Düşük Sermayeli Yeni İş Fikirleri
 1. Anasayfa
 2. Bayilik Veren Firmalar 2024 - Franchise

Düşük Sermayeli Yeni İş Fikirleri

18

Türkiye’de ortalama büyüklükte bir iş kurabilmek için minimum 40 – 50 bin liralık yatırım sermayesine ihtiyaç duyuluyor. Ancak daha düşük sermayeye sahip yatırımcı ve girişimciler için de birçok iş fikri bulunmaktadır. Eğer 2018 yılı güncelliğinde, düşük sermayeli yeni iş fikirleri arıyorsanız, rehberimize mutlaka göz atmalısınız.

Düşük sermayesi olan girişimci ve yatırımcılara ilk önerimiz, mutlaka iş seçimi yaparken dikkatli olmalıdır. Çünkü birçok girişimci düşük sermayesini zengin olma hayallerine kapılarak yanlış yönetmektedir. Asla size kısa sürede zenginlik vaad eden işlere karşı önyargısız olmayın. Bu sizi kısa ve uzun vadede büyük zararlara uğratabilir. Bu nedenle küçük sermayeli işlerin yalnızca sermayenizi büyütmek için bir araç olacağını unutmayın.

1- BUTİK ÇAY EVİ

Çay Ocağı

Butik bir çay evi yada diğer adı ile çayhane kurabilmek için çok ciddi sermayeye ihtiyacınız yok. Eğer dükkana çok fazla tasarım yapmayı planlamıyorsanız, 10 bin lira ile bile küçük şık bir butik çay evi kurulabilir. Yalnızca çay hizmeti değil, tost ve diğer bitkisel çay ürünleri de satarak güzel kazançlar elde edilebilir. Bu tür bir çay evinde yalnızca tek kişi olarak da rahatlıkla çalışabilirsiniz. Bu nedenle personel masraflarının da düşük olduğu böylesi bir işi öneriyoruz. Bu konuda ayrıntılı bilgiler arıyorsanız Çay Ocağı Açmak adlı rehbere mutlaka göz atın.

2- UYGULAMA DANIŞMANLIĞI

mobil-uygulama

Android ve IOS platformlarında dönen cirolar her yıl katlanarak artış gösteriyor. Bu artıştan faydalanabilmek sizin elinizde. Son dönemde çok küçük işletmeler bile bu platformlarda uygulamalar ile yer almaya başladı. Bu uygulamalar aracılığıyla tanınırlılığını artırmayı başaran işletmelerin, yakın tarihte de uygulamalara olan ilgilerinin artış göstermesi bekleniyor.

Türkiye’de yazılım danışmanlığı veren çok fazla işletme yok, ancak bunu öğrenebileceğiniz harika kurslar var. Ortalama 2 bin lira ücretle uygulama danışmanlığı verecek seviyeye gelebiliyorsunuz.

3- AHŞAP OYUNCAK YAPIMI

ahsap-oyuncak-uretimi

Plastik oyuncaklara olan ilgi gittikçe azalıyor. Ebeveynler zararlı olduğunu düşünerek son dönemde genellikle ahşap oyuncaklara talep gösteriyor. Ahşap oyuncakları evlerde üretebileceğiniz gibi, küçük bir atölye de kurarak seri üretim yapabilirsiniz. Bu tür bir atölye kurulumu için 6-7 bin liralık maliyet oluşacaktır. Son dönemde ahşap oyuncak imalathanelerinde de büyük artış olduğunu belirtelim. Özellikle farklı fikirler sektörde ciddi talep görüyor.

4- SPOTÇULUK

Düşük Sermayeli Yeni İş Fikirleri

Türkiye büyük bir ülke ve bu nedenle spotçuluk yaparak ciddi bir iş hacmine ulaşabilmek mümkün. İkinci ele olan ilginin son dönemde de artış gösterdiğini belirtmek mümkün. Spotçuluk yapmak için düşük sermaye kesinlikle bir sorun değil. Spotçuluğu kendi evinizde bile yapmanız mümkün. Ürünleri Letgo, Sahibinden ve Gittigidiyor gibi platformlardan da ek maliyet oluşturmadan rahatlıkla bulabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Letgo’dan Para Kazanmak

5- GAYRİMENKUL DANIŞMANLIĞI

GAYRİMENKUL KİRALAMA

İnsan ilişkileri konusunda kendinize güveniyorsanız eğer, bu kullanmanız gereken bir özellik. Temel şartlarda gayrimenkul danışmanlığı için hiç sermayeye bile ihtiyacınız yok. Satışa ve kiralanmaya başlanılan gayrimenkul sahiplerine ulaşarak onlardan iş almayı başarabilmeniz gerekiyor. Sektöre ilk olarak girdiğiniz zamanlarda zorluklar yaşayacaksınız ancak ardından telefon rehberiniz ile bile evinizde oturarak iş alma fırsatınız olacak.

6- DÖNER BÜFE

DÖNER

Aslında çok fazla ek bilgi vermeye gerek yok. Hemen hemen her noktada bir dönerci bulmak artık mümkün. Döner büfelerin iş hacmi, gıda sektörü olması sebebiyle düşme şansı yok. Eğer işinizi temiz ve lezzetli yaparsanız mutlaka kazanç sağlayabilirsiniz. Döner büfe açabilmek için 15 bin liralık sermaye bile yeterli. İlk etapta 2 personel yeterli olacaktır.

7- PİLAV ARABASI

pilav

Pilav arabası işi ile 1 günde yeni bir iş kurabiliyorsunuz. Hem de akşamında kar elde edebiliyorsunuz. Bir pilav arabası satın aldıktan sonra evinizde pilav üreterek pilav arabası işine girebiliyorsunuz. Ancak birçok şehirde belediyelerden de izin almanız gerekecektir. Pilav arabası işine girmeyi planlıyorsanız Nohut Pilav Bayiliği veren firmalara da göz atabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Patlayacak İş Fikirleri

Yorumlar (18)

 1. ANKET DOLDUR VİDEO İZLE ÇOK KAZAN
  MERHABA ARKADAŞLAR
  ‘Konya merkezli KAYME turizm öncülüğündeki yerli uygulaması ile sadece elinizdeki akıllı telefonu günde 30 dk kullanarak aylık 300TL ve daha fazla ek gelir sahibi olabilirsiniz. Bir iki ay sonra kazancınız çok daha artacaktır.
  Cüzi bir miktar üyelik bedeli vererek aktifleşecek olan MOBİLON programını 35445149 nolu referansımla ücretsiz üye olan arkadaşlara aktif olmaları için 20 TL prim desteği iade edeceğim.
  Uygulama içinde; Reklam, anket, video, Otobüs, uçak ve tel bileti ile birlikte E Ticaret için günlük hayatta aktif birçok firma ve Gayri menkul Satışı dahi mevcuttur.

 2. Kazanç yatırdığın para miktarına göre artıyorsa yine bir saadet zinziriyle karşı karşıyayız demektir. Her kez gözünü dört açsın. Son pişmanlık fayda vermez

 3. Boran bey merhaba peki nasıl olacak bana da yardım edebilirmisiniz

 4. çok düşük miktar bir yatırımla siz çalışmadan eve alacağınız bir laptop ve yazılım ile
  590 dolar yatırıp ayda 150 dolar veya 1500 dolar yatırım yapıp ayda 420 dolar gelir elde edebilir.
  yada bu miktarların daha fazla katları oranında yatırım yapıp katları oranında kazanç elde edebilirsiniz.
  alacağınız laptop ve yazılım ile şirketlere SEO (WEB SİTESİ OPTİMİZASYON) yani web sitelerinin organik tıklama yolu ile arama motorlarında üst sıralara çıkmasını hizmeti veren şirkete destek hizmeti verebilir her ay düzenli ödemenizi alabilirsiniz.
  sizin çalışmanıza gerek yok siz sistemi açıp kapatın yeter . yazılım otomotik çalışacak tır.
  günlük 8 veya 14 olarak 2 farklı süre çalışması yeterli.
  detaylı bilgi almak için veya örnek kazanç görmek isterseniz lütfen mail yazınız

Bir yanıt yazın