1. Anasayfa
  2. Girişimcilik

Dünyanın En İyi Finans Danışmanlarından Tavsiyeler

Dünyanın En İyi Finans Danışmanlarından Tavsiyeler
0

Her yıl ABD’li ünlü finans dergisi Forbes tarafından en iyi 100 finans danışmanının listesi yayınlanıyor. Listede yer alan isimler, müşteriyi tutma, deneyim, uyumluluk, gelir oluşturma gibi faktörler ile sıralanmakta.

Bu yıl listelenen üst düzey danışmanlar, yıllık yaklaşık 700 milyar dolarlık bir portföyü yönetiyor ve dünyanın en zengin aileleri, girişimcileri ile sıkı ilişkiler kuruyor.

Bu yılın başlarında Las Vegas’ta Forbes ve SHOOK Research tarafından düzenlenen ‘Top Advisors‘ zirvesinde , ABD’deki en iyi finansal danışmanları, akıllıca yatırım yapma ve gittikçe artan bir teknolojik ortamda ayakta kalma konusundaki tavsiyelerini paylaştılar.

RANDY GARCIA

Las Vegas merkezli varlık danışmanı The Investment Counsel Company CEO’su Randy Garcia, neredeyse 1 milyar dolar değerinde müşteri varlığını yönetiyor.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Garcia’nın, 40 yıllık kariyeri boyunca elde ettiği deneyim ve bilgileri “Randy’nin Kuralları” olarak adlandırdığı bir dizi yatırım kuralına dönüştürdü.

Onun bir numaralı tavsiyesi şudur: Bir yatırım, spekülasyon ve kumar arasındaki farkı bilin.

Örneğin Garcia, bir yatırım değil, bir spekülasyon olan kripto-para birimi Bitcoin’i dikkate almadığını belirterek,
“Spekülasyon yapmak isteyen müşterileri kabul etmiyorum, Eğer tavsiye almak istiyorlarsa, onlara daha iyi oranlar sunan birçok kumarhane olduğunu söylüyorum.” dedi.

JUDITH MCGEE

ABD – Oregon’da bulunan başka bir üst düzey finans danışmanı olan Judith McGee , müşteri varlıklarındaki 500 milyon doları yönetiyor.

McGee’nin en iyi tavsiyesi, “Finansal hayatlarınızın ölümcül düzende” olduğundan emin olmaktır, yani düzenli kayıtların tutulması çok önemlidir. McGee, daima düzenli ve planlı olunmasını şiddetle önermektedir.

JEFF ERDMANN

Merrill Lynch‘in üst düzey danışmanı olan ve yaklaşık 6 milyar dolar değerinde müşteri varlığını üstlenen Jeff Erdmann, en zorlu soruların üstesinden gelebilme yeteneğinin rekabetçi bir pazarda ilerlemenin anahtarı olduğuna inanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  2023'ün En İyi 6 Pazarlama Teknikleri

Rekabetçi bir oyun oynamak için kitaba bağlı kalınmaması gerektiğini belirten Erdmann, önümüzdeki 3 yıl için de özellikle hisse senetlerinin önemli bir performans göstereceğini belirtti.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir