerin sermaye ihtiyacı çok düşüktür. Ancak konu hakkında deneyim sahibi olmanız önemlidir.

7. KAYIT STÜDYOSU

Youtube’nin gelişimi ile birlikte artık müzik dünyasına girmek isteyenlerin sayısında tam anlamıyla bir patlama yaşanmıştır. Bu nedenle kayıt stüdyolarının birçoğu rezervasyon ile çalışmaya başladı. Bir kayıt stüdyosu işi başlatarak sektöre hızlı bir giriş yapabilirsiniz. Elbette kayıt stüdyolarını kurmak için sektör deneyimine sahip olmanız veya sahip olan birinin ortaklığına veya danışmanlığına ihtiyaç duyacaksınız.

8. VİDEO DÜZENLEME HİZMETİ

Aynı şekilde Youtube’nin gelişimi ile birlikte iş hacminin arttığı bir diğer sektördür. Video düzenleme hizmeti vererek çok düşük sermayeli olarak bir iş fikrine yönelik çalışma başlatabilirsiniz.

Youtuberler gerçekten bu aralar çok popüler. Türkiye’de bile 30 yaşının altında neredeyse her 10 kişiden 1’i Youtube için videolar üretiyor. Ancak bu insanların en büyük sorunlarından biri ise, videoları düzenlemek ve çeşitli grafikler ile zenginleştirmek. Bu nedenle çoğu kişinin videoları, hak ettiği değeri göremiyor. Bu insanlara video düzenleme ve grafik tasarım hizmeti verebilirsiniz.

Direkt olarak Youtube’de Hakkında bölümünde bulunan iletişim bölümünden Youtuberlere ulaşabileceğiniz gibi, sosyal medya platformlarında da bu konuda ilanlar oluşturabilirsiniz. Ayrıca ek olarak Facebook’ta Youtuber’lerin buluştuğu gruplara da kayıt olmayı unutmayın.

9. SESLENDİRME HİZMETİ

İşletmeler, reklamcılar ve çeşitli internet sitelerinin ihtiyaçları için seslendirme hizmeti verebilirsiniz. Sesinizin bu iş için yeterli olmadığını düşünmeyin, bu işler genellikle profesyonel programlar aracılığıyla yapılıyor. Yani sesinizi her şekilde rahatlıkla dönüştürebilirsiniz.

Bu işi yarı zamanlı olarak bile yapabilirsiniz.

10. DÜĞÜN DANIŞMALIĞI

Bir düğün salonu kurabilecek kadar yüksek düzeyde sermayeniz yoksa, düğün danışmanlığı hizmeti verebilirsiniz. Elbette basit bir iş gibi görünüyor olabilir ancak gelin ve damatların isteklerini tam olarak uygulayabilmek gerçekten yıpratıcı bile olabilir. Bu nedenle bu konuda deneyim sahibi olmanız önemlidir.

11. BUNGEE JUMPING

Son zamanlarda gençlerin eğlence için en çok tercih ettiği aktiviteler arasında Bungee Jumping yer alıyor. Ancak birçok yasal prosedür nedeniyle bu iş fikrine başlamak zahmetli ve yüksek maliyetlidir. Ancak yüksek potansiyel nedeniyle karlı ve değerlendirmenizi önerebileceğimiz bir iş fikridir.

12. SİRK

Bu iş fikrini yapmanızı elbette önermiyoruz. Hayvanlar bu dünyanın bizler gibi sahibi. Bu nedenle onları kafese koymak ve bizi eğlendirmek üzere onları kullanmak kesinlikle doğru değil. Bu nedenle bu rehberde bu konu ile ilgili ayrıntılar kaldırılmıştır.

13. KUKLA GÖSTERİSİ

Eğlence sektöründe düşük sermayeli bir iş fikri arıyorsanız kukla gösterisi işi yapabilirsiniz. Ancak elbette bunun için bir personel istihdam etmek karınızı düşürebilir. Bu nedenle bu işi öncelikle sizin öğrenmeniz karınızı artıracaktır.

14. ŞARKI SÖZÜ YAZIMI

Şarkı sözü yazarak bir işletme kurmadan bile rahatlıkla para kazanabilirsiniz. Ancak elbette gerçekten ilgi çekici şarkı sözlerine ihtiyaç duyacaksınız. Konu hakkında ayrıntılı rehberimize Şarkı Sözü Yazıp Satarak Para Kazanın! bağlantısından ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir