1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi

Doğuş Grubu Batıyor Mu?

Doğuş Grubu Batıyor Mu?
3

Uzun bir süredir ekonomik sıkıntılar çektiği ifade edilen Doğuş Grubu’ndan son birkaç hafta içerisinde gelen 3 satış haberi iddiaları güçlendirdi.

Otomotiv, inşaat, turizm, basım – yayın, gayrimenkul, enerji, yeme – içme ve perakende sektöründe 300’ü aşkın yatırım ve 35 bini aşkın personel büyüklüğü bulunan Türkiye’nin en büyük holdinglerinden Doğuş Grubu’nun geçtiğimiz aylarda yaklaşık 23 milyar dolarlık borcu için bankalardan yapılandırma istediği iddia edilmişti. Ancak holding hakkında gelen tek kötü haber de bu değil.

PLAZASINI ZARARINA SATTI

Doğuş Holding grubu geçtiğimiz hafta başında yaklaşık 3 yıldır satamadığı Antalya’daki 92 bağımsız bölümden oluşan plazasını değerinin yaklaşık yüzde 25 altında 10 milyon liraya sattı. Plazanın satışından yaklaşık 4 milyon lira zarar edildi.

AVM’Yİ SATIYOR

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Doğuş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, Gebze’de bulunan Gebze Center AVM’yi satmak için alıcılar ile masaya oturdu. Gebze Center AVM’nin ekspertiz değeri yaklaşık olarak 661 milyon lira.

YAT, YELKENLİ VE JETİNİ SATIYOR

Doğuş Grubu’nun yöneticisi Ferit Şahenk’in Nahita isimli yelkenlisini ve Gladiator isimli yatının satışa çıkarılmasının ardından bugün de Gulfstream G-450 S/N 4175 model iş jeti 64 milyon TL’ye satışa çıkarıldı.

BİRÇOK YABANCI ORTAĞI VAR

[infobox color=”#1e73be”]Doğuş Grubu’nun, otomotivde Volkswagen AG ve TÜVSÜD, medyada Condé Nast (Vogue, GQ, Traveller), turizmde Hyatt International Ltd, marinacılıkta Latsis Grubu, Kiriacoulis Grubu ve Adriatic Croatia International (ACI) Grubu’nun yanı sıra yeme-içme ve eğlence sektöründe de bünyesinde Coya, Roka, Zuma ve Oblix gibi markaları bulunduran uluslararası Azumi Grubu ve e-ticaret alanında Güney Koreli SK Group gibi büyük küresel oyuncularla iş birlikleri ve ortaklıkları bulunuyor.[/infobox]

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Gayrimenkul Yatırımı Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap

Yorumlar (3)

  1. Keser döner sap döner gün gelir o keserin sapı size …. Aydın doğan ile birlikte uzanların mallarını yağmalarsanız er geç çıkar ilahi adalet şimdi sizin mallarınız yağmalanıyor

  2. Batarsa batsın. Üretim yapmayan tek holding. Hep distribütörlük.. yabancının maliını bize pazarlayan zihniyet..

  3. Ekonomik krize hazır olalım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir